Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vam köztetek ex Jahova Tanúja?

Vam köztetek ex Jahova Tanúja?

Figyelt kérdés

Van köztetek ex Jehova Tanúja, aki merne beszélni? ÉS HANGSÚLYOZOM, HOGY AZT ÍRTAM, HOGY EX..ÉS NEM AZT HOGY MOSTANI

KÖSZIKE



2015. jún. 15. 20:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Állok rendelkezésedre... :)
2015. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
elelt 20 perc és megállták h ne írjanak? Még a 23%-os minden kérdést szétofoló fószer sem? "jár a hízó!"
2015. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Elöszőr is szeretném kérdezni, h miért jöttél el? De ne csak egy szavas válszokban plíííz.

Másodszor, h jelenelg jársz e valamiféle másik gyülekezetbe?

Kezdtebn ennyi?:)

2015. jún. 15. 20:39
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Az utolsó kérdéseddel kezdeném.

Igen járok és lassan 18 éve Baptista vagyok.

És most jön a nehezebbje. :D


Először is tudnod kell, hogy egy nagyon hű tanúja voltam a szervezetnek.

Ugye abban az időben elég sok kellemetlenséget el kellett szenvednem a szervezetért, hangsűlyoznám, hogy nem Istenért hanem a szervezetért.

Kiközősítettek mert mertem szerelmes lenni egy 2 évvel idősebb római katólikus lányba (aki ma már a kedves feleségem és aki 2 csodálatos gyerkőcöt hozott a világra).

Rettenetes církusz lett belőle, mivel az anyám is Tanú(sajnos még ma is). Gondolhatod, hogy nem volt egyszerű az akkori életem, döntenem kellett.

Még egy darabig jártam gyülekezetbe,de ne tudd meg azt az érzést amikor ott űlsz mint egy kutya a hátsó sorban és azok akik a legközelebb álltak valamikor hozzád még rád sem néznek, és ha mégis megtörténik akkor az az undor ami az arcukon van leírhatatlan.

Na szóval döntöttem és beadtam a kilépésemet és a lányt választottam, de abban a pillanatban el kellett költöznöm otthonról, albérletből albérletbe mert nem volt senkim a "világiak" közűl aki segített volna. Aztán a lány szülei karoltak fel amikor megértették, hogy miről is szól ez az egész szemétség.

Pár évre rá összeházasodtunk, és aztán mindketten megtaláltuk azt a Jézust(vagy lehet, hogy inkább Ő talált meg minket) és alámerítkeztünk, és ma boldogok vagyunk.

Egyedüli bánatom az, hogy anyám még ma sem beszél velem, és egyszerűen nem tudok rajta segíteni.

2015. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm, h ilyen őszinte vagy.

Akkor sikeresen kijöttél, ennek örülök.

Amúgy ez egy borzasztó szellemiség. Lett két szép gyreked és boldogan éltek. " Romlott fa nem teremhet jó gyümölcsöt ", vagyis ha normálisan végig néznék, akkor látnák a házasságod pozitív gyümölcseit.


MIt tartsz a legszemetebb dolognak ebben a szervezetben?

2015. jún. 15. 21:21
 6/17 A kérdező kommentje:
Amúgy jómagam is ki tudtam jönni egy karizmatikus közösségből 10 éve. Láttam az emberek lelki, anyagi, szellemi kirablását. És valahogy én magam jó mélyen benne voltam, de még mielőtt teljesen bezakkantam volna sikerült kijönnöm. Ennek már 10 éve, napokban érzem, h valahova jó lenne eljárni el is mentem egy-2 gyülekezetbe de valahogy mindenhol ugyanazt tapasztalom. Pásztorkirályságok, belterjesség, minden bokorban démont látok, aki velünk nincs az az ördögöt szolgálja stb stb. Baptistákról sokat nem tudok. MIért pon ott kötöttél ki?
2015. jún. 15. 21:42
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm! :)

Igen úgy van ahogy mondod.

