Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karizmatikusok vs Jehova Tanúi?

Karizmatikusok vs Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés

Karizmatikus Gyülekezet tagja voltam. Miért van az, hogy bár én magam is az élő Istent ilyen gyülekezetben ismertem meg és érintett meg Isten Szelleme, de azt látom, hogy például Jehova Tanúinál, akik tagadják Isten gyógyító munkáját meg Isten Szellemének érintéseit és akiknél értelni hit van nem pedig szellemi, sokkal nagyobb az Istenfélelmük, Isten iránti tiszteletük még akkor is ha sok mindenben tévelyegnek (karoizmatikus tévelygéseket ne is említsük ).

Hozzáaszólásaik tisztelettudóak, nem hözöngőek szemben sok magát keresztény embernek nevezett egyénnel ellentétben.

Kérek mindenkit, ne ördögözzük le a Szent Szellemet, ne menjünk bele, hogy Isten mikor fog gyógyítani, meg külömböző teológiai dolgokbba....A KÉRDÉSRE KONCENTRÁLJATOK



#vallás #Isten #Jehova tanúi #Karizmatikus felekezetek
2015. jún. 11. 14:27
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

a kérdésre válaszolj...köszi

te írtad:

"Ez nem konkrét, bárki hivatkozhat arra, hogy az ő szívébe Isten ültette bele az Ő igazságát, tehát nem is kérdés (sőt ezeknél az embereknél) nem is lehet kérdés, hogy ő az "igazság" birtokosa lett ezáltal"


És erre írom, h ez pont nálatok van, hiszen ti is erre hiatkoztok, illetve vezetőitek is. Érted? Amit leírsz az rátok is vonatkozik....na most ezt nem értem


"Bárki hivatkozhat...." és ezt csinálják a ti vezetőitek is, nem?

Most akkor nem értem, hogy hogy is van ez a dolog..

Istennel közösségben kell élni nem tanulni, tanulni, tanulni....azt is kell persze de közelebb visz Istenhez ez a sok tudás?

2015. jún. 14. 15:54
 32/45 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem nagyon értem, mikor 75-re jósoltk vezetőitek a véget, akkor kire hallgattak. Vagy az a sok Tanú, aki eladta midnenét, meg nem vállaltak gyereket kire hallgattak? Az eszükre és gondolataikra.....gondolom.

Úgy ma is, ahogy akkor juthattok téves magyarázatokra, nem?

vagy ezt te nem gondolod?

2015. jún. 14. 15:56
 33/45 anonim ***** válasza:

"a kérdésre válaszolj...köszi

te írtad:

"Ez nem konkrét, bárki hivatkozhat arra, hogy az ő szívébe Isten ültette bele az Ő igazságát, tehát nem is kérdés (sőt ezeknél az embereknél) nem is lehet kérdés, hogy ő az "igazság" birtokosa lett ezáltal"


És erre írom, h ez pont nálatok van, hiszen ti is erre hiatkoztok, illetve vezetőitek is. Érted? Amit leírsz az rátok is vonatkozik....na most ezt nem értem"


Én különbséget tettem a karizmatikus élmények és aközött, amit én vallok az ŐSZINTE és pártatlan kutatásból származó racionális megismerés, majd a szívbe jutó igaz hitről. Jehova Tanúi nem arra hivatkoznak, hogy "engem megszállt a szent lélek (vagy a szent szellem), ezért én jó helyen vagyok, mert Isten közvetlenül vezet" (a hitelveim meg olyanok, amilyenek), hiszen ilyen nincs a Bibliában, mert az igazság megismerése nem így zajlik.


"Istennel közösségben kell élni nem tanulni, tanulni, tanulni....azt is kell persze de közelebb visz Istenhez ez a sok tudás?"


