Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges ez napjainkban,...

Lehetséges ez napjainkban, hogy valaki annyira bigott legyen, hogy megvet mindenkit, aki nem követi vakon az ő vallását?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyen embereket? Milyen vallás melyik felekezetéhez tartozónak mondják magukat? Hogy nyilvánul meg náluk a vallási fanatizmus? Csak vallási vitában vagy akár tettlegességben is?

2015. jún. 16. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

vegyük úgy hogy most az IsIs nem játszik?


mert úgy a környezetemben vagy európában vagy ilyesmi ilyen úgy ahpgy van nem létezik, még az elég durva szekták sem fognak csesztetni mást mert nem olyan a vallásuk.


Jehova tanúi elég irritálóak és tukmálósak, de azért ők sem vetnek meg senkit ilyen alapon.


Akikre esetenként azok az ateisták(fontos, hogy nem mind, én is ateista vagyok, cak érdekelnek a vallások is sok más dolog mellett),bár az nem vallás, de ilyen szempontból ide tartozik, ha itt az oldalon rendszeresen olvasod a kérdéseket és a válaszokat magad is megbizonyosodhatsz róla.

Megvetéssel tekintenek mindenkire aki nem ateista, sértegetik a vallásos embereket, és a számukra fontos dolgokat, a kérdésekre nem válaszolnak érdemben csak oltogatják a többi embert. Hülyének, megvezethető hiszékeny baromnak, vagy infantilisnak állítják be őket.


Ha egy normálisabb ateista rájuk szól, hogy legalább ne egy útszéli bunkó stílusában fogalmazzanak, akkor azt mondják rá provokátor.


Élőszóban az ateisták egy része ordibál, vagy mondhatni hisztizik, van aki nyugodt marad de iszonyúan arogáns módon viselkedik, leoltja a vallásos embert valamivel, de azt már nem engedi meg neki ,hogy elmondja az érveit, vagy bármi módon is védje magát.


Én olyan vallásos emberről még nem is hallottam aki ha meghallja, hogy valakinek más a vallása vagy ateista akkor rögtön "nekiugrana", ateisták esetében viszont ez gyakori, felháborodnak ha valakiről a társaságban kiderül ,hogy vallásos, vagy csak szinpatizál egy vallással.


Persze akinek nem inge ne vegye magára!


ezt meg azért írom le külön(mégegyszer) mert itt az oldalon író ateistákra az is jellemző, hogy nem elég egyszer kihangsúlyozni, hogy nem minden ateistára gondoltam


megjegyzem pont azok szólnak be, hogy "ne általánosíts" gondoltam :D ez a stílusukból derül ki

2015. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Örülök, hogy vannak ilyen ateisták is ezen az oldalon, mint az 1-es válaszoló.
2015. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. Kerdezo!

Aki igazi keresztenyi eletet el - mert vannak latszatkeresztenyek is -, azok nem vetik meg a mas vallasuakat, nem gyulolik, nem atkozzak oket. Aki keresztenyi eletet el, az koveti Jezus tanitasait. O mindig turelemmel kozeledett az emberekhez. Nekunk is ezt kell tennunk. Ha nem szeretnenk embertarsainkat, akkor nem is tennenk erofesziteseket azert, hogy felhivjuk a figyelmuket arra, hogy mi ele nez a vilag, es hogy lehet az alol megmenekulni. Pedig ezert a tevekenysegunkert sokszor kapunk bantast. Most nem fizikailag, de szellemileg. Gunyolnak, karomolnak minket. Megis tesszuk azt, amire Jezus utasitott minket.

Kulonben en Jehova tanuja vagyok. Udv:Judit!

2015. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Aki keresztény, és "megvet mindenkit" - már bocsánat, az milyen keresztény?


Azt mondta Jézus: „ Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” (Ján 13:35).


Aki megveti az embertársát(ait), az Jézus szerint(és szerinted?) keresztény?

2015. jún. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez vallásosnak lenni, egy csomóan képtelenek tényszerűen vitatkozni akár itt is mindenféle témában.
2015. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Egyetértek az 5-sel.


Csak talán nem a "vita" szót használnám, inkább a "beszélget"-ni kifejezést:-)


Én úgy érzékelem, az emberek túlságosan tele vannak feszültséggel, és ez jön le a fogalmazásaikból is. Persze tisztelet a kivételnek :-)

2015. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!