Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem járnak az emberek...

Miért nem járnak az emberek templomba, gyülekezetbe, ill. milyen gyülekezet lenne, ahová viszont szívesen elmennének?

Figyelt kérdés

Természetesen nem azokra gondolok, akik szerint a hit hülyeség, és Isten nincs. Az ő gondolkozásukat megértem, ha nem is értek vele egyet.



Azokra gondolok, akik hisznek Isten létében, templomban esküsznek, megkereszteltetik a gyermekeiket, és van valamilyen homályos keresztény kötődésük, de nem annyira, hogy tényleg komolyan vegyék. Elsősorban az ilyen emberekhez szól a kérdés: miért nem?



Most ez nem számonkérés akar lenni, vagy ilyesmi. Azért kérdezem, mert lelkésznek készülök, és tudni szeretném, hogy mi az, ami elriasztja a keresőket egy gyülekezettől, és milyen kellene legyen az a gyülekezet, ahová szívesen eljárnátok? Köszönöm a segítséget!


2008. szept. 1. 20:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Helló! Remélem használható választ adok neked. Én is meg vagyok kersztelve,voltam elsőáldozó, bérmálkozó, főleg nagymamai nyomásra. Hittan, és minden vasárnap mise kötelező jelleggel. És annyira UNTAM , hogy azt elsem tudod képzelni. UNALMAS VOLT UNALMAAAAAAAAAAAS, egyszerűen nem tudtam magammal mit kezdeni, abszolút nem kötött le. majd megzavarodtam az alatt az egy óra alatt.Ezzel azt érték el, hogy a kezdeti közönyöm, utálattá változott. Én nem mondom hogy nincs Isten, tőlem lehet, engem nem zavar,lehet, hogy hiszek is benne,de nem hiszem., hogyha nem járok rendszeresen misére, nem imádkozom állandó jelleggel, akkor biztosan a pokolra fogok kerülni. "Mert isten országa bennetek van, nem pedig a kőből és fából épül házakban" azt hiszem így mondják.
2008. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Itt a falunkban pl. a nagy többség arra használja a templomba járást, hogy előtte és utána pletykálkodjanak, meg azt nézzék ki kivel, ki milyen ruhában jön. S ez engem zavar. Meg az, hogy aki csak dolgozik és csak havonta tud elmenni azt már kinézik maguk közül a napi- heti rendszerességgel odajárók.A hónap elején kaptunk új papot, az előző túl sokat beszélt a napi politikáról..ami szintén elriasztó,hiszen mindenhol az megy a tv- ben, az ember ha templomba megy Istenről akar hallani és megható, lelki dolgokról nem pedig Gyurcsányékról.

Sok sikert és hívet kívánok leendő lelkész:)

2008. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

-ne legyen unalmas

-0 napi politika

-ne pletykázás menjen


Eddig teljesen egyetértek, és szuperek a válaszok. Írjatok még, tényleg nagyon hasznosak ezek, köszi az eddigieket!

2008. szept. 1. 21:14
 4/21 Underyx válasza:
96%

Én mondjuk 13 évesen, úgyszintén "unom" a gyülekezetet, eddig azt hiszem egy esküvőn élveztem a templomi látogatást, mert az ottani pap érdekes "mai világi" történeteket mesélt, most a következő jut eszembe (nagy vonalakban): Egy szegény ember elment a gazdag nagynénjéhez, hogy pénzt kérjen tőle, a nagynénje viszont egy Bibliát adott neki, és azt mondta: -Ez mindig segít majd a problémáidon, többet ér mint akár 100000 forint!

A szegény csalódottan vonult el, majd néhány hónap múlva visszajött és a következőt mondta nagynénjének: Hiába olvasgattam én ezt a Bibliát, nem segített rajtam egyáltalán...

A nagynénje visszakérte tőle a Bibliát, kinyitotta, majd az oldalak közül kiszedegetett több százezer forintnyi tízezrest.


Ez természetesen rendesen kerek történetként elő volt adva, nem csak így, ahogy én leírtam.



Valamint szerintem sokkal szívesebben elmennének az emberek, ha a pap nem csak papként van ott, hanem mint ember is, ezt úgy értem, hogy nem csak a kötelező dolgokról beszél, és levezeti a misét, stb., hanem személyes tapasztalatairól is beszél.


Remélem hasznos lesz a válaszom!

2008. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Sziasztok!

Rövid leszek, ígérem. Csak annyit az első válaszolónak, hogy elterjedt egy nem helyes versértelmezés arról, amit a végén idéztél. Ugye nem baj, ha leírom a szerintem helyes választ?


Az Isten királysága "tibennetek", vagy "tiköztetek" van, melyik a helyes? Nagyon nem mindegy az értelmezése!


