Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy poszt apokaliptikus...

Egy poszt apokaliptikus környezetben a ma ismert vallások (pl. buddhizmus, kereszténység) feltéve hogy fent tudtak maradni, miként léteznének?

Figyelt kérdés

Például egy olyan környezeten mint a Fallout, Metro 2033, Mad Max.

Ugyanilyen formában meg tudnának maradni, vagy kényszerülnének valamilyen változásra?



2015. jún. 24. 19:06
1 2
 11/14 anonim válasza:
szerintem az én vallásom előtérbe kerülne, míg más vallások hátrányba kerülnének/megsemmisülnének
2015. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hú.. rég voltam itt.

Utolsó, mi lenne a te vallásod? :)

2015. szept. 23. 23:44
 13/14 anonim ***** válasza:
「a buddhisták továbbra is a kolostoraikban élnének, az erőszak önmagában a buddhizmusban sosem volt bűn + a történelem során sokszor kelett magukat megvédeniük (ezért is a sok harcművészer) szerintem most is hasonló lenne a helyzet, csak kések és cséphadarók helyett lőfegyverekkel」。。。 NO COMMENT (照)
2015. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem történne semmi. Ha el is veszne egy-egy vallás, éledne helyébe új. Azok a vallások, amelyek pedig megmaradnának, újult erkölccsel élnének tovább.


Ha jobban utánajársz, akkor láthatod, hogy Magyarországon is a Magyar hitvallást, a szkíta vagy Manicheista típusú hitvallást sikerült az utóbbi 500 évben elnyomni és kiirtani. És ? Akkor most vége lett? A helyzet az, hogy pont, hogy újraéledőben van, nem csak a Magyar hagyományok, hanem a Magyar erkölcs, hazaszeretet, emberszeretet is újraéledőben van. Most kezd újra kiválni, hogy ki az aki valóban Magyar és ki az aki csak gyütt-ment.


Épp ugyan ez lenne a helyzet a te állítólagos apokalipszised után is. Az emberek előbb utóbb visszatalálnának az őseik hagyományaihoz és hitvilágához. És, ha az tényleg a sajátjuk, akkor nem csak egy imitáció lesz, hanem valóban élő hitvilág, és hiába vannak belőle részek, amelyek elvesztek, az élő vallásokat élő emberek újra tudják alkotni és újra teljes egésszé tudják tenni.


---


Anonymus

2015. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!