Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok megbérmálva....

Nem vagyok megbérmálva. Lehetek katolikus keresztszülő?

Figyelt kérdés
Megkereszteltek és elsőáldozó is voltam.

2015. júl. 5. 02:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én első áldozó sem voltam, mégis katolikus keresztszülő vagyok.
2015. júl. 5. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én sem voltam elsőáldozó, csak meg lettem keresztelve.

Mégis két keresztgyerekem van - eddig.

Ha minden jól megy, októberben lesz egy harmadik is.

2015. júl. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az a személy, aki megbérmálatlanul lesz "keresztszülő", az egyház által vezetett keresztelési anyakönyvben nem csak mint "tanú" lesz bejegyezve?
2015. júl. 5. 12:05
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem ismerem pontosan az egyházjogot, de keresztszülő az legyen, aki vállalja, hogy a gyerek Jézusban való lelki növekedésének elősegítését vállalja, imádkozik érte, stb. Nagy felelősség, áldást kívánok hozzá Neked! :)

A bérmálás csak akkor ér vmit, ha él az illető azokkal a szellemi ajándékkal, amit nyújt.

2015. júl. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 curiousgeorge09 ***** válasza:
Sziasztok! Nekem furcsa a többi válasz, és a kérdező felvetésével értek egyet. Pár hónapja kértek fel keresztapának, de pontosan amiatt, hogy nem vagyok megbérmálva, nem lehettem, kizárólag keresztelési tanú. Nem gondolom, hogy ez helyfüggő lenne, ezért is hiszem el nehezen, amit #1 és #2 írtak. Szép napot!
2015. júl. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, olvasd el ezt:

"Ahány egyházközség annyi szokás, így ha már megvan a kiszemelt templom érdemes felkeresni és megérdeklődni a helyi szokásokat."

Kérdező, Neked is ajánlom ezt az oldalt:


[link]

2015. júl. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 curiousgeorge09 ***** válasza:
100%

Julianna! Mindig tanulhatok valami újat :) Tényleg nem gondoltam volna, azt hittem, ezek valami kőbe vésett szabályok, köszönöm! Bár időközben találtam egy leírást, ahol épp azt írják, amit én:

[link]


Ezzel szemben egy másik leírásból ezt emelném ki:


"- az egyház szándéka szerint megbérmáltnak kellene lennie, de ettől sokfelé eltekintenek (alig lenne alkalmas keresztszülő, sajnos...)", szóval teljes döbbenetemre teljesen követhetetlen a rendszer. Kedves kérdező, az adott gyülekezet vezetőjét kérdezd meg, ha tényleg biztosra szeretnél menni!

2015. júl. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak. :)
2015. júl. 6. 09:20
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

"Az a személy, aki megbérmálatlanul lesz "keresztszülő", az egyház által vezetett keresztelési anyakönyvben nem csak mint "tanú" lesz bejegyezve?"


Így van, hivatalosan csak tanúként lesz bejegyezve.

2015. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tehát elvileg nem, gyakorlatilag sok helyen igen. De miért nem bérmálkozol meg?
2015. júl. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!