Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények! Mit...

Kedves keresztények! Mit gondoltok a szomorú drámákról? Helyeslitek a drámák nézését?

Figyelt kérdés

Ilyemire gondolok, mint például ez (Ha maradnék):

https://www.youtube.com/watch?v=Bu9hjlb_4z8


Azért kérdezem mert sokak szerint a zene depressziót tud okozni.



2015. jún. 19. 00:19
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
2015. jún. 20. 03:51
 12/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz Lucifer


Első kérdésedre: a szomorú drámák, benne van a nevében, szomorúak, és szomorúságot, lehangoltságot okozhat annak, aki nézi. Átéltem már párszor, és volt, hogy bántam, amiért végignéztem, de közben érdekelt mi lesz a vége...


Amikor általános iskolás voltam, a magyar tanárnőm (mivel látta, hogy állandóan könyvet olvasok), a kezembe adta Solohovtól az "Emberi sors"-ot, és olvasónaplót kellet készítenem minden egyes novellából, ami benne van. Szerintem akkor éltem át az első depressziómat, mert mindegyik novella egy-egy emberi dráma, ami nagyon megviselt, annyira átéreztem az emberi szenvedést. Ráadásul az olvasónapló készítésénél a szereplők jellemzése,...hát nagy kín volt...

Elmondtam ezt a tanárnőmnek, olykor sírva beszéltem egy egy szereplő sorsáról. Úgy érzem képtelen lennék újból elolvasni azt a könyvet...


"Van értelme egyáltalán az érzelmeknek?"??? - Milyen egy gyermeknek az élete, akit pici korától nem veszi körbe a szülői szeretet? Milyen felnőtt válik az ilyenből? Lelkileg sérült, vagy egészséges? Milyen egy gyermeket nevelni, és soha nem hallani azt a gyermekünktől: "anyuci, apuci szeretlek"?


Te hiszel Istenben. Azt is tudod, hogy azt írja a Biblia róla, hogy Ő "szeretet"!! A maga képmására teremtett minket embereket. Vagyis azzal a képességgel, hogy tudunk szeretni, és a szeret megszépííti, megfűszerezi az életünket. A szeretet erősebb a halálnál. Ez az egyik legfontosabb dolog az életünkben.


Lehet, hogy érzelmileg megsérültél, vagy visszaéltek a szereteteddel. Ez nem ok arra, hogy kitépd az életeedből az érzelmeket, mert bár MOST lehet, hogy szenvedsz miatta, a mások szeretete irántad be fogja gyógyítani a sebedet. Persze ez csak természetesen egy lehetséges elképzelés...Bocsás meg kérlek, nem akartam személyeskedni..


" De úgy érzem, hogy ezért a veszteségért valakinek felelnie kell. Azért amit itt hagyott a lelkünkben." - ez így van. Ezzel kapcsolatban ezt írja a Biblia:„amit vet az ember, azt fogja aratni is” Galácia 6:7.

Hidd el, Isten figyelmét semmi nem kerüli el. Senki érzelmeivel nem lehet büntetlenül játszani.


A Biblia azt mondja, hogy „a szeretet soha nem vall kudarcot” 1Korintus 13:8. Milyen értelemben igaz ez? Pál apostol azt írta: „A szeretet hosszútűrő és kedves. A szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel, nem viselkedik illetlenül, nem keresi a maga érdekeit, nem válik ingerültté. Nem tartja számon a sérelmet” 1Korintus 13:4, 5. Világos, hogy az ilyen szeretet nem egy valószerűtlen eszme vagy felszínes érzés. Épp ellenkezőleg! Azok, akik kimutatják, tudatában vannak, hogy milyen csalódások és fájdalmak érhetik őket az életben, de nem hagyják, hogy a kedvezőtlen körülmények kiöljék belőlük az embertársaik iránt érzett szeretetet. Az ilyen szeretet igazán „tökéletes köteléke az egységnek” (Kolosszé 3:12⁠–⁠14).

2015. jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!