Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a LaVey-i...

Mit gondoltok a LaVey-i sátánizmusról?

Figyelt kérdés

Szimpatizálok ezzel a vallással, és nem csak pózerkedni szeretnék így, hanem vannak benne dolgok, amik tetszenek, például hogy kiemeli az erőt ès a magabiztosságot, ami szerintem két nagyon előnyös tulajdonsága egy embernek. Plusz e vallás követői nem végeznek hittérítést, hagyják, hogy mindenki maga találja meg az útját. Màrpedig ha nincs valakire ráerőltetve valaki más nézőpontja, hanem saját meggyőződése alapján foglal állást, az tekinthető az ő saját vallásának (azt vallja, ha úgy tetszik). És azt sem lehet mondani, hogy ez a vallás sátánimádó, vagy akármi, mert ahogy olvastam, nem imádnak semmilyen konkrét entitást (se Istent, se Sátánt), csak a sátáni értékrendet követik, ami abból áll, hogy ha már megadatott neked az élet, élvezd ki minden percét, amíg teheted. Ez nem holmi templomgyújtogató, embert áldozó szekta, hanem néhol államilag bejegyzett és elismert vallás.

Leginkább azoknak a véleménye érdekelne, akik valamennyire jártasak a témában, követők, esetleg tagjai a Sátán Egyházának (a schyte.hu-t ismerem, nemrég találtam meg, de ne onnan linkeljetek lehetőleg, személyes véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi.)



#sátánizmus #LaVey-i
2015. máj. 15. 00:46
 1/4 anonim ***** válasza:

na előre szólok, hogy a véleményem offenzívnak tűnhet majd, szóval csínán a piros kezekkel, szóltam!


én két irányból ismerem ezt a vallást, régen szinpatizáltam vele ahogy most te is (aztán jobban megismertem) illetve ismerek srácokat akik ezeket a nézeteket vallják magukénak, ilyen körökbe járnak és így tovább.


Először is, hogy térítenek e, hát szerintem azért térítenek rendesen, persze ez lehet, hogy csak annyi mint a többi vallásnál is, hogy az ember alapvető természete, hogy saját meggyőződését hirdesse, és igyekezzen másokat is meggyőzni annak a helyességéről. Persze lehet, hogy ebben az esetben is mint máshol is a meghirdetett eszmék nem biztos, hogy mindig megvalósulnak az adott hívő életében.


Engem összességében teljesen arra emlékeztet amikor 15-16 éves horrorajongó goth stílusú srácok kitalálják ,hogy ők szektát alapítanak, és akkor ettől ők úgy érzik na ők most benne vannak valami nagyon titkos, valami nagyon rejtéjes, nagyon fontos, nagyon világrengető dologban, ami az ő közös kis titkuk, és akkor az "átlag proli" fel sem tudja mérni nekik mekkora mágikus hatalmuk van, és ők mennyire "megvilágosodottak" és mennyivel többet fognak fel az átlag embernél. Persze kitalálnak maguknak mindenféle "elveket" aminek a lényege, hogy szembe lehet menni anyucival, persze azért rájönnek, hogy valamennyi ésszerűség mégiscsak lehet abban amit anyuci magyaráz, ezért kicsit visszavesznek a dologból (nem kell mindjárt kecskét kefélni csak mert anyukájuk szerint a szerelem szép dolog).

Mindez persze nyakon öntve fullasztó mennyiségű ál-keménységgel pózolással meg kamuspiritualizmussal.


Na amikor ezt olyan korú emberek csinálják mint LaVey is volt az még pusztítóbb és nevetségesebb.


Ez a vallás azt hirdeti emgáról ,hogy a hívei között elenyészó mennyiségű a kamasz gyerek, a többségük pedig az emberiség elitje. Na ez így ahogy van nem igaz, legalábbis akit én ismerek illetve akiről én hallottam az vagy a fentebb említett kiforratlan kamaszgyerek aki ezt egyszer baromira szégyenli majd, vagy ha felnőtt akkor kb az a típus aki a legnevetségesebb összeesküvés elméletekben hisz, és hozzá a divat-ezoterikus könyveket olvassa.

2015. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%

Hát azért én nem nevezném (és szinte senki más hozzáértő kívülálló sem) sátánizmusnak. Legfeljebb LaVey-i Egoizmusnak.

Ahogy te is mondtad, nem tisztelnek konkrét entitást. Na itt már alapból megbukott a "jog" arra, hogy Sátánizmusnak nevezzék.

Ezt szinte minden ilyen kérdésnél elmondják a legtöbben, így elmondom itt is: Ha az egoizmusod akarod növelni, akkor ezek jók. Ha Sátánista akarsz lenni, akkor ezeket felejtsd el: Lavey, spirituális, churchofsatan, joyofsatan, spiritsoferidu, elysium666, schyte, wikipédia, biblia. Az előző felsorolásban szereplő dolgokból aligha találsz bármit is a Sátánizmusról, legfeljebb 1-2 kis foszlányt nagyon-nagyon átköltve.


Üdv, egy ES-t valló...

2015. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
a lavey-i sátánizmus csupán az eredeti sátánizmusnak az árnyéka
2015. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Antiszemét válasza:
13%

A Laveyizmus egy zsidó eredetű liberál-ateista kultusz. A Sátánista küllem csak polgárpukkasztás.


Ha a valódi Sátánizmus érdekel, nézz utána a Spirituális Sátánizmusnak.

2015. máj. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!