Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok a hívők akik kiterjedt...

Azok a hívők akik kiterjedt prédikációs munkát folytatnak el tudnák képzelni, élveznék?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel hogy a távoli jövőben más bolygókon is megtelepszik az ember, akár naprendszeren belüli akár exobolygó. Vagy akár hatalmas űrállomás amin laknak. Azokhoz az emberekhez is elvinnék a jó hírt?

Mint egyfajta űr evangelizálás? :)



2015. máj. 11. 23:54
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Kedves .Dowd!


Isten/ isten létét vagy nem létét nem lehet kizárni tudományosan. Ha úgy gondolod, hogy igen, akkor kérlek indokold meg. :)


Mit nevezel Istennek? Mit nevezel transzcendensnek?

Mit gondolsz, egy hívő mit tart annak?

2015. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Szerinted én ismerem idegen fajok matematikájának és fizikájának a fejlettségét? :DDDDDDDDDD

Mert nem :D


De amúgy jelenleg nagyon nagy kérdés, hogy az ősrobbanás minek a hatására következett be, annak mi a fizikája, magyarul miért volt törvényszerű a bekövetkezte, ha ugyan az.

Magyarul az univerzum keletkezésének a kiinduló gyújtózsinórjára ha meglesz a válasz nem lesz kérdés a tudomány számára, hogy egészen egyszerűen a világunknak nem volt és most sincsen szüksége egy istenre, mint tudatos teremtőre.

Pillanatnyilag Hawking, és a világ legjobb szakértő elméi dolgoznak ezeken a kérdéseken, én azért elég esélyesnek tartom, hogy egy idegen faj amelyik átrepül egy fél galaxist is akár erre már tudja a választ.

A gondolatmenetemnek ez a lényege. A mi tudásanyagunk is elég combos az ügyben és a marsig is probléma eljutni, szerintem akik meg pár fényéveket ugrálnak ide-oda azoknak erről már van ismeretük.

2015. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

"Magyarul az univerzum keletkezésének a kiinduló gyújtózsinórjára ha meglesz a válasz nem lesz kérdés a tudomány számára, hogy egészen egyszerűen a világunknak nem volt és most sincsen szüksége egy istenre, mint tudatos teremtőre."


Miért, gondolod, hogy Isten a kezével teremtette a világot? :) Aztán a 6 (6X földi 24 óra) nap után lepihen (egy kanapéra), mert olyan fáradt volt? :):) :D:D


Nem tudom elképzelni, hogy bármi is indokolná Isten nem létezését. Annak az istennek a nem létezését, akit te antorpomorf módon képzelsz el (úgy érzem legalábbis), lehetséges.

Sokáig az evolúciót is úgy magyarázták, hogy érv ISten létezésével szemben. Sosem értettem, hogy miért. Örültem a pápa kijelentésének, ami arra utalt, hogy összeegyeztethető (vagyis a kettő nem függ össze, mert Isten akár az evolúcióval is teremthette a világot, de akár anélkül is.).


Az űrutazásról és a fejlettebb lényekről meg annyit, hogy Isten- mint teremtő- elvileg a téren és időn kívül van (máskülönben, hogy teremthette volna, ugye). Tehát a létét vagy nem létét lehtetlen bebizonyítani nekünk-akiket mindez korlátoz.

2015. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy a kezével teremtette :D Magát a teremtést nem fogadom el.


Isten ott szorul ki, amint az univerzum keletkezésének a folyamata "zárt rendszerré válik" és látható, hogy hol az eleje a vége, és közte milyen törvények mozgatják. Amint megvan az ok-okozati lánc nem értelmezhető ebben a dimenzióban és univerzumban isten léte.

Az meg végképp nem értelmezhető, hogy a multiverzumokban a mi téridőnk istenmentes buborék lenne máshol meg van isten, csak a mi világunkban nincsen jelen. De még ha így is lenne amíg ebben a téridőben nincsen isten pistike akkor is bohóccá válik, hogy az isten irányítja az életét, hiszen ebben a "buborékban" éppen nincsen jelen.

Magyarul amint zárt leírható rendszerré válik az univerzum, abban a pillanatban a vallások és a hívő pistikék mondanivalója is értelmezhetetlenné válik.

