Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy poszt apokaliptikus...

Egy poszt apokaliptikus környezetben a ma ismert vallások (pl. buddhizmus, kereszténység) feltéve hogy fent tudtak maradni, miként léteznének?

Figyelt kérdés

Például egy olyan környezeten mint a Fallout, Metro 2033, Mad Max.

Ugyanilyen formában meg tudnának maradni, vagy kényszerülnének valamilyen változásra?



2015. jún. 24. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Keresztényként válaszolok: a Biblia ír ilyen korszakról, de akkor már a keresztények, vagyis inkább hívek el lesznek ragadtatva. Lesznek akkor is megtérések, és biztos vagyok benne, hogy ahogy ma is ránk, úgy majd akkor Isten rájuk is vigyázni fog. Nem a bajtól óv meg senkit, hanem a hátunk mögött van és segít minket megélni, átélni, túlélni. Nekem ő a menedékem.
2015. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen a Bibliában van szó egy bizonyos vészterhes időszakról. Viszont az nem zárja ki hogy még ez előtt is legyen valami disztópikus világ ahol senki sem lett elragadtatva. (főleg nem a világtól) :)

Azt is mondhatnám hogy ha elvonatkoztatunk(!) bármely szentírástól, legyen az a Biblia vagy a Korán akkor hogyan alakulna egy adott vallás helyzete. Túlélés és fennmaradás, eltűnés? Drasztikus avagy kismértékű átalakulás?

2015. jún. 24. 19:29
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

kedvenc sci-fi témám a poszt-apokalipszis :D


szerintem a keresztények kicsit olyanok lennének mint az ókorban, vagy kommunákban élnének, próbálnának vallási alapon összeszervezni minél több embert, valószínűleg a felekezetek közötti vitákat félretennék, vagy pont hogy nem, de mivel kényszerülnek együtt élni és vitatkozni sokat haladnának előre, annyi biztos hogy az együttműködést nem hátráltatná(ma is elég jól együtt tudnak működni az egyházak, pedig most nem nézünk puskacsővel szembe, természetesen Magyarországról és nem Szíriáról beszélek), valószínűleg újra szóba kerülnének az ókori és kora-középkori viták a fegvyerkezéssel és a hábrúval kapcsolatban, hisz újra átélnék azt amit akkor, hogy minden irányból barbárok özönlenek akiknek a célja kb abban merül ki hogy elvegyék a másik ember javait, az embert meg rabszolgasorba döntsék.



Az iszlám szintén hasonló szervezőerőként működne, abból az előnyből indulna, hogy a keletkezési körülményei hasonlók voltak, van egy kész államszervezés (a sariah) és kész teológia a harcról illetve a fegyveres térítésről, amit az iszlám a keletkezésekor is tudott alkalmazni, a hátránya az lenne a középkorhoz képest, hogy nem biztos, hogy hasonló kultúrájú és nyelvű emberekkel lenne körülvéve


a buddhisták továbbra is a kolostoraikban élnének, az erőszak önmagában a buddhizmusban sosem volt bűn + a történelem során sokszor kelett magukat megvédeniük (ezért is a sok harcművészer) szerintem most is hasonló lenne a helyzet, csak kések és cséphadarók helyett lőfegyverekkel

2015. jún. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
az iszlámhoz még annyit, hogy lehet, hogy kirobbannának harcok, olyan alapon, hogy ki az egyetemes kalifa, ezt a történelem sokrán már sokan igyekeztek kimondani magukra (pl az oszmán birodalom mindenkori szultánja) jelenleg az ISIS vezetője, viszont ha ezt sikerülne megoldaniuk ismét nagyon gyorsan tudnának terjeszkedni, feltéve persze hogy lennének olyan bölcs vezetőik mint akkor voltak
2015. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Hozsánna néked, Leibowitz... ez kb választ ad a kereszténység szempontjából. :)
2015. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont az nem zárja ki hogy még ez előtt is legyen valami disztópikus világ ahol senki sem lett elragadtatva. (főleg nem a világtól) :) "


Miért kéne kifelejteni Istent? Idáig sem hazudott a Bibliában, bár te nem vagy hívő, így ez a lehetőség benned fl sem merül, de én hiszek neki.

2015. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
nagyon frankó ez a kérdés, légyszi ha nem jön válasz emeld majd ki, érdekelnek a vélemények :D
2015. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

# 5


Ez felettébb jó műnek tűnik, el fogom olvasni. :)


# 6 Ki a hívő és ki nem.. Úgy vélem nem ez a kérdés az ahol teológiai okfejtésekkel majd kiderül. Én nem állítottam hogy nem vagyok hívő. Nem állítottam hogy a Biblia hazudna.

Elvonatkoztatás, ez a lényeg. Szentírásoktól és teológiától mentesen.

Egy ilyen disztópikus világban, például tetszőleges súlyos katasztrófa után pár száz évvel ahol a társadalom próbál a régi önmaga lenni a régi világ romjain több és kevesebb sikerrel, te mint hívő hogyan élnél? Mit tennél magadért, a családodért, a vallásodért? Mit tennének egy adott vallás tagjai? Mi az amit majd át kell esetleg értékelni? Ha egyáltalán az adott vallás ezt átvészeli? Mint mondtam a lényeg az elvonatkoztatás.

Ezt a kérdést gondolatébresztőnek szántam, úgy véltem ezen az oldalon találhatok hívő és nem hívő embereket eme témához.


# 7 Köszönöm szépen, mindenképp kiemelem majd ha mégis érdektelen lesz a kérdés.


Jut eszembe a felsorolt környezeti opciókhoz odatenném még a Trigunt is amiben az egyik kedvenc főszereplő egy keresztény pap például aki egy bazi nagy keresztel utazik a sivatagban.

2015. jún. 24. 23:58
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

köszi h kiemelted :D


amúgy a walking dead lényege szerintem hasonló nem feltétlen vallási alapon, de arról szól ,hogy tud e valaki "embernek maradni az embertelenségben"

2015. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
annyira ki van a f... hogy valami ateista k... bejön, nem is ír, csak MINDEN nem ateista kommentet leszavaz, de azt is amiben csak kértem h emeled ki a kérdést
2015. jún. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!