Tanulás és PONTOS ismeret nélkül nem kerülhetünk közel Istenhez, hiszen Őt "szellemmel és IGAZSÁGGAL kell imádni", mondja a Biblia. A buzgalom akármekkora is, de ha ez a buzgalom hamis ismeretre épül, mit ér az, ha mégoly nagyon is hiszel benne?


-----------


Írtál egy verset, amit te kulcsgondolatnak gondolsz, hogy talán ezt nem vesszük figyelembe:


János 3:18 "Aki hisz őbenne, az nem jut ítéletre, aki pedig nem hisz, már ítélet alatt van, mert nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében."


Ezzel is csak az a baj, mint ami annyiszor okoz gondot, vagyis hogy önmagában, kiragadva értelmezitek. Íme egy, az következő versek közül:


"Aki hitet gyakorol a Fiúban, annak örök élete van; aki nem engedelmeskedik a Fiúnak, az nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta." (János 3:36)


Itt már ugye kicsit több minden van, igaz? Itt már a hithez hozzátették azt is, hogy "engedelmeskedni" kell a Fiúnak a megmentéshez, vagyis CSELEKEDETEKRE is szükség van.

Mit jelent hitet gyakorolni Isten Fiában? Azt, hogy meggyőződtünk arról, hogy nélküle nem nyerhetünk életet. Emellett azt is jelenti, hogy CSELEKEDETEK ÁLTAL KIMUTATJUK a hitünket, továbbra is tanulunk Jézustól, és minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy alkalmazzuk a tanításait és kövessük a példáját (Jakab 2:26). Így hát, ha hitet gyakorolunk Isten Fiában, az örök élethez vezet.


Folyt köv.

2015. jún. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

"Mi haszna annak, testvéreim, ha valaki azt mondja, hogy van hite, cselekedetei azonban nincsenek?"


Figyeljük meg, hogy Jakab nem áll ellentétben azzal, amit Pál mond, hogy „az ember a törvény cselekedeteitől függetlenül, hit által lesz igazzá” (Róma 3:28). Jakab teljes mértékben egyetért ezzel, de érvel a tanítás elferdített vagy helytelen alkalmazása ellen. Az elferdített nézet szerint igazzá lehet valaki Isten előtt, és megmentésben részesülhet csupán a hite által anélkül, hogy ezt a hitet jó cselekedetekkel bizonyítaná. Jakab kiemeli, hogy a valóságban nem igazi hit az, amely nem serkent jó cselekedetekre. Egy ilyen ember csak „azt mondja, hogy van hite”. Aki azt állítja, hogy keresztény és hisz Krisztus engesztelő áldozatában, de a hitét nem bizonyítják cselekedetek, az a valóságban nem keresztény. Mi haszna van a „hitének”, ha az semmilyen változást nem idéz elő a személyiségében és a magatartásában? Hogyan tudja elvégezni azt, amit Jézus a tanítványainak megparancsolt: „Ragyogjon a ti fényetek az emberek előtt, hogy lássák jó cselekedeteiteket és dicsőítsék mennyei Atyátokat” (Máté 5:16).


Önfeláldozó orvosnak mondaná-e valaki azt az embert, akinek van rendelője, hitet tett a gyógyítás tudománya mellett, de még soha senkit nem vizsgált meg, soha senkin nem segített? Jézus mondotta: „Nem mindenki megy be a mennyek Királyságába, aki azt mondja nekem: ’Uram! Uram!’, hanem az megy be, aki cselekszi mennyei Atyám akaratát” (Máté 7:21).

2015. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Vajon megmentheti-e őt az ilyen hit?


Figyeljük meg, hogy Jakab itt nem magáról a hitről beszél, hanem arról a sajátságos ,cselekedetek nélküli hitről’, „ilyen hit”-ről, ami tulajdonképpen csak színlelt hit. Jakab figyelmeztet, hogy az Isten szaván alapuló igazi hit az életünket képes megmenteni (Jakab 1:21). Jakab tehát ebben teljesen egyetért Pál apostollal. Mindketten egy nézetet vallanak az igazi hitről és a keresztényi cselekedetekről. Ámde Jakab e helyen más cselekedetekről beszél, nem olyanokról, amelyekről Pál a Római levél 3. és 4. fejezetében írt.


