Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ma élne Jézus, hordana-e...

Roland G. kérdése:

Ha ma élne Jézus, hordana-e például egy Rolex órát, vagy vezetne-e egy luxus autót? Bibliai érveket kérek.

Figyelt kérdés
2015. jún. 11. 19:39
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
66%

Nem hordana:


Máté 6-


19.

Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;

20.

Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.

21.

Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.

2015. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
75%
Minek neki földi öröm...
2015. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
48%

1+


Máté 19-


16.

És ímé hozzá jövén egy ember, monda néki: Jó mester, mi jót cselekedjem, hogy örök életet nyerjek?

17.

Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.

18.

Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

19.

Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.

20.

Monda néki az ifjú: Mindezeket megtartottam ifjúságomtól fogva; mi fogyatkozás van még bennem?

21.

Monda néki Jézus: Ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz mennyben; és jer és kövess engem.

22.

Az ifjú pedig e beszédet hallván, elméne megszomorodva; mert sok jószága vala.

23.

Jézus pedig monda az ő tanítványainak: Bizony mondom néktek, hogy a gazdag nehezen megy be a mennyeknek országába.

24.

Ismét mondom pedig néktek: Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.

2015. jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
32%

Persze:

4. szúra 5. sor: És Rolex órával megajándékozá a Kisjézust Isten, azzal a feltétellel, hogy azt kétezer évig nem hordja, utána viszont állandóan.

2015. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Véleményetek szerint tehát Jézus szegény volt anyagilag?
2015. jún. 11. 20:06
 6/48 anonim ***** válasza:
94%

Övé volt minden gazdagság, de sose tartott meg semmit, mert mindig törődött a szegény elesett nincstelen megalázott emberekkel, akit csak látott.

De a gazdagokkal is törődött: Lásd Kornélius, és háza népe, akik jó szívvel fogadták Isten Igéjét, s egyszerre tértek meg-az egész család.



Tudtad, hogy vannak ma is családok akik egyszerre térnek meg?:D

2015. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
81%

Mit lehet tudni Jézusrol a Biblia alapján?


"És hozzámenvén egy írástudó, monda néki: Mester, követlek téged, akárhova mégy.

És monda néki Jézus: A rókáknak vagyon barlangjok és az égi madaraknak fészkük; de az ember Fiának nincs hová fejét lehajtani."(Mt.8:19-20)


Biztos vagyok benne, hogy akkor is voltak különböző csecsebecsék meg férfi ékszerek, de abban is biztos vagyok, hogy Jézus nem ékesítette magát ilyen ékszerekkel.

Szóval az én válaszom az, hogy nem hinném, hogy gyűrüket meg drága karórákat vagy akár nyakláncokat is hordana,szeríntem ha lett volna is neki szét osztotta volna értéküket a szegények között.

2015. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
42%

*Szóval az én válaszom az, hogy nem hinném, hogy gyűrüket meg drága karórákat vagy akár nyakláncokat is hordana,szeríntem ha lett volna is neki szét osztotta volna értéküket a szegények között.


Igy van. Tökéletes.És ketten tettünk bizonyságot a kérdezőnek:xD

2015. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy akkoriban az ácslegények mennyire voltak gazdagok... :)
2015. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nem lenne rá pénze.
2015. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!