Valójában látják mert nem költöztünk el a városból, és azért többször találkozok volt "testvérekkel" és látják, hogy nem lettem egy zűllött ember, és látják csak nem akarják beismerni.

A legnagyobb szemétség amit én tapasztaltam a hazugságok amivel ámítják a híveket.

Én nem ismertem mielőtt kikőzösítettek más igazságot csak azt amit ők mutattak meg nekem.

Ugye én bele születtem a szervezetbe, nálunk a házba csak örtorony által kiadott irodalom volt.

Miután "le váltam" a szervezettől és kezdtem aprólékosabban megismerni az igazi Biblia üzenetét és igazságát értettem meg, hogy mindaz amit addig tanultam egy nagy semmi és csupa hazugság.

Hosszú lenne, nagyon hosszú lenne leírni mindent.

Bevallom itt ahol mindenki elolvashatja, hogy csak azért jövök ide fel, hogy minél több embert figyelmeztessek, hogy kerüljék a szervezettel való érintkezést mert ha így ha úgy de fájdalom lesz a vége.

Én beláttam, hogy nem egy bizonyos vallás tesz Isten előtt igazzá, hanem az, hogy Jézus Krisztussal mész végig az élet utján szeretetben.

Köszönöm, hogy itt is elmondhattam ezt. :)

2015. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

még egy kérdés feléd:

- a szervezet tagjai látják egymáson a kiábrándultságot, örömtelenséget, lehangoltságot vagy inkább megjátszák magukat, magukra erőltetnek egy "minden rendben, köztünk az Úr" című mosolyt?

2015. jún. 15. 22:06
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont a Baptizmus? :)

Ez jó kérdés, talán első sorban azért mert nem ők csalogattak be hozzájuk hanem mi tértünk be hozzájuk.

Én is ugyan abban a helyzetben voltam mint Te. Miután ott hagytam a szervezetet hiányzott a közösség mert az ember ezt nem tudja olyan könnyen "levakarni" magáról, és kerestem Istent.

Egy darabig jártam a feleségemmel misékre de nekem nem jött be a sok szentkép meg keresztvetés meg stb, talán azért mert eleve belém volt nevelve a bálvány imádattal való kapcsolat visszautasítása.

Egy nap a kezembe került John Bunyan "A zarándok útja" című könyve, miután elolvastam felkeltette a figyelmemet a Baptizmus és tulajdonképpen innen indult el az egész.

Utánna kezdtem olvasni Spurgeont és szép lassan ki alakult

egyfajta szimpátia a vallással kapcsolatban.

Dióhélyban ennyi. :)

2015. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nna erről sokat tudnák mesélni :D :D.

Tudod abban az időben (most nem tudom, hogy működik ez)mikor itt mikor ott tanulmányoztuk a "bibliát", én aki még ífjú voltam nagyon úntam már, de az érdekesség az, hogy az öregek is. Sokszor nevetgéltünk mi a fiatalság amikor egy egy öreg asszony, vagy ember horkolása szakította félbe az olvasót.

A képmutatás megint egy érdekes fenomén volt a gyülekezetben, mikor sokan voltunk mindenki mosolygott egymásra, mikor meg ketten hárman ültek össze rendesen ment a pletyka, és ezt nem csak idegenek, hanem a saját rokonaim is.

Szóval hidd el kedves kérdező, hogy azok az emberek akik annyira hangoztatják, hogy ők a tökéletes gyülekezet tagjai, semmivel sem jobbak mint bárki más.

Csak ők azzal vétkeznek a legjobban, hogy nem Istennek hanem a világnak akarnak tetszeni. :)

Nekem kötelező volt az öltöny már 8 éves koromtól, hogy lássák az emberek, hogy mi "külömbek" vagyunk másnál.....ja különbek! :)


Mt 23:14

Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert felemésztitek az özvegyek házát, és színből hosszan imádkoztok; ezért annál súlyosabb lesz a ti büntetéstek.


Ez most csak úgy beugrott... :)

2015. jún. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!