Amikor Pál azt mondja, hogy az ember nem lehet igaz cselekedetek által, akkor törvény által előírt cselekedetekről beszél, olyan cselekedetekről, amelyekről valaki azt gondolhatja, hogy igazságosságot szerez Isten előtt; vagy mert azt hiszi, hogy egy keresztény csupán jó cselekedetek által is elnyerheti az igazságosságot (Róma 4:2–5). Jakab azonban olyan keresztényi cselekedetekről beszél, amelyekre nem törvénygyűjtemény, hanem hit és szeretet indít valakit. Ezek a hit eredményei, termékei vagy gyümölcsei, és nem választhatók el az igazi hittől. Egyébként, amikor Pál azt mondja, hogy az ember hit által lesz igazzá, ismételten a hit cselekedeteinek szükségességéről beszél, olyan cselekedetekről, amelyek a keresztény hitét bizonyítják. Ő a keresztényekről azt mondta, „jó munkára igyekvő nép” (Titusz 2:14; vö. 1Thessalonika 1:2–7; 1Timótheus 2:10; Titusz 2:7; 3:8, 14). És ki végzett több munkát, mint Pál? Jakab felteszi a kérdést: „Vajon megmentheti-e őt az ilyen hit” (vagyis olyan hit, amelyet tettek nem bizonyítanak)? A válasz egyértelműen; Nem. Nem mentheti meg őt.

2015. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

"Vagyis nem azt írja az Ige, hogy "Aki hisz és megkeresztelkedik üdvözül tovább még hinni kell a feltámadásban, hinni nem kell a pokolban stb stb "

Érted már? A te üdvösséged nem attól függ, hogy hiszel e a feltámadásban vagy hiszel e a pokolban.

Az üdvösséged nem függ abban, hogy hiszel e a gyógyulásban vagy nem hiszel vagy hiszel e az Úfokban vagy nem hiszel,"


Vagyis jól láthatod, hogy a Bibliai szerint is milyen szoros összefüggés van a hit és a cselekedetek között! Ok-okozat törvénye és amit Jézus mondott erről, hogy "jó fa, jó gyümölcs" és fordítva. Nyilvánvaló, hogy amit hiszel, amiben hiszel, az meghatározza azt, hogy mit cselekszel, igaz? Logikus? Akkor hogyan lehetne "mindegy" miben hiszel????????????????

2015. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Részemről én befejeztem. mOst tévedtél ide, ezeket átrágatuk már. A kérdésre megint nem válaszoltál...mondjuk ez jellemző rátok.

Egyszerűen nem tudok mit kezdeni olyan emberekel, akik Isten munkáját és a Szent Szelemet káromolják, beállítva Isten Szellemét démonnak...ezzel azért vigyáznék.

Én befejeztem...csak reménykedni tudok, h Isten megérinti a szíveteket..igen az Ő Szelleme által, aki ma is itt van közöttünk és gyógyulunk általa és öröm van szívünkben miatta

Mi a Szent Szellem által kutatjuk az Írásokat ti valami más által, amit hadd ne nevezzek meg. Ezért juttok téves következtetésekre, ami jellemző volt rátok a múltban is.( ezt kár tagadni )..persze karizmatikusk is tudnak téves következtetésekre jutni, de legalább ne hangoztatják, hogy aki velük nincs az ellenük van.

Sajnálom, hogy elvonjátok magataokat Isten Szellemétől és gyógyításától " Nem is tudodd ott Jézus semmi csodát tenni az Ő hitetlenségük miatt "...ez sajnos akárhogy is nézzük rátok vonatkozik, materiális keresztényekre, akik "mindig tanulnak, de az Igazság ismeretére el nem jutnak ".

