Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hallottam egy olyat, hogy az...

Hallottam egy olyat, hogy az muszlimok bálványimádók mert (lent kifejtem), szerintem elég fonák érvelés de nem tudtam ellene mit mondani, valaki elmagyarázná? (Jehova tanúi és ateisták kíméljenek a jehovásoktól privát üzenet sem kell! )

Figyelt kérdés

szóval van Mekkában a Kába, abba az irányba kell nézni imádkozás közben amerre az van, abból ugye csak egy van, afelé kell imádkozni, ahoz kell elzarándokolni, ha baja esne akkor valami fontos veszne el végérvényesen az Iszlám számára, és elvileg ezért bálvány, mert mondjuk ha csak jelkép lenne, vagy fontos történelmi "erekje" az más lenne, mert pl ha egy katolikus templomban összetörik egy szobor, akkor nem mondják, hogy a katolicizmust nagy sérelem érte, hoznak egy újat, vagy csak megszokják ,hogy már nincs ott a szobor, tehát az nem annyira bálvány, mert ugye magát a szobrot semmiféle vallásos tisztelet nem illeti, viszont a Kábát igen, mert abból csak egy van és ha megsemmisül abból komoly probléma adódna, pl hogy onnantól fogva merre kell fordulni imádkozáskor, vagy hogyan és hova kell zarándokútra menni.


Gondolom ez a kérdés már a muszlimok közt is csomószor felmerült csak én még nem hallottam a választ.


Kérem hogy azok írjanak akik vagy maguk is muszlimok, vagy nem azok de értenek hozzá



2015. jún. 10. 06:02
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de az ún. Marianne hozzászóló egy korábbi kérdésben (nem is olyan régen) Jehovásként mutatta meg magát és úgy szólt hozzá. Áttért valahova, ha azóta mást állít?...
2015. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Kérdező, a 18-as válaszom vége és a 19-es a kérdésed alapjairól szól, hiszem éppen a bibliai alapot nélkülözte a 'bálvány' meghatározása a kérdésben és az addigi válaszokban egyaránt. Tehát már az első hozzászólásomban elkezdtem az érdemi válaszadást. Hogy ez kinek mit jelent, legyen az ő dolga, de mindenesetre az alap fogalmakkal is tisztába kéne lennie annak, aki ilyen kérdésre várja a PONTOS választ. Persze ez a bibliai, vagyis a keresztényi álláspont, hogy mások (köztük sok magát kereszténynek vallók) mit tartanak bálványnak, megint más kérdés.
2015. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
A katolikusok is bálványimádóak, vagy csak az összes egyházi alkalmazott, vagy a ceremóniában résztvevő egyén mindig a Mária szobor előtt botlik meg...
2019. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!