Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megfigyeltem, hogy a tanúk...

Megfigyeltem, hogy a tanúk előszeretettel alkalmazzák ezt a szót: "hitehagyott". Milyen az, aki hitehagyott? Van-e bibliai példa a hitehagyásra?

Figyelt kérdés

én hiszek abban, hogy Jézust a Teremtő feltámasztotta, és szoktam is erről beszélni másoknak, nem érzem hitehagyottnak magam azért, mert úgy gondolom, Jézus váltsága mindenkire kiterjed, mivel "ki nem érdemelt kedvesség", így mindenki méltatlan rá, de pont ezért kegyelem. úgy érzem, nem vagyok hitehagyott, mert megfelelek ennek:  

Mert ha nyilvánosan hirdeted azt a ’saját szádban levő szót’, hogy Jézus Úr, és szívedben hitet gyakorolsz abban, hogy az Isten feltámasztotta őt a halottak közül, megmentésben részesülsz. 10 Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre. miért mondják hát rám a tanúk, hogy hitehagyott vagyok? honnan szednek ilyeneket? ki tanítja nekik ezt? lehet-e ez ellen jogilag fellépni?


2015. jún. 17. 07:54
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
egyébként meg minden más bibliafordítás azon a helyen, amit te idéztél, BŰNÖSt ír. elismerem, bűnös vagyok, de hitehagyott nem. ez valami új világosság tölletek? a bűnöst hitehagyottnak fordítani???
2015. jún. 17. 09:55
 12/26 A kérdező kommentje:

ezt a választ alá lehet támasztani a bibliából?


"Elsősorban azokat nevezi a Biblia hite hagyottaknak, akik elhagyták, Isten szervezét"


hol olvashatok Isten szervezetéről a bibliában?

2015. jún. 17. 10:02
 13/26 anonim ***** válasza:

Egy kis tanulságos történet:


JÉZUS azt mondta Jehova templomáról, hogy nem marad ott kő kövön, melyet le ne rombolnának (Máté 24:2). Ez a prófécia akkor teljesedett be, amikor a római sereg Titus vezetésével elpusztította Jeruzsálemet i. sz. 70-ben. Később Julianus császár azt tervezte, hogy újjáépítteti a templomot.


Julianust Róma utolsó pogány császáraként tartják számon. Ő Nagy Konstantin unokaöccse volt, és „keresztény” oktatásban részesült. De miután i. sz. 361-ben kikiáltották császárnak, nyíltan elvetette a „keresztény” tanokat és a kereszténységnek ezt a hamis formáját, és a pogánysághoz pártolt. A történelemkönyvek az „Apostata” (’hitehagyott’) néven említik.


Julianus gyűlölte a kereszténységet. Ennek egyik oka minden bizonnyal az lehetett, hogy magukat kereszténynek valló emberek megölték az édesapját és más rokonait, amikor ő 6 éves volt. Az egyháztörténészek szerint Julianus biztatta a zsidókat, hogy építsék újjá a templomukat, mert úgy vélte, hogy ezzel azt bizonyíthatja, hogy Jézus hamis próféta volt.


Julianus kétségtelenül újjá akarta építeni a templomot. A történészek körében vita tárgya, hogy vajon hozzákezdett-e az újjáépítéshez, és ha igen, akkor miért hagyott fel vele. Egy dolog azonban biztos: még két év sem telt el a hatalomra kerülése után, amikor megölték, így a templomépítési terveiből semmi sem lett.


(Jézus nem mondta, hogy a templomot sohasem fogják újjáépíteni. Csak annyit mondott, hogy lerombolják, és ez i. sz. 70-ben meg is történt.) Őrtorony 2013 április

2015. jún. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Te a szavakon lovagolsz kérdező, a szervezet témája pl. az Érveljünk könyvben van kitárgyalva.
2015. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Következtetni sem tudsz a leírtakból?


Kedves Kérdező.

Ha elolvastad a Bibliát, akkor láthatod, hogy Istennek egységesen és jól szervezetten volt van és lesz is népe


egybe tartotta őket egy törvény egy elvárás alapján, s ha

valaki Jehovához akart közeledni más nép, vagy nemzetből ugyan azon elvárások voltak rá érvényesek, és akkor Jehova elfogadta, a jövevényt is.


Mit jelent szerinted ez?

