Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kényszerítik a keresztén...

Miért kényszerítik a kereszténységet a gyerekekre?

Figyelt kérdés

Pl felénk már lassan minden suli egyházi, elsőáldozni kell meg bérmálkozni meg templomba járni, meg a franc tudja. Mert kötelező. De egy gyereket sem ismerek aki hinne istenben vagy ne utálná az egészet. A szomszéd gyerekek pl kitalálták hogy gyónáskor hazudnak majd a legnagyobbakat... és tényleg ezt teszik, aztán röhögnek jókat rajta.

Most akkor mi értelme ennek? Minél jobban kényszerítik annál jobban ellene lesznek majd az emberek... ez szerintem nem fog sok jóhoz vezetni. Miért kell ezt csinálni?


2015. jún. 15. 21:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

miért kell a gyerekre kényszeríteni a többi vallást? Miért kell ,hogy a szülő megmondja a gyerknek mi a helyes és mi nem, hogy kell látnia a világot stb?


Ez a világnézet és a nevelés része a vallásos emberek szerint, minden szülő neveli a gyerekét a szentinte helyes és jó világlátásra, egyeseknek ebbe a vallási s beletartozik...


nekem ateistaként ez nem tűnik olyan nagy dolognak, persze ha gyerek már nagyon utálja nem kell kötelezni, de egy vallásos nevelést azért nem mondanék erőszaknak...


Ha érdekel azzal szoktak érvelni, hogy a gyerek nem választhatja meg, hogy érik ingerek a reklámokból pl, amik valljuk be semmi jóra nem nevelnek, és még sok más helyről, akkor miért pont ezt választhassa meg, ami a sok rosszat talán ellensúlyozhatja? Majd ha kicsit nagyobb lesz már el fogja tudni dönteni, hogy templomba nem jár tovább, vagy a tv-t kapcsolja ki, vagy is-is, vagy egyik sem...

2015. jún. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
21%

#10-11:


MINDEN VALLÁS KÁROS.

Szélhámosság, hazugság.


A szülőnek NINCS JOGA MEGSÉRTENI A GYEREK EGÉSZSÉGES NEVELÉSHEZ VALÓ JOGÁT, azaz NEM VIHETI A VALLÁSOSSÁGBA!


A reklámos analógia ott hazugság, hogy a reklám nem hazudhat. Kedvezhet önmagának, felnagyíthatja a temrék érdemeit - DE NEM HAZUDHGAT.

A vallás ellenben színtiszta hazugság.

2015. jún. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"MINDEN VALLÁS KÁROS.

Szélhámosság, hazugság.


A szülőnek NINCS JOGA MEGSÉRTENI A GYEREK EGÉSZSÉGES NEVELÉSHEZ VALÓ JOGÁT, azaz NEM VIHETI A VALLÁSOSSÁGBA!


A reklámos analógia ott hazugság, hogy a reklám nem hazudhat. Kedvezhet önmagának, felnagyíthatja a temrék érdemeit - DE NEM HAZUDHGAT.

A vallás ellenben színtiszta hazugság."


Szerinted. Más szerint meg nem az. Nem tudhatod, kinek van igaza, majd csak miután meghalsz. Addig meg ne hidd azt, hogy mindenki hülye, csak te vagy sárga villamos. A Föld lakosságának sokkal nagyobb része vallásos, mint ateista. Amint az ember elkezdett értelmesen gondolkodni, rögtön kialakultak a különböző vallások minden kultúrában, egymástól teljesen függetlenül. Nyilván nem véletlenül.

2015. jún. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom mennyire kényszer.

Én mikor gimis voltam akkor vette át az egyház a szent margitot, akkor is volt már egyházi osztály, de én világiba jártam. Már akkor is az volt a "módi", hogy hiába világis vagy, ha nem jártál hittanra, vagy vasárnap a kápolnájukban tartandó misé nem voltál akkor hármasnál jobb magatartás és szorgalom hegyed nem lehetett.

Gyűlölte mindenki az egészet. Aztán egyik év elején bejött a diri és közölte, hogy csak papíron világi az osztály, gyakorlatilag úgy tekintik, hogy egyházi minden osztály, akinek nem tetszik el lehet menni. Mindezt érettségi évében. (pont ezért inkább mindenki tűrt)


Egy rohadt erőszak szervezet ez a keresztényesdi én mondom, tele bűntudta keltéssel, elnyomással, kényszerítéssel, és visszaélnek bármekkora mértékű hatalommal amit csak a kezükbe kapnak. Ez van kicsiben, nincsen kétségem, hogy nagyban is ez van még inkább.


Beteges, degenerált, intoleráns, hatalmaskodó. És külön visszataszító, hogy mindezt gyerekeken gyakorolják akik nem tudnak védekezni, mit lépni ellene. És ugye a szülő sem egy idő után, kell a jó jegy, a tovább tanulás miatt.

Jézus náci pártja a katolikus egyház efelől nincsen kétségem.


Az is igaz, hogy nem véletlenül drasztikusan zuhan a hívek száma és egyre inkább gyűlölik őket, pontosan ezek miatt. Az egyházi suli a legjobb ateista képző, egy életre megutáltatják mindenkivel ezt az egészet.

2015. jún. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

46%-os valami iszonyúan pusztító volt...


a reklám hazudik, ha a termékről beszél akkor is, de manapság a legtöbb reklám nem arról beszél ,hogy az adott termék az adott célt jól betölti, hanem hogy a termék MEGVÁLT, pl "coca cola légy nyitott a boldogságra" tehát a cola kihúzhat még a depresszióból is...


mellesleg kellően belé neveli az emberbe hogy ha nem elég (ilyen vagy olyan pl gazdag) semmit nem ér, illetve rendkívüli mértékbe nenvel önzésre, és egoizmusra, de ez csak mellékhatás


a burgerking egyes reklámaji pedig egész konkrét direkte erkölcstelenségre nevelnek, sokat be is tiltanak


ez a minden vallás haudik és kész és nincs joguk a gyereknek ezt is megmutatni... ateista vagyok, de inkáb élnék egy rakás vallásos között mint melletted, örülök ,hogy most élünk és ezért most csak itt rinyálhatsz és nem mondjuk az 50-es években, ahol akár AVH-s is lehetnél

2015. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Valóban igazad van neked!


Így több diáknak elege lesz a kereszténységből vagy az egyéb vallásokból.


Az én véleményem:


Egy vallást NEM lehet egy-másra erőltetni!

2015. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled. Az emberek azt fogják a legjobban utálni és elvetni, amire kényszerítik őket. Ezek a gyerekek lehet, hogy az erőszakos keresztény nevelés nélkül felnőtt fejjel rátaláltak volna a keresztény vallásra, de így sokkal nagyobb az esélye, hogy ateisták vagy valamilyen teljesen más, kereszténységre nyomokban sem hasonlító vallás követői lesznek. Mert ugye amit kényszerítenek, az nem jó, akkor se, ha meg vannak róla győződve a kényszerítők, hogy jól cselekednek. Szerintem hagyni kellene békén mindenki, találja meg mindenki magának a számára megfelelő vallást.
2015. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!