Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám, Éva, Káin, Ábel. És utána?

Ádám, Éva, Káin, Ábel. És utána?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl járatos a vallásban, ezért szeretném megkérdezni:

Úgy tudom, volt Ádám, aztán Éva. Két gyermekük Káin és Ábel. És utána ki, kitől és hogyan lett az 5-dik, 6-dik, ... ember?


2008. szept. 1. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést már megbeszéltük párszor itt a gyakorikerdesek.hu-n, a vallás rovatban és a valláskritika rovatban is. Nézz körül, és részletes beszélgetéseket találhatsz erről.


Röviden a lényeg: voltak lánytestvéreik is, akiket feleségül vettek. (És bár ma ezt vérfertőzésnek nevezzük, de akkor még erre vonatkozó tabu nem volt érvényben. A Biblia csak sokkal később, Mózes törvényei között kezdi el tiltani a testvérek házasságát. Még Ábrahám és Sára is féltestvérek voltak.)

2008. szept. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2008. szept. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, megint én vagyok, harmadszor is. Az előző link alatt sajnos pont mellébeszélés zajlik, de amint látod, már annak az elején is úgy kezdődik, hogy már nagyon sokszor volt ez a kérdés. Részletes anyagért keresgélje egy kicsit itt, mert már tényleg többször kiveséztük, pedig én nem is vagyok régóta itt.
2008. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Azért a lényeget leírom: a keresztények ÚJABB értelmezése szerint NEM Ádám és Éva volt az első emberpár (végre ők is rájöttek). Csak az első KIVÁLASZTOTT emberpár. Akkoriban már falvak éltek - mint az látszik is, a Biblia néhány megjegyzéséből.


Első emberpár pedig NEM volt. Az ember fokozatosan alakult ki - nem lehet azt mondani, hogy ez itt még nem ember, de a gyereke már az. Ez viszont a valóság, nem a Biblia.

2008. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De szerintem, ha az életed múlna rajta, nem biztos hogy kitartanál az álláspontod mellett!

Van ebben a filozófiában annyi következetlenség, és zűrzavar, hogy érni fog téged még nagy meglepetés.

2008. szept. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként Jézus valóságos személynek fogadta el Ádámot, Ő viszont tudhatta, mert létezett már akkor!

De ha a keresztények ezt nem fogadnák el, gyakorlatilag az egész hitük alapját tagadnák meg.

2008. szept. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszra reagálnék:

"voltak lánytestvéreik is, akiket feleségül vettek. (És bár ma ezt vérfertőzésnek nevezzük, de akkor még erre vonatkozó tabu nem volt érvényben."

Nem azt kell nézni, hogy milyen tabu/tiltás volt érvényben, hanem azt, hogy ma miért tilos a közeli rokonok házassága. Azért tilos, mert minél közelebbi rokonok a szülők, annál nagyobb az esélye, hogy a gyereküknek valamilyen rendellenessége lesz (pl.: testi- vagy szellemi fogyatékosság, valami genetikai betegség, stb...).

2008. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel azokra a kérdésekre, melyek konkrétan ezzel foglalkoznak, pontos választ kaphatsz.


Az első emberpárt Isten tökéletesnek teremtette, tehát nem volt egészségi probléma a közeli rokon, cak erre az első válaszadó nem tért ki.

2008. szept. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
1Mózes 5:4,5. ,,És Ádám napjai,miután Sétet nemzette, nyolcszáz évet tettek ki. Időközben nemzett még fiúkat és lányokat. Ádám életének napjai összesen kilencszázharminc évet tettek ki, majd meghalt''
2009. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!