Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valami katolikus szöveg,...

Van valami katolikus szöveg, amivel visszavághatok a családomnak?

Figyelt kérdés
A barátnőm egy természetimádó vallást gyakorol, amit a családom nem néz jó szemel. Az égvilágon sehogy nem lehet megmondani róla, hogy nem keresztény, ha nem kérdezel rá. Én bár hiszek Istenben, nem vagyok túl vallásos, ezért nem értek annyira hozzá, de tudnátok olyan idézetet írni a Bibliából, ami rávilágítana, hogy az ő viselkedésük a helytelen?
2015. jún. 1. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ide elég egy hétköznapi is!

Milyen jogon szólnak bele, és milyen jogon akarják másra kényszeríteni a vallásukat? Egyáltalán mi f--- közük van hozzá????

2015. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam, nem jött be.

Persze kinőttem abból a korból, amikor meg lehetett mondani, hogy kivel találkozhatok, de hát valószínűleg családtag lesz, így jó lenne, ha nem utálnák.

2015. jún. 1. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Ezzel az a baj, hogy azzal is bajuk lenne aki más felekezetű, esetleg ateista, stb... A konfliktust amit ez a vallásosságuk nem szünteted meg sem most sem máskor, más esetekben, mindig feljogosítva érzik majd magukat, hogy az igaz hit nevében bármibe, bármikor, bármiért beleszóljanak.

Magyarul az örökös küzdelem megmarad, max. az oka változik. Képtelenek tiszteletben tartani a másképp gondolkodókat.

Én amondó vagyok, hogy amint lehet költözz el, vagy ami fényesen bevált mint módszer páromnak (bigott nagymama, mi meg ugye éltünk nemi életet elég rendesen és elkezdett kikezdeni engem emiatt, meg amiatt is, hogy ateista vagyok és biztos ő is miattam az), hogy megmondta világosan: 1 beleugatás 3 hétig nem látsz, de még a telefont sem veszem fel.

Lassan felfogta, hogy csendesedjen :D

2015. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem lehet mást csinálni, mint olyan távolságba költözni, ahol már nem tudnak átjönni papucsban, baszogatni.
2015. jún. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hit dolgában nem nagyon lehet érvelni. A #4 válasszal értek egyet, ha békésen nem lehet a tudomásukra hozni, hogy mindenki saját maga alakítja az életét.

Értésére adhatod a családodnak, hogy nagyjából két választásuk van. Elfogadják az életedet és a társadat olyannak, amilyen, vagy nem kapnak lehetőséget a beleszólásra.

2015. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

szia


A természetet lehet és kell szeretni, hiszen azért teremtette Isten, hogy az emberek élvezzék amit otthonuként kezelhetnek


De ha bálványt csinál a természetből és az élet ,ás területein nem keresztény életet él akkor erre, olvastathatod el vele a bálvány imádatról szóló tiltást,


az élet ,ás területeire pedig megemlíthető, hogy aki csak a szájával "vallásos" de a tetteiben távol áll az Istentől akkor nem ér semmit.

olvastasd fel a saját szemével lássa


(1Korintusz 10:14) 14 Így hát, szeretteim, meneküljetek a bálványimádástól.

(Máté 15:6–9) . . .. 7 Képmutatók, találóan prófétált rólatok Ézsaiás, amikor így szólt: 8 »Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, . . .

(Jelenések 19:10) . . .. Az Istent imádd; mert a Jézus mellett való tanúságtétel ihleti a prófétálást.”

(Máté 4:10) . . .a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«”


Marianne

2015. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, az érved rengeteg félreértésen alapul.
2015. jún. 1. 15:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen bibliai idézet. A Biblia idevágó passzusa az, hogy "nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk." (ApCsel 4,12) Az idézet Jézusra vonatkozik, és minden olyan hitet kizár, amely nem Jézus Krisztuson keresztül közeledik Istenhez, amit egyébként az egész Újszövetség megerősít. Megteheted, hogy ezzel nem törődsz, de a Bibliában biztos, hogy nem találsz ehhez kapaszkodót. Ha érvelni akarsz, akkor egy teljesen idegen forrást kell választanod, amit a szüleid úgysem fognak elfogadni.
2015. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha túlbuzgó keresztényeket kicsit le kell csillapítani, akkor ajánlom neked, hogy Jézus szavai között keresgélj, mert az ő tanításai is pont ezt a túlbuzgóságot igyekezett sokszor megfékezni.


Idézem: Máté 5:43


"Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképpen cselekesznek-é?

Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."


---


Anonymus

2015. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!