Nincs különbség köztetek és farizeusok között. Ők is, mint ti pontosan ismerték az Ígéket, fejből idéztek mindent, de mikor megjelej Isten testben, akkor elutasították Őt, úgy, ahogy Ti elutasítjátok az Ő Szellemét, mert nem ismertéttek meg Őt sem az Ő kegylemét, ezért menekültök vallásba, dogmákba, szabályoka, vezetőitek által kialíkított szabályokba.

" A betű megöl, Szellem az, ami elevenít"

Titeket megölt a betű, mert Szellem nélkül, logikával próbáljátok értelmezni.

Könyörgöm az élő Isten szerelmére, hogy boruljatok térdre sírva az Isten előtt és kérjétek az Ő vezetését, mert más dolog tudni Istenről ( ti tudjátok Őt ) és más dolgo közösségben lenni vele.

Azáltal még nincs vele közösségetek, ha kivülről fújjátok az Igéket.

Én befejeztem. lelkem mélyén könyörgök Istenhez, mert abból a rendszerből,ahol ti vagytok nehezebb a megtérés, mint egy olyan embernek, aki soha nem vette a kezébe Bibliát. Unokatestvérem Tanú volt de érezte, hogy valami nincs rendben. De hála Istennek ma boldog ember, mert megismerte az Isten Szelleme áélta Istent, és ma az evangéliumot hirdeti és azt az örömhírt, hogy "Isten sátra ez emberek között lakozik "

Kijött tőletek Isten parancsára és remélem még sokan ezt fogják tenni

Nem azért nem vagytok kedvesek a világ előtt, mert Jézussal is így cselekedtek, hanem Önönn butaságotok miatt tolnak el maguktól, mert látják a megtört életeteket, látják a boldogtalanságot, örömtelenséget és ezt nem akarják.

Tee fel magadnak a kérdést: istennl közösségben vagy, ismered Őt, van személyes vezetése, kijelentése az életedre vonatkozóan. Bizzál benne annyira, hogy nem másokon keresztül, hanem személyesen neked nyilatkoztatja ki, hogy mit akar az életedben.

Az élő Istennel való közösséget kívánom neked

részemről befejeztem és este a kérdést bezárom

2015. jún. 14. 17:26
 38/45 anonim ***** válasza:

T. kérdező, te szerintem nagyon felületesen olvasol, mert semmi sem érdekel abból, amit írtam! Azzal vádolsz, hogy a szent szellemet káromoljuk, mert hogy az APOSTOLOKKAL MEGEGYEZŐEN nem fogadjuk el mindenki vallásos véleményét a szent szellemről. De most a válaszodban éppen te ítélsz el minket, már bocsi!


Amire nem válaszoltam, már eleve butaság, olyant állítasz, ami NEM IGAZ.


"Mondjuk nem nagyon értem, mikor 75-re jósoltk vezetőitek a véget"


Jehova Tanúi SOHASEM "jósoltak", ha tudod, hogy mit jelent a szó. Amit a "vezetőink" mondtak, az kiegyensúlyozott volt, ám nem mindenki élt a megértés lehetőségével. Ennek ellenére közülük is sokan kiigazították a tévedéseiket.



"akkor kire hallgattak."


Mert te tévedhetetlen vagy? Magad ismered el, hogy nem, akkor miért kritizálsz minket tévedéssel?


És igen, ezután is tévedhetünk, de e tekintetben egy nagy különbség azért van Jehova Tanúi és mások között: mi a hibáinkat mindig is kijavítottunk és ezt tesszük ezután is. De a fő hitnézetekben már régen nincs változás, szinte kezdettől fogva változatlanok.

2015. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

APOSTOLOKKAL ÉS AZ ÍGÉVEL MEGEGYEZŐEN MI SEM FOGADJUK EL A TI EMBERNI NÉZETEITEKET. akkor ez patt helyzet.

