Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok a hívők akik kiterjedt...

Azok a hívők akik kiterjedt prédikációs munkát folytatnak el tudnák képzelni, élveznék?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel hogy a távoli jövőben más bolygókon is megtelepszik az ember, akár naprendszeren belüli akár exobolygó. Vagy akár hatalmas űrállomás amin laknak. Azokhoz az emberekhez is elvinnék a jó hírt?

Mint egyfajta űr evangelizálás? :)



2015. máj. 11. 23:54
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Én jobb szeretnélek Down-nak hívni, ha nem haragszol. ;)

Egyébként szerintem a Te vallásosságod az übergáz. :)

2015. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

.Dowd


Azt hiszem erre gondoltál Ferenc pápával kapcsolatban:


"Az ősrobbanás elmélete, miszerint a világegyetem 13,7 milliárd évvel ezelőtt keletkezett, és az a felfogás, amely szerint a földi élet az evolúció révén keresztül alakult ki, nem összeegyeztethetetlen a teremtésről szóló katolikus tanításokkal – mondta kedden Ferenc pápa a Vatikánban."

[link]


A média rengeteg helyen úgy jelentette meg szalagcímekben- mivel így látványosabb,- hogy a pápa ELISMERI az evolúciót. Aki értelmes, annak leesik, hogy nem az elismerésről, vagy az elmélet elfogadásáról van szó, hanem arról, hogy ha esetleg ez volna az igazság, akkor még ebben is felfedezhető volna Isten műve- a katolikus tanítás szerint.

2015. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

#21


Csak igen nagyfokú bunkóság, de te tudod, téged minősít :)

Én amúgy is kiszálltam, mert fanatikusokkal értelmetlen a vita.

Főleg,hogy szétoffoltátok a topikot. (ami megint csak elég komoly bunkóság)

Szóval bocsi ez nem az a szint, amiben mozgok úgy egyébként.

2015. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
nos, a pápa véleménye semmi, ha a biblia az ellenkezőjét írja. a genetika megkérdőjelezhetetlen, írod. valóban lenyűgöző, hogy mennyi adat van beleírva egy kromoszómába. azt kérdezném tőlled, ha találsz egy pendriv-ot a fűben, ami tele van írva adattal, ugye nem gondolod, hogy az eső után nőtt ki a földből?
2015. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

#24


Nem, nem gondolom. :) Ezért érdemes az evolúciós fejlődés minden részét elolvasni ;)

khm...

2015. máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Dowd barátunk fanatikus vallásgyűlölő, ezt már sokszor bizonyította magáról itt a gyk-n.


Ezt írja:


"Már megint okosabbak vagytok mint a tudomány mmilliónyi szakértője akik NEM TUDJÁK megkérdőjelezni! :DDDDDD Tényleg olvassatok mert evolúciót megkérdőjelezni eléggé cink a 21. században. Kb: lapos föld szint (tényleg!)"


Nos számos szakember megkérdőjelezi az evolúciónak nevezett materialista filozófiát. Csak egy példa:


Jean Rostand (biológus) az Orion Book of Evolution című könyvében ezt írja:


„Vajon valóban megoldódott-e ... az evolúció problémája, amint ezt az új-darwinisták állítják? .... Nekem személyesen más a véleményem, és sok más társammal együtt kénytelen vagyok néhány közismert ellentmondást felhozni az új-darwinizmus elmélete ellen... .


Az általunk ismert mutációk, amelyeknek általában az élővilág kialakulását tulajdonítják, vagy szervi hiányosságokat, veszteségeket [például pigment- vagy nyúlványhiányt], vagy a már meglevő szervek megkettőződését idézik elő. Mindenesetre a szerv felépítésében a mutáció révén nem jön létre semmi új vagy eredeti, tehát semmi olyan, amelyet egy új szerv alapjának vagy egy új működés előfeltételének tekinthetnénk...


Nem, semmiképpen sem tudom elhitetni magammal azt, hogy az öröklődésnek ezek a ,baklövései’ képesek lettek volna létrehozni az egész világot a maga pazar sokrétűségével, részletfinomságaival és meglepő ,alkalmazkodóképességével’; még akkor sem, ha a természetes kiválasztódás együttműködését és roppant nagy időt tételezünk fel, amely alatt az evolúció az életen munkálkodott ... Nem tudom elhinni, hogy a szem, a fül és az emberi agy ily módon alakult volna ki; .... Semmi olyat nem ismerek, ami arra a feltevésre jogosítana, hogy azok a mélyreható testi változások és fantasztikus átalakulások, melyeket az evolúció folyamán fel kell tételeznünk, önmaguktól mentek volna végbe, s így a gerinctelen állatok gerincesekké, a halak kétéltűekké, a kétéltűek szárnyasokká, és a szárnyasok emlősökké alakultak volna át.” ( The Orion Book of Evolution , 79. old.)


