Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek milyen lenne most...

Szerintetek milyen lenne most a világ ha nincs kereszténység?

Figyelt kérdés

Szerintetek jobb hely lenne? Fejeltebb lenne a tudomány és már fénynél gyorsabban utazgatnák a világűrbe? Esetleg sokkal rosszabb hely? Még lennének pogány vallások? Lett volna akkor is egy domináns pogány vallás ami kiemelkedik és Európa közös vallásává válik? pl. Mitrihász kultusz?

Na és ember áldozatok? Egyáltalán mennyibe térne el az Európai kultúra a mostani arculatától?



2015. máj. 14. 11:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10 köszönöm.
2015. máj. 14. 12:48
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Részleteiben nyilván teljesen más lenne: más országok lennének, máshogy alakultak volna a háborúk, más lenne az életmódunk, az ünnepeink, a viselkedésünk.


De sok minden nem változna. Vallások a kereszténység előtt is voltak. Háborúk is voltak. Technikai fejlődés is volt. Kereszténység nélkül is bizonyára lettek volna háborúk, biztosan fejlődött volna a tudomány. Összességében én azt gondolom, hogy "nagyban" nem tartanánk lényegesen máshol, mint a valóságban. Viszont a hétköznapjaink teljesen máshogy néznének ki.

2015. máj. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
18%

szia


A feltételezés ellent mond az élet forrásának és a Fia váltság halálának.

ez semmiképen nem történt volna meg, ha csak Ádám nem vétkezik, akkor marad az egy Teremtő egy élet stilussal.

2015. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem voltam még Kínába sem, és Afrikába sem, de Egyiptomba sem, és Japánban sem, de egyik helyen sem utaznak gyorsabban a fénynél, pedig a kereszténység vagy nem volt domináns egyik országban sem, vagy nem is hallottak a közelmúltat eltekintve róla.

Annyira magyar vagy, hogy a legegyszerűbb módot választod, inkább újjal mutogatsz.

2015. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

# 14


Mondjuk az alapvetően sintoista-buddhista Japán igen fejlett államnak számít még ha nem is utaznak a fénynél gyorsabban. Szerintem vallástól függetlenül szükségszerűen bekövetkezik a fejlődés tudományosan és technológiailag.

2015. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Japán a második világháborút követően fejlődött. Addig technológiailag nem voltak előrébb, mint Olaszország, illetve Itália. Viszont ennek megvan az oka, és ehhez nincs semmi köze vallásnak vagy vallástalanságnak.
2015. máj. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"Annyira magyar vagy, hogy a legegyszerűbb módot választod, inkább újjal mutogatsz."


Nem mutogattam ujjal, jó?! Ha meg nem tetszenek a magyarok ellehet menni innen. Én nem fogok könnyeket hullajtani utánad. :)

2015. máj. 14. 19:57
 18/21 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy Magyarországon vagyok? :) A múltban kutakodás, és a hibák fekete bárányának felkeresése mindenen át, még úgy is, hogy azokkal a dolgok háttérbe szorulnak, amikkel valóban kellene foglalkozni, lehet, hogy nem tipikusan magyar tulajdonság, de a nemzetre illik.

A magyar erős, és tehetséges nép, amit lehet, hogy sokan le akarnak járatni, és nagy sikerrel. Sajnos még egy rakással rá is teszünk azzal, hogy a jelenünk és a jövőnk helyett folyton a múltunkkal foglalkozunk. Az átkos 40 év, az előző kormány... mindenki hibás, de mi, na mi az nem!

2015. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

# 18


Csak nyugalom, mi is hibásak leszünk, majd 40 év múlva. :D

2015. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

"A múltban kutakodás, és a hibák fekete bárányának felkeresése mindenen át, még úgy is, hogy azokkal a dolgok háttérbe szorulnak, amikkel valóban kellene foglalkozni"


Jó nem kell ezt túl filozofálni. Megkérdeztem mi lenne ha és ennyi. Nem kell kötekedni. De ha fikázni akartam volna a kereszténységet, (meg az ó testamentumot) akkor se lenne baj.


"az előző kormány... "

Meg főleg a mostani is!

2015. máj. 14. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!