Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hallottam egy olyat, hogy az...

Hallottam egy olyat, hogy az muszlimok bálványimádók mert (lent kifejtem), szerintem elég fonák érvelés de nem tudtam ellene mit mondani, valaki elmagyarázná? (Jehova tanúi és ateisták kíméljenek a jehovásoktól privát üzenet sem kell! )

Figyelt kérdés

szóval van Mekkában a Kába, abba az irányba kell nézni imádkozás közben amerre az van, abból ugye csak egy van, afelé kell imádkozni, ahoz kell elzarándokolni, ha baja esne akkor valami fontos veszne el végérvényesen az Iszlám számára, és elvileg ezért bálvány, mert mondjuk ha csak jelkép lenne, vagy fontos történelmi "erekje" az más lenne, mert pl ha egy katolikus templomban összetörik egy szobor, akkor nem mondják, hogy a katolicizmust nagy sérelem érte, hoznak egy újat, vagy csak megszokják ,hogy már nincs ott a szobor, tehát az nem annyira bálvány, mert ugye magát a szobrot semmiféle vallásos tisztelet nem illeti, viszont a Kábát igen, mert abból csak egy van és ha megsemmisül abból komoly probléma adódna, pl hogy onnantól fogva merre kell fordulni imádkozáskor, vagy hogyan és hova kell zarándokútra menni.


Gondolom ez a kérdés már a muszlimok közt is csomószor felmerült csak én még nem hallottam a választ.


Kérem hogy azok írjanak akik vagy maguk is muszlimok, vagy nem azok de értenek hozzá



2015. jún. 10. 06:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Ha a kő nem lenne ott akkor is abba az irányba imádkoznánk, nincs jelentősége."


Ezt írtad, de ha nincs jelentősége, akkor mégis miért kell tartani az irányt? Szerintem ez teljesen olyan, mint amiről a Biblia egyértelműen beszél, teljesen mindegy, hogy mit mondunk a kőről, meg az épületről, meg Mekka városáról, meg a prófétáról, stb ... Ez olyan, mintha a katolikusok a vatikáni Sz. P. székesegyház felé fordulnának. Na persze ez rossz hasonlat, hiszen pontosan ők azok, akik enélkül is kimerítik minden szempontból a bálványimádás fogalmát.

2015. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Vallásos segédeszközök teljes tilalma?

Hát a frigyláda a kerubokkal mi volt? Azt lehetett? Szűz Mária szobor, feszület nem?

2015. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

utóbbi 23%-os válaszoló, na pont rád gondoltam, mostö sszevetettme pár korábbi kérdésemmel éppen te vagy aki leginkáb szétoffolja a kérdéseimet, ÉPP MOST IS, leírod, hogy a jehova tanúi is tudnak értelmesen válaszolni, és mások is tudnak offolni ez igaz úgy önmagában de már hiteltelenítetted ism agadat


egyébként meg olvastam a bibliát, és bár nem értem hozzá de abban biztos vagyok ,hogy jehova tanúi nem a "biblia véleményét" hangozzák vissza, sőt kétségeim vanak afelől is, hogy egyáltalán kereszténynek számítanak e még


eddig nem akartam ezt leírni, mert tudom ,hogy rosszul esik, és amúgy is megkapjátok, de sajnos azok után ,hogy kisajátítjátok magatoknak a Bibliát, ráadásul úgy, hogy a többi kereszténnyel szinte semmiben sem értetek egyet még abban sem amiben a szélsőségek is egyet értenek, már-már szándékos provokációnak tűnik

2015. jún. 10. 18:40
 24/33 anonim ***** válasza:

"Vallásos segédeszközök teljes tilalma?

Hát a frigyláda a kerubokkal mi volt? Azt lehetett? Szűz Mária szobor, feszület nem?"


Ha ezeknek valóban valami hasonló szerepe és jelentősége lett volna, mint a mai imádóknak a feszület, vagy bármilyen más képmás, szobor és festmény, akkor sem lenne érvényes minta a mai keresztényeknek, hiszen Jézussal érvényét vesztették a zsidó törvények. De mivel a szövetségládáról és más akkori eszközökről ugyanaz az Isten rendelkezett, mint aki kiadta a parancsot a bálványok ellen a már idézett formában - tehát az ilyen tárgyak KÉSZÍTÉSÉT is kategorikusan tiltja -, így nyilván való, hogy semmi közük sincs a mai gyakorlathoz!

2015. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Na, pont beletrafáltam! Nem baj drága kérdező, ne aggódj, annak a terhét nem kell viselned neked sem, hogy keresztényi szempontból megítéld a munkánkat. :-)

Nekem mindenesetre azt jelenti keresztényinek lenni, hogy úgy tudjuk szeretni egymást nemzeti és faji hovatartozástól függetlenül, ahogy azt Jézus meghagyta, vagyis ahogy Ő szerette a tanítványait. És nem azt jelenti, hogy ezen fenti tényezők halálosan megosszanak, mint ahogy az a magukat kereszténynek nevezők túlnyomó többségénél sajnos van.


Ezen kívül pedig itt is a kérdésre válaszoltam, és ez így van általában mindenhol. Nem én kezdem a terelést. Ha nem tudom a választ, nem szólok hozzá.

2015. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

butaság + szorgalom a legveszélyesebb konbináció, ezzel sikerült ezt a kérdésemet is szét offolnod


mindenkinek köszönöm a munkát aki a kérdésre válaszolt, és a témában vitatkozott

2015. jún. 10. 20:36
 27/33 anonim ***** válasza:
Magadat okold kérdező, csak magadat okold! Mi nélküled is jól elvoltunk. :-)
2015. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
én csak szerettem volna egy válasz a kérdésemre szerencsére kaptam is ,erre idejöttél és teleokádtad a mocskoddal a kérdést, találób azt mondani MI jól elvoltunk nélküled
2015. jún. 10. 23:21
 29/33 anonim ***** válasza:
Az érdemi válaszomban, ami a kérdésről szól, mi is a "mocsok"? Mutasd már meg légy oly kedves! Csak érdeklődnék, mert különben azt kell higgyem, hogy tényleg csak a buta kötözködés és a rosszindulat beszél belőled. :-)
2015. jún. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
ne haragudj, bemásolnád az érdemi válaszodat, nem emlékszem ,hogy olvastam volna
2015. jún. 11. 11:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!