Mint ahogy mondtam, épp te vagy a fanatikus, aki a vallását terjeszti, a másképp gondolkodókat meg lenézi! Tényekről beszélsz nekünk, de a tényektől olyan messze vagy, mint Makó Jeruzsálemtől...

2015. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Nem számítottam arra hogy a kérdésem játszótér lesz az evolúciós témában személyeskedéssel körítve.

Összegyűlt 26 válasz amiből durván az első, a hetedik, és .Dowd kezdeti válaszai tartoznak ide.


A hatodik válaszban lévő gondolat kísérletre reagálva, alapvetően igen nehéz lenne ezt kutatni. Pláne ha az idegenek szándékosan úgy csinálták hogy ne maradjon nyoma. Ellenkező esetben viszont kiinduló pont lehet bármely szentírás részelt és lelet ami kvázi kapcsolatos az űrrel. Mint az ősi asztronauta ábrázolások vagy a bahava gitában lévő istenek csatái. Mondjuk ezeknél fennáll a belemagyarázás veszélye. Ezért jó abszolút fenntartásokkal kezelni.


Hívők is bátran írjanak konkrétan a kérdéshez hogy mik a gondolataik. Mondjuk nem árt némi elvonatkoztatás. De mivel úgy gondolom hogy egy hívő is értelmes ember így ez nem nagy elvárás. Ha mégis akkor én kérek elnézést.

2015. máj. 13. 12:32
 28/40 anonim ***** válasza:

Háááát nem tudom a biblia is ír tüzes szekerekről az égen. Jó kérdés hol lehetne tetten érni a dolgot, Daniken -nek lehet igaza van sok mindenben lehet nem.


Az mindenesetre elgondolkoztató, hogy a Dogonok népe Nommo-ról fixen állítják, hogy az égből jött leírják a külsejét, hogy tanította őket sok mindenre, és olyan csillagászati ismeretekkel rendelkeznek amelyeket a tudomány műszeresen igazolt azóta. Pl: azt, hogy a szírusz kettős csillag valójában és hasonlók. Namost honnan máshonnan tudhatná egy nép amelyik kőbaltával rohangál?


Én hajlok arra, hogy igenis folyamatosan látogatva voltunk/vagyunk persze az, hogy ezt bizonyítani egyértelműen nem lehet terepe (inkább mocsara) a mindenféle feltételezéseknek, és konteóknak :)

Ez pusztán hit kérdése (ha már kérdezik miben hiszek én inkább ebben). És a zavarba ejtő sumér teremtés történetben. (Az végülis tudatos ember teremtésről szól csak nagyon nem istentől.)

2015. máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Akkor válaszolok, mint hívő.


Szerintem igen, elképzelhető.


A fundamentalistákon kívül szinte minden keresztény irányzat eddig is elfogadhatónak tartotta a feltételezést, hogy akár lehet élet a bolygónkon kívül is.


Ha ezt úgy értelmezzük, hogy egy űrállomáson élnénk, vagy egy másik bolygóra költözünk- nem hiszem, hogy teológiailag gondot okozna az evangélium szempontjából. (Most a keresztényen kívül más vallásokba nem megyek bele, mert bonyolult lenne, de szerintem megpróbálna a legtöbb alkalmazkodni a helyzethez.)


Ha egy másik, idegen lérformával lépnénk kapcsolatba- nos ez már elég necces kérdés. Szerintem itt hosszas párbeszédeket kezdenének először is a keresztény egyházak, hogy az evangélium az (földi) embereken kívül érint-e másokat, vagy ez konkrétan nekünk adatott.


Nekem az a véleményem, hogy nekünk adatott, mert Jézus a földre jött. Ha Isten üzenni akar annak a bizonyos másik bolygó népének, akkor üzen a nekik érthető módon, és kinyilatkoztatja magát. Legfőképp azért, mert maga a keresztény evangélium egy igen speciális üzenet, nehéz volna más bolygó kultúrjára értelmezni, ugyanakkor az üzenet teológiája sem biztos, hogy nekik szól, hiszen az emberi nem lelki és szellemi struktúráját hordozza magán. (Persze nem tudhatom, hogy milyen egy másik bolygó, hiszen nem ismerek egy másik bolygón élő kultúrát és társadalmat sem. :D)

2015. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Amúgy hozzáteszem szerintem sem maga az idegen faj léte/nem léte a "veszélyes" a vallásokra, hanem az esetleges ismeret anyaga. Az, hogy ők ha fejlettebbek biztosan többet tudnak az univerzumról. Meggyőződésem, hogy mivel már mi is igen közel járunk ahhoz, hogy véglegesen válaszokat találjunk, elég esélyesnek látom, hogy isten létére/nem létére ők már rendelkeznek válasszal. Magyarán feltételezem a mi tudásanyagunk alapján, hogy akik már röpködnek a galaxisban már véglegesen bizonyították/kizárták a matematikájukban és fizikájukban egy felsőbbrendű alkotó létét.
2015. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!