Konkrétan baromsággá.

2015. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Hadd kérdezzem meg megint, hogy mit értesz trandszendencia alatt? Szerinted mit jelent Isten?


Azt írtam, ugye, hogy Isten nincs jelen a térben és időben, mert akkor nem teremthette volna. Azonban mégis érinti néha: kairosz és kronosz bizonyos pontokon egyesül. Egyetemesen vagy individuálisan.


Kívül van, de mégis benne. Én így értettem.

2015. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 KZitus ***** válasza:

Szia


Úgy túnik szereted a fantasztikus történeteket:-)

Ez nem baj, de gyere le kérlek ide vissza aa földre, mert csak itt tudjuk elmondani neked, hogy Isten itt(a mi bolygónkon) bízta meg a szolgáit azzal, hogy "menjenek tegyenek tanítványokká minden népeket...." Mi azt tudhatjuk Istentől, hogy itt ezen a bolygón esett bűnbe ősatyánk, aki miatt most megöreegszünk, és meghalunk. Jézus azért halt meg értünk, hogy kivegyen ebből az áldatkan állapotból.

Ha Isten megengedi, majd, hogy egyszer egy másik bolygón is lakhasson az ember, akkor az a bibliai ismeretem szerint ott már CSAK tökéletes emberekkel lehet tele, akiknek nem kell már prédikálni Isten Királyságáról.


Úgy tűnik már itt sem kell túlságosan sokáig végeznünk ezt a munkát:-)

2015. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

KZitus


Igen, kedvencem a sci fi műfaj. És az ezek alapján megkezdett gondolatmenetek. :) Érdekes gondolatokat írtál le, tetszik. Szóval lehet hogy az úgynevezett édeni állapotokban sem csak a Földre lenne szorítva az ember.


No de, itt jön az elvonatkoztatós része! Erre felhívtam a figyelmet külön is. Mivel nincs konkrét időpont a végidőkre, így nem zárhatjuk ki hogy még számunkra hosszú ideig marad a mostani rendszer. Az idő relatív. Istennek egy pillanat nekünk több ezer év. És a technikai fejlődés következtében az ember szükségszerűen kimerészkedik más bolygókra, égitestekre is. Ahogy 12 tökéletlen ember is megjárta a Holdat, igaz még nem maradtak ott hosszú távon. Szóval nem bírtak a Földön maradni. :)


Tehát ilyen esetben csak azért nem járna nekik az evangélium hirdetés mert elhagyva a Földet ki mertek merészkedni egy másik bolygóra az emberek lakhatás és kutatás céljából? Egy hatalmas sok embert befogadni képes űrállomásról nem is beszélve.

Persze ez sci fi, ez igaz, ahogy volt régen az űrhajózás is például. És mondhatták hogy ilyen ugyan nem lesz, kár vele foglalkozni, de mégis valósággá vált. Ez a szép a racionális fantáziában, a tudományos fantasztikumban. :)

2015. máj. 13. 23:16
 38/40 A kérdező kommentje:

.Dowd #28


No igen nem véletlenül nevezik dogon rejtélynek, mondjuk tudtommal annak a néprajz kutatásnak az eredményét ami erre jutott.

Lehet az lesz majd sok év múlva mint a Prometheus című sci fi-ben. :D

2015. máj. 14. 13:28
 39/40 anonim ***** válasza:

Igen, simán lehetséges. A pakliban benne van.

mindenesetre sokkal földhözragadtabb elképzelés mint egy sosem látott/mért sb... isten jelenléte.


Szóval ha már fogadndom kéne, hogy idegenek alkottak/tanítottak e minket, vagy isten, szó nélkül minden pénzemet az idegenekre tolnám. (ha csak ebből a kettőből kéne választani)


Ugyanis azt mindenki biztosra veszi, hogy az univerzumban nem vagyunk egyedül lévén matematikailag ez a lehetetlen kategória, szóval csak idő kérdése. Ezért veszik biztosra a tudósok, hogy idő kérdése és biztosan tudni fogjuk, hogy van élet más világokon is.

2015. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 selvian ***** válasza:
Ezt a munkát a földre vonatkozóan kapták parancsba az emberek. Máté 24:14
2015. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!