Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy/milyennek képzelitek...

Ti hogy/milyennek képzelitek el a mennyet?

Figyelt kérdés
Most minden vallási cucctól,elgondolástól vagy attól hogy az csak "egy állapottól" függetlenül milyennek képzelitek el a mennyet?Egy konkrét helynek?Egy város szerűségnek (mint a Diablo 3-ban )? Egy tisztásnak, egy egyszerű tájnak vagy valami felhők közti dolognak?

2015. máj. 19. 20:01
 1/10 Pietrosol ***** válasza:
61%

Szia!


A képzelet (gondolati forma) kilépés a Mennyországból. A tiszta, rezdületlen tudat, maga a béke. A békéért, boldogságért, harmóniáért semmit nem kell tenned.


"Az Isten országa bennetek van."

2015. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Rohadtul unalmasnak!

Főleg, hogy egyetlen ismerősöm sincs odafenn, az összes jó haver a pokolban adott találkozót!

2015. máj. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
egy energiahalmaznak, amit mi nem láthatunk.ott ugyanis szellemteremtmények élnek. az embereknek Isten a földet adta otthonául, és ez a szándéka továbbra sem változott. az eddigi összes feltámadott a földre támadt fel, még Jézus is...
2015. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Isten lakhelye természeténél fogva más mint a Fizikai emberek életkörülménye

Ők nem élnek oxigénnel és nics vizkörforgásra sem szükség stb


Ennél fogva még is harmoniában élnek Isten vezetése alatt azok akik szellemi élettel rendelkeznek, és igy szolgálnak, élnek Istennek.

2015. máj. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ozmium42 ***** válasza:
Semmilyennek. A hívők úgy találták ki, és olyan tulajdonságokkal jellemezték, amik miatt nonszensz. Mivel lehetetlen, nem tudom, hogyan képzeljem el, ezért nem is gondolkozom rajta.
2015. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy felhő szélén ül majd a boldog oda jutott, és Istennel szépeket mondanak egymásnak, és ez jó.
2015. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
a biblia szerint csak egy kicsiny nyáj, a biblia szerint 144 000 fog felkerülni a mennybe. a többiek itt maradnak.
2015. máj. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy látom te inkább arra vagy kíváncsi, hogyan fog kinézni a menny, pedig szerintem van ennél fontosabb amit a mennyországról tudunk. Biztos nagyon szép lesz ott, ha Isten ilyen szépnek teremtette meg a Földet, biztos a Mennybe még szebb lesz, és szerintem Isten azért nem is árulta el teljesen, hogy is fog kinézni, mert meglepetést akar szerezni azoknak akik oda tartanak. De tudod mi tetszik nekem leginkább a mennyben az , hogy ott nem lesz harag, neheztelés, gyűlölet, irigység, önzőség... a Szívünkben, nem lesz gyilkosság, halál, fájdalom, fáradság, fájdalom, abortusz, depresszió, rák, természeti katasztrófák...

hanem lesz szeretet, elfogadás, megértés, öröm, béke, szabadság, egészség...végtelen nagy mennyiségben. Itt a Földön bármennyire is szeretem és törekszem a jóra, megtörténik, hogy megbántok másokat, átgázolok másokon, ítélkezek mások felett...és aztán jön a lelkiismeret furdalás, bocsánat kérés, helyreállás. Ez így lesz míg itt a Földön élünk, törekszünk a jóra (így fejlődünk) de tökéletesen jók itt sosem leszünk. A TELJESSÉG a mennyben vár ránk ahol nem lesz bűn, még bennünk sem. Nekem ez a második ami leginkább tetszik a mennyben. Az első az, amikor meglátom AZT aki megszerezte a jegyet nekem erre a helyre, Jézust, és megköszönhetem Neki amit értem tett és, hogy itt a Földön is végigkísért.


(az előttem szólóhoz csak annyit, a 144000 egy szimbolikus szám, a jelenések könyve nagyon sok szimbolumot használ, amiket nagyon sok esetben nem értünk, de Isten erre csak annyit mond, hogy el kell jöjjenek azok a napok és történések amikor minden okoskodás és erőlködés nélkül ezeket meg fogjuk érteni)

A mennyben mindenki ott lesz aki hitt Jézusban és Vele élte az életét. Ezt Ő mondta, és Ő sohasem hazudik.

2015. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szimbólikus szám? a biblia szerint a 12 törzsből 12 ezren, azaz 144000-en lesznek. ez minek a szimbolikája?
2015. máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
És ha nem létezik akkor mi van? És ha azok akiket pár pillanat után újraélesztették, és azt állítják, hogy látták, csak elképzelték? Az lehet, hogy miután meghalsz, azután még gondolkodsz, (odaképzeled magad) de amikor a test már lebomlott az AGGYAL együtt, akkor mi lesz? Én szerintem amígy ott vagy addig az alapján képzeled el, amiket életed során meséltek róla... pl. találkozol a halott rokonaiddal, stb.
2015. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!