Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten, Jézus nélkül is lehet...

Pendulum92 kérdése:

Isten, Jézus nélkül is lehet valódi (! ) házasságot kötni?

Figyelt kérdés

A Biblia emberi értelmezése(!) szerint két ember akkor házas, ha ezt az adott állam jogrendszere szerint is rögzítik. A keresztény álláspont szerint ez az elköteleződés, és bizalom jelképe, mely Isten által van megszentelve.

A felvetésem ezzel kapcsolatban az, hogy ha a házasodó két személy még nem fogadta be életébe a Krisztust, ez esetben a jogi összeköttetés Isten szemében házasság, vagy csupán az a felszínes dolog, amit a jog ezzel kapcsolatban meghatároz?


Tud, két, "bűnös"(Jézus nélkül élő) személy valódi, méyl, intim(Isten által elrendelt) házasságban élni?


2015. jún. 14. 22:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók,


én egyáltalán nem a téma külsőségeiről beszéltem. Nem azt mondom, csak akkor házasság valami, ha templomban kötik, meg ha minden vasárnap eljárnak misére.

A lelki vonatkozásokról szerettem volna beszélni. A 9-es hozzászóló írja, hogy a lényeg az elköteleződés és a hűség. Ha nincsenek olyan lelkiállapotban, ha nincsenek összeköttetésben az igazi(Isteni) énjükkel, lehet-e a dolog valódi és tartós? (és hangsúlyozom, itt most nem arról beszélek, hogy polgári, vagy egyházi volt-e az esküvő.)



Kicsit átfogalmazom, az eredeti kérdést, mivel direkt "keresztény nyelven" írtam, hátha érthetőbb lesz. Tehát: Tud két egós, a lelkében az Isteni énjét még nem felfedező és vele összhangban élő személy valódi, mély, intim házasságban élni?

2015. jún. 15. 09:38
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen tud. Elég polgári esküvő ahhoz, hogy házasok legyenek, ahhoz, hogy őszintén szeressék és tiszteljék egymást, és hűségesek is maradjanak egymáshoz, pedig nem kell hithű kereszténynek lenni, sőt, még megkeresztelve lenni se kötelező.
2015. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 szp72 ***** válasza:

A házasság ha komolyan gondolják mindig valódi. Szentségi házasság azonban csak keresztények között jöhet létre.

Ez nem jelenti azt, hogy a nem keresztény házasság nem lehet boldog. Az emberekben mivel alapvetően mindnyájan Isten teremtményei lehet és van jóság.

Hitem szerint azonban az Isten nélküli jóság olyan mint a konnektorból kihúzott ventilátor: Még forog, még működőnek látszik, de ez egy fogyatkozó jóság. Míg, a hívők olyanok, mint a bedugott ventilátor. Növekednek és erősödnek.

2015. jún. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!