Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ti elítélitek az...

Jehova Tanúi ti elítélitek az alábbi hírnek a szerzőjét, terjesztőjét?

Figyelt kérdés
[link]

2015. júl. 4. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát persze. a Bibliában benne van: azt a napot és azt az órát senki nem tudja. Így félrevezetni az embereket...

Bezzeg a tanúk soha nem mondtak évszámokat. Csak arra hívjuk fel a figyelmet, hogy közel a vég, ami a jelekből jól látszik.

2015. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem!

Akkor szóval nem ítélitek el, vagy mégis?

2015. júl. 4. 16:40
 3/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Senkit nem ítélünk el semmiért ez miatt: „Ne ítéljetek többé, hogy ne ítéltessetek” (Máté 7:1).

2015. júl. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia Kzitus!


Ezt jó tudni! :)


Jer 5:30-31

Borzadalmas és rettenetes dolgok történnek e földön. A próféták hamisan prófétálnak, és a papok tetszésök szerint hatalmaskodnak, és az én népem így szereti! De mit cselekesznek majd utoljára?!

2015. júl. 4. 18:04
 5/11 anonim ***** válasza:

azta kiskutyafülét, zitus!!! ekkora blődséget. ez felért ezzel: "az élet vize a jw.org-ról folyik"

idézet tőlled.


ugye, zitus, ezt te sem gondolod komolyan? az előbbi hozzászólásodban egy másik kérdésnél pont te fejtetted ki, hogy miért elítélendő az, aki vértranszfúziót fogad el. te engem már számtalanszor elítéltél itt a fórumon. és, zitus, azt írod, hogy senkit sem ítéltek el????


szerintem ez lenne a helyes, az biztos. tudod mit? hiszek neked, mert lehet, hogy megváltoztál az elmult válaszod és a mostani között. de rögtön jelezni fogom, ha elítélsz valakit legközelebb, jó? kívánom, hogy NEKED LEGYEN IGAZAD.

2015. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ez egy kérdés.

s nem kijelentés, és egy természeti jelenséggel párosítják.

vaj ha a Bibliában irt "világvégét" elolvasnák az emberek, akkor végre rájönnének, /de az is lehet hogy némelyek nem/ hogy az Isten által vég nem egyenlő az emberek által kigondolt világvégével.


nem a világnak lesz a vége, hanem a jelenlegi gonosz emberi uralkodásnak, rendszernek, melyet krisztus királysága vált fel.

2015. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

living szernted ez mit jelent?


2Pét 3:10

Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.


Olvasd a Bibliát!-de az igazit..


Félre értés ne essék, én nem hittem se ati "prófétáitoknak" nem hittem se a mayáknak és nem hiszek most sem a 2015 világvégében.

Én a biblia szavában hiszek ami azt mondja, hogy;

"SENKI NEM TUDJA"!

Érted?

Kösz, hogy kifejtetted véleményeset! :)

2015. júl. 4. 18:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy párszor már mondtam, hogy állítólag az van az eredetiben, hogy látszatra ne ítélj. Ez azért nagy különbség. Sőt , valamelyik zsoltárban valami 9 helyet mutattam, amiben az ítélet pozitívan szerepel, amit gyakorolnunk kell. De le van szarva, mert az a Bibliában van.
2015. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. 7/8-as!

Valoban senki nem tudja, mikor jon el a veg. Egyszer az apostolok megkerdeztek Jezust, hogy mi lesz a jele az O masodik eljovetelenek es a vegnek? Jezus pedig felsorolta nekik azokat az esemenyeket, amiknek meg kell tortenniuk kozvetlen a veg eljovetele elott. Azt mondta, ezekrol ismeritek fel, hogy itt a veg.

Ezt pedig a Mate 24:1-8-ig tarto verseben olvashatod. De szinten talalsz a vegidore vonatkozo masfajta jeleket is a Szentirasban. Ezek a Thesalonika I. 5:1-3; valamint a Timoteus II. 3:1-5-ig tarto versek irnak.

Erdekes, hogy mindezeknek egy idoponton belul egyszerre kell hogy megjelenjenek. Es ma pontosan ezeket az idoket eljuk. Tehat tudjuk, hogy kozel van a veg.

Udvozlettel: Judit!

2015. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az égvilágon semmi sincs a cikkben,amit Jehova Tanújakánt el kellene ítélnünk.


Ezért nem is itéljük el.


Hanem megfogadjuk, amit a cikkíró ír: "kimegy az udvarra vagy az utcára és megcsodálja a ritka égi jelenséget". - amit hitünk szerint a Mindenható Isten, Jehova terermtett meg így.

2015. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!