Istn a rend Istene és nem a zürzavaré. Jézus ezért vezetette be ezt a munkát, és a Tanítványokat ezért küldte el, hogy mindenki egyformány és egységesen tanítvány legyen és betartva az erkölcsi mértékeket


Így egységbe szerkeszti az embereket és békében boldogan élnek egymás melett, egy erkölcsi alap elv alatt.

Ez volt kezdetektől és maradt volna is, ha Ádám nem választja a másik "vallást" vagy "tanítást"


Marianne

2015. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Mint ahogy említettem kedves kérdező, Te az ők szemükben "hitehagyott" vagy, olvasd el az alábbiakat az Örtoronyból;


"3. Miért nem meglepő, hogy homályba burkolták az embereknek azt a reménységét, hogy örökké élhetnek a földön?

3 Jézus előre megmondta, hogy hamis próféták elferdítik majd a tanításait, és a legtöbb embert félrevezetik (Máté 24:11). Péter apostol így figyelmeztette a keresztényeket: „közöttetek is lesznek hamis tanítók” (2Pét 2:1). Pál apostol arról beszélt, hogy „lesz időszak, amikor az egészséges tanítást nem fogják elviselni, hanem a saját kívánságaikkal összhangban gyűjtenek össze maguknak tanítókat, hogy csiklandoztassák a fülüket” (2Tim 4:3, 4). Sátán felelős az emberiség félrevezetéséért. A hitehagyott kereszténységet használja fel, hogy homályba burkolja azt a szívmelengető igazságot, hogy mi Isten szándéka az emberekkel és a földdel. (Olvassátok fel: 2Korintusz 4:3, 4.)

4. Milyen reménységet vetettek el a hitehagyott vallási vezetők?

4 A Szentírás feltárja, hogy Isten Királysága egy égi kormányzat. Ez a kormányzat szét fog zúzni és meg fog semmisíteni minden emberi hatalmat (Dán 2:44). Krisztus ezeréves uralma alatt Sátán fogságban lesz a mélységben, a halottak feltámadnak, és az emberiség tökéletessé válik a földön (Jel 20:1–3, 6, 12; 21:1–4). A kereszténység hitehagyott vallási vezetői azonban más tanításokat vettek át."


(A földi örök élet egy újra felfedezett reménység

w09 8/15 12–16. o.

Az Őrtorony (2009))


Tehát hitehagyott vagyok én is, te is és mindenki aki nem tartózik a szervezethez, az ők tanításaik szerínt.

De nem kell elreménytelenkedned mert az csak egy mocskos vádaskodás a zrt részéről.

2015. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"mocskos vádaskodás"

"zrt"


az előttem szóló igen durva mód ír becsmérelve másokat.

s nem zrt,

miért kell ilyen aljas módra vissza élni a békességre törekvésünkkel.

mindenkinek szólaz Jézus szava, hogy békességre törekedjetek.

szemmel láthtólag sokan csak egy egy dolgot akarnak betartani a keresztény előírásokból,

az összes többit meg durván semmibe veszik....


Marianne

2015. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

talán annyit még, hogy a mellékelt örtorony cikkben Biblia versek is vannak amik a leirtakat erősítik, ennél fogva nem a "Zrt" tanítása, hanem a Teremtő igérete.


Ez fel sem tünt a beírónak, hogy a tanítások mellett Biblia versekkel igazolják a mondani valóját a teremtőnek.


nagyon bátor....


Marianne

2015. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

De a 16-os válaszolónak már az utolsó előtti sora is ostobaság:


"Tehát hitehagyott vagyok én is, te is és mindenki aki nem tartózik a szervezethez, az ők tanításaik szerínt."


Mit is jelent a "hitehagyott" szó? Ha értelmeznéd, nem mondanál ilyeneket!

2015. jún. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
mariann, kérlek nyíss ki egy örtornyot, első oldal, apró betűs rész. nézd meg a szervezet nevét. fordíttasd le valakivel, ha nem megy. a szervezet hivatalos neve: ŐRTORONY ZRT. (zártkörűen működő részvénytársaság) ez nem gúnyolódás, ez az igazság. ezen kívűl kb százféle egyesületben, jogi formában működő céghálozatot tart fenn a zrt, szinte mindenre külön cége van. ha kicsit utánnakutatsz, megtalálod, hogy 500 részvényese van. övék minden ingatlan és készpénzvagyon. az adományaidat. ők kapják meg. egy zrt. ne mond, hogy ezt eddig nem tudtad... benne van az őrtoronyban.
2015. jún. 17. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!