Valóságos kormányzat-e Isten Királysága?

Vagy az emberek szívbeli állapotát jelenti?


Luk 17:21, Kár.: „Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek [a Káldi és a Csia szintén így írja; de: „közöttetek”, Kat., ÚRB; „köztetek”, B.—D., KNB] van.”

Figyeld meg, hogy a 20. vers szerint Jézus a farizeusokhoz beszélt, akiket már előbb képmutatókként is kipellengérezett. E szavakon tehát nem érthette azt, hogy a Királyság az ő szívükben van. Ehelyett a Királyság úgy volt közöttük, hogy Krisztus képviselte azt. Ezért a Magyarázatos Károli Bibliának az ehhez a vershez tartozó lábjegyzete ezt írja: „Isten országa jelen van a király, Jézus személyében.”


No, ezt a verset csak azért írtam le, mert itt a gyakorikerdesek.hu-n is láttam már hasonló módon értelmezve.


Tehát Isten királysága nem pusztán szívbéli állapot, hanem valóságos kormányzat odafennt, a Biblia szerint.


Nagyon jó a kérdés egyébként, és ha erre sok válasz összejönne, szerintem még erőteljesebben kirajzolódna, mi is lehet a baj a legtöbb jelenlegi gyülekezeti hellyel.


De Istenről azért ne feledkezzünk meg, aki gondolom meg mondja, milyen gyülekezetet szeretne!

2008. szept. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%
a hit gyulit ajanlom mert nagyon nagyon jooo!!!
2008. szept. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Szia, én járok misére, mert hívő vagok, de sajnos gyülekezet az nincs. A papunk nem is hajlandó semmiféle kezdeményezésre reagálni. Csak az öregasszonyok számítanak neki. Én is csak akkortudok menni, ha a férjem nem dolgozik (mezőgazdasági szezon van) és vigyáz a lányunkra. A papunk nem díjjazza a gyerekeket a misén. Családos mise meg nincs. Aztán elvárja a 6 évesektől, hogy járjanak templomba, ha addigmeg nem tűrte meg őket. Testvéreim nagy városban élnek, és pl. az egyiknek 4 öt éven aluli gyermeke van. simán el tudnak menni misére a gyerekekkel mert nem nézik ki őket. A közösség különböző programokat szervez, így nem csak a misén találkoznak. A mi papunk mise után lelép, már meg sem lehet találni. Pedig a templom mellett lakik. Én az előző lakhelyemen (ide jöttem férjhez) jártam bibliakörre, felnőtt hittanra és a pap lelki vezetést vállalt. Na itt semmi nincs a vasárnapi misén kívül, ahol nem néznek rád jó szemmel ha gyerekkel jelensz meg. Hiába alussza végig az egész misét (nővéreimnél mindig visszük magunkkal és még soha nem ébredt fel!).

Ha példát szeretnél ajánlhatok egy jól működő közösséget mintául:

[link]


A miénk csak elrettentésül szolgálna. A misén van 8 öregasszony és néhány olyan kitartó mint én. A pap nem is reagál csak beszél a falnak. Nem biztos, hogy az én hitem is sokáig kitart.

2008. szept. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Nagyon egyszterű a válasz szerintem. Az emberek nagyrésze hitet legtöbbször szokásból tartja. Nem megtért lelkek. aki megtért aztokkal pedig olyan probléma is lehet mint velem. Nekem volt egy gyülekezetem ahol még ifi vezető is voltam. Nagyon jó kis közzösség voltunk. Aztán elment az előző lelkészünk ( elüldözték szó szerint) jött egy másik és nem hallok töle mást, mint térjetek meg. De én már a kekeny úton járok. Aztán férjehz mentem és itt most még nincs meg a megfelelő közösség.

2008. szept. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon sok múlik azon, hogy milyen a pap hozzáállása, milyen erős a hite. Sokukkal az a baj, hogy nagyszerűen elmagyarazzák a szentírást, mégis sokuk mintha nem is a hívőkhöz szólna, csak a munkáját végezné megszokásból. Ellenben a mostani pap a szentíráshoz kapcsolódó feladatokat ad, pl. a köv. héten ne csak fekete fehérnek lássuk egymást, szenvedésekben lássuk meg Jézust stb. és egyébként is látszik rajta, hogy mennyire átérzi és komolyan veszi a feladatát.
2008. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%

"De én már a kekeny úton járok."


Nagyon helyes...lenne, de:

Vigyázzunk, nehogy "magunk előtt legyünk igazságosak",

mert szerintem, meg az Írások szerint is, csak Isten dolga ennek megmondása. Nefélj, majd tudatni tudja, ha eljön az ideje!

2008. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!