Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karizmatikusok vs Jehova Tanúi?

Karizmatikusok vs Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés

Karizmatikus Gyülekezet tagja voltam. Miért van az, hogy bár én magam is az élő Istent ilyen gyülekezetben ismertem meg és érintett meg Isten Szelleme, de azt látom, hogy például Jehova Tanúinál, akik tagadják Isten gyógyító munkáját meg Isten Szellemének érintéseit és akiknél értelni hit van nem pedig szellemi, sokkal nagyobb az Istenfélelmük, Isten iránti tiszteletük még akkor is ha sok mindenben tévelyegnek (karoizmatikus tévelygéseket ne is említsük ).

Hozzáaszólásaik tisztelettudóak, nem hözöngőek szemben sok magát keresztény embernek nevezett egyénnel ellentétben.

Kérek mindenkit, ne ördögözzük le a Szent Szellemet, ne menjünk bele, hogy Isten mikor fog gyógyítani, meg külömböző teológiai dolgokbba....A KÉRDÉSRE KONCENTRÁLJATOK



#vallás #Isten #Jehova tanúi #Karizmatikus felekezetek
2015. jún. 11. 14:27
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Csak az ittenihozzászólásokból következtetek.

"általánosítassz és végletesen egyszerűsítessz"..értem

2015. jún. 12. 08:37
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Érzékeltetetném, hogy Isten emberei sem voltak mindig nyájasak vagy éppen simulékonyak, mégsem lehet azt mondani, hogy nem voltak Istenfélők, vagy ne tisztelték volna az embereket. Ezzel nem mentegetőzök mert biztos mindannyuinknak van mit fejlődnünk. Az itt válaszolók stílusából szerintem sem kell általánosítani:


"Megver az Isten téged, te kimeszelt fal!"


"A te pénzed veled együtt vesszen el"


"Viperák fajzati, kicsoda intett meg titeket, hogy a bekövetkező harag elől meneküljetek?"

2015. jún. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, jó a kérdés! Jehova Tanúja vagyok és gyakran azt látom, hogy az emberek nem értik, vagy félreértik, amit hiszünk, teszünk. Persze ez nem egy nagy felfedezés, ez így volt 2000 évvel ezelőtt is.


Azt írod, hogy tagadjuk "Isten gyógyító munkáját". Nem tagadjuk, de azt igen, hogy ma is olyan fizikai csodagyógyításokat végeznek a keresztények, mint az első sz.-ban, mivel az egyértelműen le van írva a Bibliában, hogy azok a gyülekezet felnőtté válásakor meg fognak szűnni.


Meg azt is írod, hogy tagadjuk "Isten Szellemének érintéseit". Attól függ, mit értesz ezen. Nem tagadjuk természetesen a szellem vezetését, de ez alatt nem a karizmatikusok által vallott dolgokat értjük, mert az előzőekre alapozva ezen csodaadományok olyan módon megszűntek az első sz.-ban az apostolok halálával. Ma, az "utolsó napokban" a Biblia (Isten Szava, melyet a szent szelleme segítségével emberekkel íratott le) a fő eszköz ahhoz, hogy vezessen bennünket.


(Héberek 1:1-2) "Az Isten, aki régen sokszor és sokféleképpen szólt ősatyáinkhoz a próféták által, 2 ezeknek a napoknak a végén egy Fiú által szólt hozzánk, akit kinevezett mindenek örökösévé, s aki által a világrendszereket is alkotta."


Tehát Jehova ma is a szelleme segítségével vezet, de ez nem azt jelenti, hogy direktben és ihletett formában, mint a Biblia ihletett íróit. Ma - éppúgy mint az első sz.-ban élt tanítványok esetében, olyan szellemmel felkent tanítványok élnek és adnak szellemi vezetést, azaz szellemi táplálékot, akik nem tévedhetetlenek a hitelvek dolgában. Nem a tévedhetetlenség és a csalhatatlanság az, ami azonosítja a tanítványokat a bibliai prófécia szerint, hanem a krisztusi szeretet szerte a földön, valamint azok a tanítások, melyek bizonyíthatóan a Bibliára alapoznak, nem emberi és démoni filozófiákra!

2015. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Direkt kértem, h ne menjünk ezekbe bele....köszönöm
2015. jún. 12. 15:05
 15/45 anonim ***** válasza:

Azt írod még, hogy nálunk "értelni hit van nem pedig szellemi", de vajon mint tanít erről a Biblia? El lehet-e választani az értelmet a szellemtől? El bizony, de akkor hiszékenység lesz belőle, ez ennyire egyszerű.


Ezeket csak azért írtam le, mert ha az alap, a feltételezés sem pontos, akkor nincs mire építkezni, akkor miről beszélünk? Innentől kezdve gondolhatod, hogy ha ezekben az alap dolgokban is ennyire pontatlan volt a rólunk alkotott képed, akkor abban, hogy mi tele vagyunk "tévelygéssel" vajon mennyivel több az igazság? Az az igazság, hogy rossz tanácsadókra hallgattál kedves kérdező. :-)


És a lényeg:

Nagyon szép, hogy dicsértél bennünket, hogy még ennek ellenére is mások vagyunk pozitív értelemben a tapasztalataid szerint, mint amit eddig megismertél máshol. De ezt az ellentmondást menten feloldja mindaz, amit fent mondtam, annak ellenében, amit eddig tudni véltél rólunk. És ez még csak a kezdet.

2015. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Kedvs Tanú ,


Azért kértem, hogy ne beszéljünk erről, mert már anniy fórumon támadták egymást a karizmatikusok és Jehova Tanúi egymást, hogy nincs értelme egy újabb vitába belemenni, mert egyrészt én sem akarlak megsérteni benneteket és nektek sem ez a célotok. Lehet, hogy nem kellett volna beletennem kérdésbe jelzőket. Elnézést..

Ne ez a kérdés legyen egy újabb vallásháború kezdete

Isten békessége legyen veled

2015. jún. 12. 15:20
 17/45 anonim ***** válasza:
13%
Én sem akarok háborúzni, nagyon távol áll tőlem, mint Tanútól az ilyesmi. Amit írtam, azt azért tettem, hogy lásd meg, az a látszólagos ellentmondás, amit felfedezni véltél, csak azért van, mert nem ismersz minket pontosan! Ezzel addig semmi baj, míg a szándék megvan benned, hogy pontos ismereted legyen. Ha ezt hárítod, ám legyen, de akkor tényleg nincs miről beszélni. :-)
2015. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
22%

"És mikor meglátta Jórám Jéhut, monda: Békességes-é a dolog, Jéhu? Felele ő: Mit békesség?! Mikor Jézabelnek, a te anyádnak paráznasága és varázslása mindig nagyobb lesz!"

(2Kir 9,22)

2015. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm Asperrimus nem csalódtam benned....
2015. jún. 12. 21:12
 20/45 anonim ***** válasza:
22%

A név kötelez.


"Nem adhatok mást, csak mi lényegem." Ez persze nem jelenti azt, hogy Luciferrel hajlandó volnék azonosulni, de Jéhuval mindenképpen, hiszen őt Isten Szelleme kente fel Jézabel likvidálására.

2015. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!