Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok nekem ide illő...

Tudnátok nekem ide illő Bibliai idézeteket? (lent)

Figyelt kérdés

A testvérem, akivel együtt nőttem fel, külföldre költözik, és szeretném őt meglepni valami ajándékkal, és egy bibliai idézettel, de eddig nem találtam megfelelőt.

Az idő múlására, a szeretetre, a félelemre vonatkozó típusúakra gondoltam.

Akik jóval jártasabbak a témában, tudnának nekem segíteni?


2015. jún. 19. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:

(1János 4:18, 19) 18 A szeretetben nincs félelem, hanem a tökéletes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem akadályozólag hat. Valóban, aki fél, nem lett tökéletes a szeretetben. 19 Ami minket illet, mi azért szeretünk, mert először ő szeretett minket.


(1Korintusz 13:4–8) 4 A szeretet hosszútűrő és kedves. A szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel, 5 nem viselkedik illetlenül, nem keresi a maga érdekeit, nem válik ingerültté. Nem tartja számon a sérelmet. 6 Nem örvendezik az igazságtalanságnak, hanem együtt örvendezik az igazsággal. 7 Mindent elvisel, mindent elhisz, mindent remél, mindent kitartással tűr. 8 A szeretet soha nem vall kudarcot.. . .


Marianne

2015. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha külföldre megy erre szüksége lesz:


Máté10.16. Nézzétek, én bárányként (mint juhokat) küldelek titeket farkasok közé: legyetek tehát meggondoltak, mint a kígyók és egyszerűek (ártatlanok) mint a galambok.

2015. jún. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KZitus ***** válasza:

Róma 13:8-10

"Senkinek semmivel ne tartozzatok, csak azzal, hogy szeretitek egymást; mert aki szereti az embertársát, a törvényt betöltötte. Mert a törvénygyűjtemény — „ne kövess el házasságtörést”, „ne gyilkolj”, „ne lopj”, „ne kívánj mohón”, és bármi más parancsolat legyen is — ebben a szóban van összefoglalva: „Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.” A szeretet nem cselekszik rosszat a felebaráttal; a törvény betöltése tehát a szeretet.


Zsoltárok 37:23-

Jehova szilárdítja meg az életerős férfi lépteit,

Kedvét leli annak útjában.

Még ha elesik is, nem vettetik el,

Mert Jehova támogatja a kezét.

Ifjú voltam, meg is öregedtem,

De nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva,

Sem utódját kenyeret kéregetni.


„Minden időben szeret az igaz társ, és testvérül születik a nyomorúság idejére” (Példabeszédek 17:17).

2015. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jókat írtatok! Ha még valakinek lenne ötlete, akkor szeretettel várom :)
2015. jún. 22. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!