Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentháromság pártiak, mi a...

Szentháromság pártiak, mi a véleményetek az alábbi szöveggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Válaszolhatnak tanúk is csak ne barmolják szét a kérdést ha kérhetem!


"Nem, én a Biblia tanítását fogadom el hitelesnek. Te pedig a démonoktól tudakozódsz, azt hiszed, hogy amit mond, az mind hamis, holott épp ez benne a csavar, hogy amit a háromsággal kapcsolatban idéztél tőle, az igaz.."


Ezt a szövegrészt itt találtam;

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


Érdekes, hogy ami alátámasztja a saját tanításukat (őrtorony)a médium üzenetéből azt elfogadják hitelesnek, ami meg nem támasztja alá az meg "démoni" spekuláció! :D


Ez elég fura szeríntem, nem?

Érdekes,hogy a médium pont azt támadja meg a Szentírásban ami a legfontosabb, vagyis Jézus Isteni mivoltját.

Szeríntem ez elég hogyismondjam....khm :)

És a Jehovistáknak ezzel semmi problémájuk nincsen.



2015. jún. 28. 12:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Valójában a háromság tanát nem az alapján utasítják el a tanúk, hogy egy médium mit állít róla vagy sem. Hanem a társaságuk véleménye alapján, ami szerintük a Bibliára épül.

Szóval a linkelt eszmefuttatás lényege olyasmi, hogy egy ember nem csak hazudni meg igazat tud mondani.

2015. jún. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 szp72 ***** válasza:
Nem, Istvan35 nem erről beszélt. Ő csak annyit mondott, hogy egy démon adott esetben mondhat igazat, hagy aztán annál inkább becsapjon mindenkit. Nem azért tagadja a Szentháromságot, mert egy démon által sugalmazott médium ezt mondta, hanem mert szerinte ez van a Bibliában.
2015. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Beírtam a keresőbe, hogy "Greber és az Őrtorony" és mindent amit kiadott összeköti a szervezetet vele, sőt többek között a ján.1-1 et őtőle,hogy úgymondjam "örökölték", akkor csak van benne valami igazság, nem?


Itt pl. ezt találtam;

[link]


"A New World Transilation with references lábjegyzetben a Csel 5:42-re vonatkotólag egy nem Jehova Tanuja (R.C.H. Lenski) által említett jegyzetet hoz fel alátámasztásként, mintha az Isten szócsövének külső világi kommentárok véleményét kellene figyelembe vennie az Isten szava értelmezésénél.Ugyan ezt a hibát a Johannes Greber fordítással kapcsolatos érvelésben is elkövették akinek munkáját fel használták az Újvilág fordítás kidolgozásában pedig Johannes Greber spiritiszta volt."

2015. jún. 28. 13:06
 4/22 anonim ***** válasza:

Jézus teljesen ember ÉS teljesen Isten - mivel erre alapul az egész kereszténység, aki ezt támadja: mezei egyszerűséggel NEM keresztény. Ami nem jelenti, hogy bántani kell őket. Higgyenek, amit akarnak.

Szentháromság pártiak nincsenek, ez nem párt(politikai) kérdés. Szentháromság tan van, azt meg lehet kísérelni megérteni - Aquinói Szent Tamás írását pl a Szentháromságról.

Egyébként, mint működés átélhető az Atya -Fiú-Szentlélek.

Lehet összefüggést találni az ember hármas felosztásával: szellem-lélek-test, vagy: értés -érzés-akarat.

De mindenki maga keresse a megértést, nem fogja senki helyette elvégezni ezt a szellemi munkát.

2015. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Olvass el egy enciklopediat. Mindenhol benne van hogy sem Jezus sem az apostolok nem hittek es tanitottak haromsagot. Tobb szaz evvel az apostolok halala utan hoztak be ezt a pogany tanitast Romai nyomas hatasara. Meg is botrankozott akkor sok kereszteny. Meg a Wikipediaban is benne van. Raadasul a Bibliaban egyszer sem szerepel ez a szo. Sot Jezus imajaban Istenhez imadkozott, szoval nem lehetnek sem egyek, sem egyenranguak, hiszen o is imadta Istent. Raadasul meg o sem tudta mikor jon el a veg, hanem maga mondta hogy csak az Atya tudja.
2015. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
a háromságozók menjenek a búsba. Szentháromság - és ez nem véletlen,hogy szent. Ezt egy JELENLÉTBEN eggyé válva ÁTÉLÉSBEN lehet teljesen megérteni. Életünkben jelen van még néhány dolog, ami nincs a Bibliában. Pl a net. a Gyakori. Ez nem szent, de van.
2015. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló, ugye ezt a háromság szelleme hozta ki belőled?! :-)


Ha Jehova Tanúitól elvárjátok, hogy tiszteletben tartsa a ti hiteteket, akkor fogadjátok el ti is, hogy mi nem tatjuk "szentnek" a háromságot, sőt az egy bizonyíthatóan istenkáromló filozófia.

2015. jún. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

öreg, elfogadom, hogy ti ilyenek vagytok, nem bántlak titeket, de ilyen baromságot nem fogadok el: "egy bizonyíthatóan istenkáromló filozófia."

Abba is lehet hagyni ezt a "vitát".

Nem kérek személyeskedést, ítélkezést, hogy miért és milyen vagyok, köszönöm.

"Ne Ítélj, hogy ne ítéltess" -mondja Jézus, a Krisztus, a megtestesült Logosz, aki még azt is mondja: "Én és az Atya egy vagyunk."

2015. jún. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Sot azt is mondta hogy a tanitvanyok is egyek. Kerte Istent imaban hogy legyenek egyek a tanitvanyok is Obennuk. Ez mar igy nem harom hanem 15-os egyseg lenne.
2015. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9es kevered, mint mixer az az alapanyagokat. Az idézet Jézus Krisztus Isteni mivoltáról szól. Nem a SZENTHÁROMSÁGRÓL. Na, pihenjünk, elfáradtam.Pá
2015. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!