Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek milyen lenne most...

Szerintetek milyen lenne most a világ ha nincs kereszténység?

Figyelt kérdés

Szerintetek jobb hely lenne? Fejeltebb lenne a tudomány és már fénynél gyorsabban utazgatnák a világűrbe? Esetleg sokkal rosszabb hely? Még lennének pogány vallások? Lett volna akkor is egy domináns pogány vallás ami kiemelkedik és Európa közös vallásává válik? pl. Mitrihász kultusz?

Na és ember áldozatok? Egyáltalán mennyibe térne el az Európai kultúra a mostani arculatától?



2015. máj. 14. 11:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%
Nem lenne világ.
2015. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%
Jobb, mint most.
2015. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudni. A történelem és a kultúránk olyan szinten vett volna más irányt, és olyan régóta, hogy fogalmam sincsen milyen lenne a világ.

Nyilván gyökeresen más!

2015. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy jobb és fejlettebb lenne.
2015. máj. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#3 Persze nem is azt szeretném, hogy tényeket mondjatok nyilván az lehetetlen. Hanem így fantáziálgatni, hogy kb milyen lehetne. Szerintem az iszlám nem terjedt volna el annyira Jézus tanításai nélkül. Viszont akkor az arabok elfogadják a keresztyénség helyett az ősi perzsa tűzimádó vallást, és így most Iránban Zorhatizmus lenne iszlám helyett. stb.

Ilyesmire gondolok.

2015. máj. 14. 12:12
 6/21 Ozmium42 ***** válasza:
66%

A kereszténység olyan sok ideig olyan nagy hatással volt az egész világ civilizációra, hogy teljesen megjósolhatatlan annak a kimenetele, ha ez egyáltalán nem lett volna. Én nem vagyok olyan optimista, hogy sci-firől fantáziáljak. Vannak helyek, ahol nem volt a kereszténységnek hegemóniája, és éppenséggel le vannak szakadva mai napig tőlünk.


Pogány vallások mindig is voltak, mindig is lesznek.

2015. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"Vannak helyek, ahol nem volt a kereszténységnek hegemóniája"


Ennek azért nem biztos, hogy a kereszténység az oka. Hanem inkább a kapitalizmus vagy éppen a keresztény nyugati országok vagy a rossz gazdasági rendszer... Lásd Indiát.

2015. máj. 14. 12:24
 8/21 Ozmium42 ***** válasza:
77%
Na de ha a kereszténység lett volna a hátráltató tényező, akkor pont mi lennénk leszakadva, nem?
2015. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mármint úgy érted, hogy ha keresztények hátráltatják a többi nem keresztény ország fejlődését?
2015. máj. 14. 12:36
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudom ajánlani ezt a regényt:


[link]


Itt az író egy olyan világot vázol fel ahol a kereszténység és a keresztény Európa kvázi megszűnt egy katasztrófa következtében. Helyét pedig az iszlám és a buddhizmus veszi át mint világot formáló vallás.

Jómagam lassan a könyv végére érek, és elmondhatom hogy lebilincselő, és elgondolkodtató.


Hozzáteszem itt keresztény hitrendszer nem tűnt el teljesen, viszont alig néhány ezer, a hegyekben eldugottan élő ember abszolút jelentéktelen vallásává vált.

2015. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!