Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van e móndja, hogy új világ...

Van e móndja, hogy új világ fordítású bibliát szerezzek análkül, hogy jehova tanúi rám szálljanak? (tekintsünk el attól, hogy valahol egy antikváriumban épp lehet egy)

Figyelt kérdés

az a baj ,ha bemegyek egy királyságterembe később zaklatni fognak ,hogy miért nem megyek megint, az utcán folyton odajönnek majd, szóróanyagokkal bombáznak és még sorolhatnám


meilőtt megkérdezi valaki gyűjteménybe kell



#Jehova tanúi #új_világ_fordítás
2015. máj. 28. 14:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
24%
Nos, kedves kérdező, szerinted helyes dolog lenne a Tanúkat azért hibáztatnod, mert ők nem gyűjteménybe szánják az életmentő bibliájukat, melyet sok-sok ember önkéntes adományaiból állítottak elő olyan munkások, akik az életüket erre áldozták?
2015. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
24%

Egyébként nem fognak "zaklatni" téged sem, ha szerzel egyet, ne aggódj. Bár tudom, hogy sokaknak a "zaklatás" fogalmával is gondjai vannak, mert eléggé félremagyarázzák. Már azt is sokan zaklatásnak veszik, ha meglátnak két jól öltözött embert menni az utcán. :-)

De szerintem az őszinte érdeklődés még nem zaklatás.

2015. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

nem a pultoknál lévő jehova tanúi zavarnak, nem is azok a srácok akik szórólapot nyomnak ak ezembe, esetleg a postaládába, azok akik hiába látják hogy a vonaton tanulni szeretnék (még szóvá is teszem!) nem hagynak, illetve meglehetősen gyakran becsöngetnek, és nem lehet őket lerázni, hiába mondom szépen ,hiába mondom durván, hiába írom ki, hiábam ondom ,hogyh a ennyire érdekeljük őket, akkor megengedem h szóróanyagokat dobjanak be, de ne csöngessenek


pl hiába mondom h vizsgázni fogok nemsokára, msot tanulnom kell azt mondja "dehát ez mennyivel fontosabb" komolyan mint egy biztosítási ügynök aki ha nem hoz össze másnapra még 10 ügyfelet kirúgják...

2015. máj. 28. 14:40
 4/29 anonim ***** válasza:
18%
Csak elmondanám, hogy te most általánosítasz! Ez hiba és nem helyes érvelés, de hát ezt tőled nem is várom el.
2015. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
miért nem várod el? ez az én tapasztalatom, lehet hogy én kerültem rosz helyre, meg még 1-2 ember aki gyakori kérdéseken is ír néha, amúgy mindenhol mások a tanúk, de én így élem meg
2015. máj. 28. 15:15
 6/29 anonim ***** válasza:
68%
"sok-sok ember önkéntes adományaiból állitották elő".Nevetséges
2015. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%

szia


privátban ird meg a cimedet és küldök egyet postán.

Egy tanú, aki nem fog "rád szállni"

2015. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
Fent van onlány: [link]
2015. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

A tanúk nem fognak zaklatni ha kérsz tőlük egy Bibliát :)

Az utcán pedig így is úgy is megállítanak mindenkit, nem fogják tudni, hogy te már kaptál tőlük egy Bibliát. Egyébként szívesen adnak neked és segítenek megérteni a Bibliában írtakat, de csak akkor ha szeretnéd. :)

2015. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
sajnos nekem nem ez a tapasztalom, bár találkoztam nagyon korrekt tanúkkal is, szélsőségtől szélsőségig, csak sajnos a rossz szélsőség a túlnyomó, legalábbis az én eddigi tapasztalatom ez, persze lehet ,hogy csak nem volt szerencsém
2015. máj. 28. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!