Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mélyen bigott és hívő...

A mélyen bigott és hívő emberek között vannak olyanok is, akik intelligensek?

Figyelt kérdés
Vagy az, hogy az egész életét egy kreált szemléletre építi, legyen az bármilyen vallás/közösség/szekta, teljesen kizárja az értelmes, logikus gondolkodást? Nyilván nem a matek tudására értem a logikus gondolkodást, hanem pl az élethez való hozzáállásra - párkapcsolat, házasság, társadalom, a másik emberrel való viszonya etc.
2013. máj. 31. 16:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
Jó kérdés. Szerintem az élethez való hozzáállás egyik alapköve a nyitott érdeklődés. Egy bigott hívő pont ettől zárkózik el, még hallani sem akar olyasmiről, ami ellenkezik a hitével, gyakorlatilag a saját értékítéletétől retteg, hogy "elcsábul". Ez nem éppen intelligenciára vall.
2013. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%
Bigottság és intelligencia? A kettő eleve kizárja egymást.
2013. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, igen, én is valami ilyesmire gondolok és értem is a kérdésem. De érdekel mások véleménye is! :)
2013. máj. 31. 16:13
 4/25 anonim ***** válasza:
32%
Már hogy lenne? Én sorozatban megbuktam már oviban, protekcióval tudtam csak befejezni.
2013. máj. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Direkt kiemeltem, hogy nem erre vonatkozik a kérdés. Ha nincs értelmes válaszod, nyiss meg kérlek egy másik, számodra szimpatikus kérdést. Vagy, esetleg nálad érzékeny pontra tapintottam? :)
2013. máj. 31. 16:28
 6/25 anonim ***** válasza:
45%

Minden embernek vannak dogmái, amihez ragaszkodik, legyen vallásos, vagy vallástalan, ilyen az emberi természet.

Persze van néhány intelligens ember, aki megszabadult ezektől, de az a pár száz ember nem oszt nem szoroz,a 7 millárdhoz képest.

2013. máj. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

Namármost. Először is különbséget kell tenni bigott hívő és hívő között.

A bigott nyilvánvalóan nem a legintelligensebb fajtája, éppen ezért nevezzük őt bigottnak. Ebből következik, hogy ezek szerint kell lennie intelligens, gondolkodásra is kész hívőnek. Ők a sima hívők. Tudnak gondolkozni az általad meghatározott témákról is. Meglepődnél, hányféle gondolkodásmód és mentalitás létezik a hívőknél is! Közös eleme a gondolkodásmódjukban, hogy hűséget fogadnak Istenüknek és alárendelik magukat törvényeinek, mert - olykor nevelés miatt, de sokszor értelmes gondolkodás útján - úgy gondolják, ez a helyes. Ez nem jelenti azt, hogy ők vakon engedelmeskednek a "népbutító" humbuknak! Csupán máshogy gondolkodnak, másban hisznek.

2013. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
Abban az értelemben,ahogy te érted kérdező,nem hinném,mert a bigottság eleve nem vall magas intelligenciára.
2013. máj. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

"Nyilván nem a matek tudására értem a logikus gondolkodást, hanem pl az élethez való hozzáállásra - párkapcsolat, házasság, társadalom, a másik emberrel való viszonya etc."


Az ezekhez való "normális" hozzáállás nemhogy pár évszázad, de ma már akár másfél évtized alatt is gyökeresen megváltozhat. Nincs ezekhez való általánosságban mindenhol és mindenkor elfogadott normális hozzáállás.

2013. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
22%
Érzékeny pont? Dehogy. Nem vagyunk egy közösségben, az én erkölcsi értékrendem magas, hisz a Biblia az útmutató, a tiéd pedig pont olyan alacsony, mint a kerítés, amin kiszöktél az állatkertből.
2013. máj. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!