Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek a kedvenc Bibliai igéitek?

Melyek a kedvenc Bibliai igéitek?

Figyelt kérdés

2015. jún. 11. 19:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem kell minket sajnálni, sajnáljuk mi magunkat eleget. Szegény mi.
2015. jún. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát igen..
2015. jún. 18. 12:18
 13/14 anonim ***** válasza:
Neked melyik a kedvenc igéd?
2015. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Legyen néktek a ti hitetek szerint.” Máté 9,29.


"Én vagyok az élet kenyere. Aki hozzám jön, többé nem éhezik, s aki bennem hisz, nem szomjazik soha." János 6,35



ne szabjátok magatokat e világhoz A Róma 12:2



Csak keresd Isten országát és minden más megadatik.



Gyönyörködj az Úrban, és megadja néked szíved kéréseit!



Minden lehetséges annak, aki hisz.



Istennel minden lehetséges.



"Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket."

(Zsid. 4:7)



Lukács evangéliuma 17. rész

20. Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda:

Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el. 21. Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.



Ha Isten velünk, kicsoda ellenünk?



Zsoltárok 23

1 Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.

2 Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.

3 Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.

4 Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.

5 Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.

6 Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig.



Szent Pál szeretethimnusza!

"Szólhatok az emberek vagy az angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, csak zengő érc vagyok, vagy pengő cimbalom.

Lehet prófétálótehetségem, ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat; hitemmel elmozdíthatom a hegyeket, ha szeretet nincs bennem, mit sem érek.

Szétoszthatom bár mindenemet a nélkülözők között, odaadhatom a testemet is égő áldozatul, ha szeretet nincs bennem, mit sem használ nekem.


A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély. Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel.


A szeretet nem szűnik meg soha. A prófétálás véget ér, a nyelvek elhallgatnak, a tudomány elenyészik. Megismerésünk most még töredékes, és töredékes a prófétálásunk is. Ha azonban elérkezik a tökéletes, véget ér az, ami töredékes. Gyermekkoromban úgy beszéltem, mint a gyermek, úgy gondolkoztam, mint a gyermek, úgy ítéltem, mint a gyermek. De amikor elértem a férfikort, elhagytam a gyermek szokásait. Ma még csak tükörben, homályosan látunk, akkor majd színről színre. Most még csak töredékes a tudásom, akkor majd úgy ismerek meg mindent, ahogy most engem ismernek.


Most még megmarad a hit, a remény és a szeretet, ez a három, de közülük a legnagyobb a szeretet."


(1Kor 12,30–13,13)



'A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre;

hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.(2Tim 1:16)'

''Kérjetek és adatik nektek;

keressetek és találtok;

zörgessetek és megnyittatik nektek.

Mert, aki kér az mind kap, aki keres az talál, és a zörgetőnek megnyittatik.(Mt7:7)



Bízzál az Úrban teljes szívből! Péld 3,5



... mert veled van Istened, az Úr mindenütt, amerre csak jársz Józsué 1,9

2015. jún. 21. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!