Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi standok?

Jehova Tanúi standok?

Figyelt kérdés

Kérdésem arra irányul hogy mostanság már a Tanúknál is vannak ilyen igehirdető ministandok melyek megkönnyítik az evangelizálást, térítést.

Utánaolvastam hogy jóval régebben is volt ilyen, akkoriban manhattan projekt. (nem az atombomba)

Arra lennék kíváncsi hogy hosszú évtizedeken át miért szünetelt ez a módszer? Talán sikertelen volt? Vagy más? És most mi okból jött vissza újra? Mi indokolta?

Előre köszönök minden választ tanútól és nem tanútól egyaránt.



2015. júl. 9. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

üdv.

azért szükséges, mert vannak azok a kedves emberek, akik a munkájuk miatt nem lehet otthon találni Őket,

az Ő számukra is, ez a lehetőség,

ám semmiesetre sem a sikertelenség volt az oka.

Manhattan más kultura ás emberek,

2015. júl. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

ELŐRRE A MÚLTBA... nem atombomba??? nem hallottál még a "kék bombáról"? egy kék színű, az élet hogyan jött létre? című könyv volt az...


szóval: akkoriban FIZETNI KELLETT A KIADVÁNYOKÉRT. EMIATT KEVÉS VOLT AZ ADOMÁNY. pl: itt magyarországon egy kiadvány, amit 12 forintért árultak, 8 forintba került egy úttörőnek. igazi mlm módszer volt ez broolynból.


DE: a hű és értelmes rájött, hogy ez a vers benne van a bibliában: ingyen kaptátok, ingyen adjátok.


EZENKÍVŰL egyéb marketingfejlesztési szempontok is alátámasztották, hogyha ingyen adják, több adomány folyik be + ugyanúgy el lehet számolni a kiadványok előállítási költségét, mint ahogyan ezt mind a mai napig a különböző zrt cégek el is számolják, szépen vonogatva le a nyomdagépek árát, a tintát, az előállítás költségeit az adományokból.


tehát azért szünetelt, mert megreformálták. a beszüntetése és az újboli bevezetése között pedig igencsak megváltozott a világszemléletük, akkor még a 75 ös világvége lebegett a szemük előtt.


most meg:


A muszáj nagy úr... A szervezetet tömegesen hagyják el, és egyre kevesebbeket sikerül behálózni. Ez most már az erősen kozmetikázott statisztikából is kitűnik. A házalásos módszer gyakorlatilag esélytelen, az emberek lazán lepattintják az aktuális okvetetlenkedőt, új arcokat alig hoz a gyülekezetbe. Mivel az emberek egyre jobban megismerik a tanúkat és még inkább a mögöttük álló szervezetet, nem egyszerűen kitérnek, hanem el is mondják véleményüket.

sthefan lett szerint kevés a money, money, money.

2015. júl. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 selvian ***** válasza:
58%
Azt hogy miért lett régen abbahagyva ez a módszer nem tudom, de most azért van hogy azok az emberek akik folyton rohannak, dolgoznak, nincsenek otthon, Ők is hozzá jussanak a kiadványokhoz. Akit érdekel valamilyen olvasnivaló, ingyen elviheti bármelyiket. Kérhet ingyenes bibliatanulmányozást.
2015. júl. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
selvian, mindezt interneten is megtehetik, nem? anélkül, hogy lekötnének világszerte kb 100 000 embert naponta. szerintem más oka van ennek. vagy rosszul tudom, nem rendelhetik meg azok, akik szeretnék interneten?
2015. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 selvian ***** válasza:
68%

Megrendelni nem tudják, letölteni lehet, de itt gondolva van azokra is akik például nem rendelkeznek internettel, vagy nem akkorával hogy tudjanak letölteni.


Egyébként meg így sokkal kényelmesebb számukra, mert csak az jön oda akit érdekel, lehet beszélgetni annak aki szeretne.


A másik, hogy ha mi nem mondjuk el a weboldal címét, vagy véletlen nem találnak rá, akkor honnan fogják tudni, honnan lehet ezeket letölteni?!


A világnak egyébként is baja van azzal, hogy miért zaklatjuk az otthonaikban az embereket... így csak az jön oda aki szeretne beszélgetni. :)


Nem tudom érdekel-e a személyes véleményem, de leírom :)

Én nagyon szeretek a stand mellett állni, mert jókat lehet beszélgetni bibliai témákról, van aki nem visz kiadványt, de lehet eszmecserét folytatni.

Van aki a gyermekeinek visz olyan könyvet ami elmeséli a Biblia történeteit, de sorolhatnám.


Ebben tényleg az a jó az embereknek, hogy akit nem érdekel, csak elmegy mellette.

2015. júl. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez valóban egy régebbi módszer, hogy akkor miért nem terjedt el azt nem tudom megmondani neked, de most úgy látszik nagyon hatásos és az embereknek is tetszik.
2015. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

kedves selvian


köszönöm a válaszod, elfogadom. még egy kérdés: melyik a kényelmesebb: házról házra menni, vagy állni az álvány mellett, és várni, hogy odamenjenek az emberek?

2015. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 selvian ***** válasza:

Őszinte leszek, a prédikálásnak minden területét végzem, mindenki másik területet élvezi jobban.

A házról házra szerintem kevésbé fárasztó fizikailag, viszont mivel sokakat nem találunk otthon, így ritkán tudunk beszélgetni.


Az állványos tanúskodásnál (személyes tapasztalat) hamarabb megfájdul a derekam, viszont mivel itt olyan emberekkel beszélgethetek akiket érdekel a Biblia és vannak kérdéseik érdeklődések, így ezt is szeretem nagyon.


De a prédikálás nem kényelmi kérdés, mert akkor otthon tv-t néznék, vagy mennék a strandra :)

2015. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
köszönöm a válaszodat, és a személyes tapasztalatodat is. mit gondolsz arról, hogy stanad mellett ácsorgással lehet valaki TELJES IDEJŰ SZOLGA? szent szolgálatnak tartod-e ezt? ha igen, miért? érted-e azt, hogy sokan ezt nem tartják annak?tudod-e, a krisnásoknak mi a szent szolgálat?
2015. júl. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 selvian ***** válasza:

Nem tudom a krisnásoknak mi a szent szolgálat, de épp ahogy a napokban álltam a mi állványunknál Ők is kint voltak. Nem akarok senkiről rosszat mondani, ha érdekel a tapasztalatom velük, privátban szívesen elmesélem.


Mivel igyekszem Jézus példáját követni, aki úton útfélen prédikált az embereknek, hajókon, piacokon, köztereken, vendégségben... Így hasonló ez a munka is.


Szent szolgálat?! :) A szolgálatot igen, de magam nem tekintem szentnek, igyekszem ezt a munkát úgy végezni, hogy örömet tudjak szerezni a Teremtőnek. Közben segíteni annak aki szeretné.

Nem megválogatva, hogy épp egy professzor, üzletember, anyuka, hajléktalan... jön oda.


2Kor 9:7 "Mindenki úgy cselekedjen, ahogy eltökélte szívében, ne kelletlenül vagy kényszerűségből, mert a vidám adakozót szereti az Isten."


Ha már kérdezted a teljes idejű szolgálatot, rendes munkahelyem van, a szolgálatot a szabadidőmben végzem.

A munkahelyemet is nagyon szeretem :)

2015. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!