Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tesznek jogi lépések...

Miért nem tesznek jogi lépéseket nemzetközileg a történelmi egyházak az úgynevezett UVF ellen, hisz az egy hamisítvány?

Figyelt kérdés

Ezt egyszerűen nem értem, hogy engrdik meg, meghamisítani a Biblia kanonizált és ihletett részeit kényük és kedvük szerint.

Ha bárki meghamisít ekár egy aláírást az komoly következményekkel jár, az UVF fordítói nem csupán meghamisítják ezeket a kanonizált iratokat hanem terjesztik is őket, és elég nagy számban.

Hogy lehet szemet húnyva tovább lépni és csendben maradni miközben emberek milliói fogadják el hitelesnek ezeket a hamisítványokat?



2015. jún. 25. 08:17
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, szemüveg nélkül írtam meg.
2015. jún. 25. 08:22
 2/48 anonim ***** válasza:
36%
Kerülni kell a szektákat, mert foglyul ejtenek, és alig-alig lehet szabadulni belőle. Ezt tudja mindenki, ezt tanítják is. Tovább a szekták dolgaival nem kell foglalkozni. Egy szekta fordítása. A fordítás mindig állásfoglalás. Mit lehet kezdeni ezzel? Semmit.
2015. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
68%
Vallás szabadság van jobb helyeken, hogy neked ez nem tetszik egyèni szocproblèmád.
2015. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Bocs de ez nem "nekem" nem tetszik, itt nem arról beszélünk, hogy kinek mi tetszik, hanem hamisításról beszélünk.

Az lenne erre a válasz, hogy "vallásszabadság" van?

Akkor az a jele, hogy a "demokrácia" címszó alatt bármilyen ókori kézíratot meghamisíthatunk mert ugye szabadság van és senkinek semmi köze, hogy én meghamisítok egy Homéroszt vgy Origenészt vagy Pitagorászt, kényem kedvem szerínt?

Semmi közöm és nem zavar ha megjelenik egy új vallás terjessze tanait, de ne nyúljon hozzá a történelmi iratokhoz és főleg ne hamisítsa meg azokat mert ez törvénybe ütközik, vagy nem...

2015. jún. 25. 08:50
 5/48 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!


Tekintsd meg kérlek, hogy mi történik ebben a szektában: 3 gyerekből kettő ott hagyja őket, a létszámuk csökken, ott tartanak már, hogy 10-12 éves gyerekeket merítenek be! Lépj hátrébb és nézd az egészet. Szerinted rajtuk van Isten áldása? Nincs. A Biblia írja, hogy mi lesz a sorsa annak, aki hozzátold a Bibliához.

Bízd Istenre, tud vigyázni a szavára és kimenekíti ebből a fertőből azt, aki méltó rá.


Hidd el nekem, hogy nekik sokkal rosszabb sorsuk lesz annál, mintha egy földi bíróság döntene erről.

2015. jún. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló.

Azért "annyira" nem tudom, hogy mi történik ebben a "szektában" de azt látom, hogy még attól sem riadnak vissza, hogy meghamisítsák a SZENT iratokat, és ha ők erre képesek akkor másra is képesek lesznek.

Igen abban igazad van, hogy Isten majd véget vet minden gonoszságnak, de addig is nem rajtunk áll megörizni értékeinket abban a formában amelyben ránk hagyták elődeink?

Vagy talán ez már a "vihar"előtti csend lenne?

Az is lehet kedves válaszoló.

Köszönöm!

2015. jún. 25. 09:28
 7/48 anonim ***** válasza:
13%

Mert nincs "eredeti", egységes biblia. Az adott kánont az adott egyház dönti el.


A katolikus egyház pl. egy rakás mások által nem kanonizált könyvet használ ÉS hozzácsapja a saját "legújabb szövetségét", a katekizmust.

A mormonok meg a mormon könyvét.

A muszlimok meg a Koránt.

És ha nekem is kedvem támad írni egyet, hát senki nem akadályozhat meg, mert mesekönyvekbe nincs nagyon alap belekötni hitelesség-alapon.

2015. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
12%

Ja, és annyit a "hamisítás"-ról, hogy Márk Evangéliumához hozzáhamisították "Márk" nevét. És hozzáhamisították a passzusonkénti/fejezetenkénti felosztást. A fejléceket. Mindent az üres sír megpillantásától.


Khm.

2015. jún. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
76%

Itt most Igékről van szó, amiket szándékosan változtatott meg az őrtorony, hogy illeszkedjen a tanításához.

Ugyanakkor aki ismeri Istent, annak nem mesekönyv. Ha te nem ismered, azon lehet segíteni, de csak mert nem ismersz valakit, az attól még létezik. Ha nem érted a Bibliát és a kérdezö gondját, attól még más érti, igy nem nálunk van a hiba.

2015. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
84%

A történelmi egyházak történelmi időkben gondolkoznak, és ami a történelmi időket illeti: Isten törvénye él, egy felsőbb szintű bíró fog ítélni felőlük.

Másrészt a szektákat amúgy is lenézik, és igyekszenek minden tagot távol tartani tőlük. Egy ilyen per esetlegesen felkeltené a figyelmet a Tanúk iránt, és többeket kezdenének el érdekelni, ami a Tanúknak lenne jó.

2015. jún. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!