Akkor te szolgáld a te Szent Szellemdet és én is szolgálom az enyimet.


Jóslás=mondás...ne a szavakon lovagolj


Vezetőitek soha nem kérnek bocsánatota 40 ével ezelőtti tévutért. 75 előtt példaként voltak kiállítva a kongresszusokon azok, akik eladták mindenüket, azok, akik nem vállaltak gyereket, azok, akik otthagyták az állásukat, a tanulmányaikat, hogy az 1975-ig hátralévő kevés időben hírdessék ezt az időpontot az embereknek. Vezetőitek "kinyilatkoztatták=mondták=tanították )hogy 1975-ben eljön (ismét) armageddon,és erről volt szó a kongresszusokon, és a gyülekezetekben. aztán meg megvádolták a testvéreket,hogy az ő gondolkozásukban volt a hiba, mert hogy ők konkrétan nem állították ezt.rengeteg tönkretett élet, rengeteg meg nem született gyermek.

szeretném látni, hogy ezek a rosszul gondolkodód emberek hogyan lettek figyelmeztetve, vagy egy Őrtoronyot, amiben a Tanúkat figyelmzetteték, h ne adják el mindenüket.

NE CSÚSZTASSATOK az Isten szerelmére.

És szerinted, akik ekkor elhagyták a Jehova Tanúi mozgalmat azok "hitehagyottak" lettek?

Ember ne ferdíts, ha ekkora dologban tévedtek,a kkor miben tévedhettek még? Persze karizmatiksuokkal együtt, akik nem azt hangoztatják, hogy "aki velünk nincs, az nincs tiszta imádatban ".

Ezek szerint 75 előtt sokan nem voltak "tiszta "imádatban, mert az lett az eredménye, h sokak élete ment tönkre, dehát "gyümölcséről ismerjük meg a fát "

Na most már befejeztem

2015. jún. 14. 18:28
 40/45 anonim ***** válasza:

Segítek, a jóslás nem egyszerű "mondás", hanem általában a démonokkal hozza kapcsolatba a Biblia is és a köztudat is sötét erőkkel azonosítja. A bibliai, Istentől származó jövendöléshez hasonlóan a jóslás is természetfeletti dolog, amivel Jehova Tanúi deklaráltan SOHASEM rendelkeztek és ma sem rendelkeznek. Tehát nagyon nem mindegy, hogy mit mondasz, mert egészen más alapokon, egészen más lesz az eredmény. Tudod, lehet hogy neked megfelel, ha szabadon váltogathatod a fogalmakat és még a tetejébe másokat hamis színben állíthatsz be, de ettől még amit csinálsz, nem hinném, hogy helyes szellemre vallana. Persze, nem én foglak megítélni majd, de ettől még nem szép, amit csinálsz!


Tudod a Vezető Testületnek nincs miért "bocsánatot kérni", mivel ők Isten által megjövendölt munkát teljesítenek be, mely nem valamiféle karizmatikus vezetéssel akarja elhitetni, hogy csalhatatlan és nem hibázik, hanem tökéletlen emberekből áll, mint az első századi FELKENT társaik, akik szintén hibáztak és voltak téves várakozásaik. Ebben a munkában pedig folyamatos az előrehaladás, még akkor is, ha néha egy-egy kérdésben vissza kell lépni az újabb előrelépéshez.

Tehát Jehova Tanúi, bármiben hibáztak is, mindig kiigazították és nem ültek a hazugságaikon, vallásos tévtanításaikon, csak mert a hagyomány ezt kívánja meg.


Egyszerűen nincs más, amely szervezet ezt a munkát mindenféle ámítás és megtévesztés nélkül tenné a lakott földön ezekben az utolsó napokban. A hibákat és a tévedéseket csak a rossznyelvek propagálják "megtévesztésnek", de ez így volt 2000 éve is.

2015. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!