Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék arrol informálódni,...

Szeretnék arrol informálódni, hogy bizonyos evangéliumokat miért hagytak ki a Bibliából? A többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, én hívő Református Keresztyén ember vagyok. Egyik gyerekori jó barátom akinek lelkileg segíteni akartam, inkább útmutatást adni, úgy véltem, hogy csakis Isten közelségének szeretete által lelhet teljes békére. A beszélgetés, úgy ahogy már más nem hívő emberrel való beszélgetésem is, eljutott arra a pontra, ahol komoly kétségekkel átfonott kérdéseket kaptam, mint egy fajta kihívásként, hogy ha te Istenhez tartozol, akkor mond meg ezt, és ezt nekem. Szóval a kérdés a fenti kérdésre korlátozódik. Miért csak bizonyos evangéliumok kerültek bele a Bibliába? Az igazság nem lehet részrehajló, ha valóban Istentől származik a Biblia, akkor a többi evangélium miért nem került bele a Bibliába? és ha Isten által van a Biblia, akkor miért emberek döntötték el, hogy mely evangéliumok kerülhetnek bele? Nagyjából ezeket a kérdéseket kaptam, amit nagyon szégyenlek, hogy nem rendelkezek elég tudással, hogy megfelelő válaszokat tudjak ezekre adni. A válaszokat előre is köszönöm. Üdv.
2015. jún. 11. 00:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kedves József!


Csakhogy a négy evangélium nagyon sokat idéz az Ószövetségből, mint Isten igéjéből, akkor ezzel mi a helyzet?

Sőt. Jelenések könyve egyenesen azt állítja, hogy ez Jézus Krisztus kinyilatkoztatása, amit János apostolon keresztül írt, aki János evangéliumát is írta. Most akkor ebben a tekintetben mi az igazság szerinted?


Üdv. Péter

2015. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!


Csak ismételni tudom, amit már leírtam az előzőekben.


Amikor Jézus szól, akkor azt lehet mondani az Isten Igéjének, amikor pedig Pál szól, akkor az Pál szava, és nem az Isten Szava.

Mert egy dolog az, amikor a próféta írja le, és mondja el azt, hogy milyen az Isten, és egészen más az, amikor maga az Isten lesz emberré, és mondja el és mutatja be, hogy milyen is az Isten. A kétféle kinyilatkozást nem szabad összekeverni (sem akkor, sem most), még abban az esetben sem, ha ugyanarról szól, mert ezzel Jézus tanítását könnyű elferdíteni, ahogyan erre már utaltam az ellenség szeretettel összefüggésben, a jézusi tanításokra vonatkozóan.


Egy kicsit úgy érzem, hogy szórakozol velem, mert ugye nem azt akarod mondani, hogy ezt nem érted?


Üdv.: József

2015. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Kedves József!


Nem szórakozok veled, Pál szava valóban nem az Isten szava, és sajnos jogos az a felvetésed, hogy sokan annak tekintik, főként kiragadva az adott szövegkörnyezetből és szituációból, ebből aztán borzasztó szélsőséges megoldások születnek napjainkban is: pl. az asszonyokat nem engedik tanítani...stb.


Mindenesetre az ihletést te teljes mértékben elveted, amivel kiöntöd a gyermeket is a mosdóvízzel együtt.


Mi a véleményed Jelenések könyvéről?


Üdv. Péter

2015. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!



Egyet értek veled, Szent Pál apostoltól tényleg nagyon sokat lehet tanulni, de hát Pál nem Isten, míg Jézusról tudjuk, hogy az, mivel ezt életével, halálával és feltámadásával hitelesen bizonyította is. Ezrét amikor Pál az asszonyokkal kapcsolatban tanít, akkor azt csak úgy és olyan mértékben volna szabad elfogadnunk, ahogyan azt Jézusnál láthattuk. És bizony Jézus nem tett különbséget az emberek között ebben az értelemben, Jézus legszorosabb tanítványai között, az asszonyok is ott voltak, az első tanítvány, akivel találkozott feltámadása után Mária volt. Viszont a feladatok kiosztásában más a helyezett, mert volt olyan, amit csak férfiakra bízott Jézus, de ebben az esetben is csak azért, mert ők azokra alkalmasabbak voltak, mint az asszonyok.


Az ihletést nem vetem el, nagyon fontosnak tartom, és nagyon tisztelem azokat, akik olyan ihletéseket fogalmaznak meg, melyek szinkronban vannak a jézusi tanításokkal. De a döntő ebben az esetben is, hogy ezeket az ihletéseket mindig Jézus tanításához mérjük, és ne a Biblia egyéb más részeihez. Jézus magjában mindent átadott nekünk, ezt mondta is, de ezeknek a kibontása minden ember számára egy olyan szellemi munka, amelyet nem szabad sem másokra hagyni (pld. egyház), sem megspórolni.

Véleményem szerint attól, hogy az egyházatyák lezártnak tekintették a kinyilatkoztatásokat, attól az még nem zárult le. Napjainkban is egészen biztos, hogy vannak olyan ihletések, melyeknek a forrása maga Krisztus, hogy ha az Evangéliumokban megismerhető jézusi tanításokkal szinkronban van (és nem a Biblia egyéb más részeivel).

De próbáld ki, erről magad is meggyőződhetsz, fogj egy papírt, és a téged foglalkoztató kérdéseket tedd fel Jézusnak, és próbálj meg válaszolni arra, úgy mintha azt Jézus mondaná neked személyesen, és írd le. Ezt a levelet aztán vesd össze az Evangéliumokkal, és néhány jó szándékú hívő barátodnak kérd róla a véleményét. És ha a levél szinkronban van Jézus tanításával, és barátaid is ebben egyetértenek, akkor az a levél Jézus személyes levele a te számodra.

Tulajdonképpen ez az ihletés, amelyben Jézus nem személyválogató, hanem feladatokat kiosztó. Ezért erre az ihletésre bárki képes, aki hisz Jézusban, és ismeri is Jézust.


A jelenések könyvéről most csak röviden annyit (nincs több időm), hogy a szimbólumok csodálatos zenei nyelvezetén íródott, akinek van rá füle, az érti. De itt is azt kell elsősorban vizsgálni, hogy a jézusi tanításokkal hogyan lehet össze egyeztetni.


Üdv.: József

2015. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szia József!


Köszönöm a válaszodat!


Üdv. Péter

2015. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!