Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi azt állítják a...

Jehova tanúi azt állítják a szolgálatok önkéntes, viszont megtudtam, hogy jelentést kell írniuk, és "óraszámot" ledolgozni, mi a következménye ha nem teszik meg?

Figyelt kérdés
2015. júl. 16. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

amennyiben nem adnak le munkajelentést, akkor megkeresik a vének, hogy mi történt. (általában csak rákérdeznek) ha azért nem ad le, mert nemmegy szolgálatba, rövid időn belül (általában 6 hónap) TÉTLENNÉ NYÍLVÁNÍTJÁK. tanú csak az lehet, aki prédikál. ha utánna sem, kiközösítik.

(az ilyen személyek RONTJÁK A STATISZTIKÁT, A GYÜLEKEZETI ÓRASZÁMOT. emiatt a körzetfelvigyázó érkezéséig kiközösítik őket, hogy szép adatokat tudjanak felmutatni. tisztelet a kivételnek.)


ha megy szolgálatba, és csak azért nem ad le jelentést, mert nem találja a bibliában (tehát nem ért egyet az elrendezéssel)

érdekes módon AZ A SŰLYOSABB BŰN: ugyanis ebben az esetben nem ért egyet a szervezet tanításával.megpróbálják meggyőzni, hogy adjon le jelentést. ha nem ad, kiközösítik. a tisztességesebb vének akár évekig is eltűrik ezt, a bólogató vének azonnal kiközösítik, ha nem bánja meg, hogy szembemegy a szervezettel.


"az emberek iránti szeretetből megyünk házról házra" = a zrt-től, és a képviselőitől jövő nyomás miatt, kényszerűségből tette ezt mindenki elősször, és folytatja is.

2015. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tantételbeli ***** válasza:
21%

Kedves kérdező!


A szolgálatunk önkéntes, bár tudjuk, hogy ez egy parancs Jézustól (Máté 28:19,20, Csel 1:8, és egyéb helyek) Ezért Pálhoz hasonlóan "szükség ('kényszer'-ÚRB) nehezedik" ránk, hogy hirdessünk a "jó hírt" (1Kor 9.16)


"megtudtam, hogy jelentést kell írniuk"


Semmilyen titkos dolgot nem tudtál meg. Erre a világméretű statisztikához van szükség.


"óraszámot" ledolgozni"


Semmilyen "óraszámot" nem kell nekünk "ledolgozni". Az információd téves/félrevezető/nem a tényeknek megfelelő


A szolgálatunk önkéntes.


"mi a következménye ha nem teszik meg?"


Az ún. "jelentéssel" (havi) lehet késni, mert az éves jelentésben fog csak megjelenni De rendszeretők vagyunk, ha havi, akkor havi. Senkitől nem teljesithetetlen kérés ez, de ha valaki késik, semmi gond, leadhatja később.


"Óraszám ledolgozás" meg nincs, vannak köztünk is mozgáskorlátozott/nagyon beteg/nagyon idős emberek, akik nyilván semmilyen "őraszámot" nem tudnának teljesíteni. Nincs ilyen előírás.

2015. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

tantételbeli TEOKRATIKUS HADVISELÉST ALKALMAZ.


kérdezz csak rá, hogy jól tudod-e, hogy egy úttörőnrk minimum évi 840 órát kell mennie, hogy ne veszítse el a kiváltságát?


kérdezz már rá, hogy egy hírnök beszámíthatja -e az építkezésen eltöltött idejét a szent szolgálatba?


na és egy úttörő? akkor, ha csak 800 órája jött össze, de 40 órát volt építkezésen?


a teokratikus hadviselés az információk eltitkolásából, és/vagy azok félrevezető tálalásából áll. bibliai példájuk rá: ábrahám esete a fáraóval, és sárával.

2015. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 3-as!


Nyugodtan írhatsz privátot, ha érdekel, miért válaszoltam úgy, ahogy, de ne írj butaságokat, kérlek!


"kérdezz csak rá, hogy jól tudod-e, hogy egy úttörőnek minimum évi 840 órát kell mennie, hogy ne veszítse el a kiváltságát? "


Nem KELL mennie, hanem Ő MAGA VÁLLALJA! (Anno nekem 1080 óra volt még régebben. Vállaltam, tettem...)


"kérdezz már rá, hogy egy hírnök beszámíthatja -e az építkezésen eltöltött idejét a szent szolgálatba?"


Nem számíthatja be! Miért is számíthatná, hiszen az nem evangélizálás? (Erre nincs engedély senkitől - jogosan)


"na és egy úttörő? akkor, ha csak 800 órája jött össze, de 40 órát volt építkezésen?"


Ő sem számíthatja be (nem evangélizálás az építkezés) csak és kizárólag abban az esetben, ha az építkezésen töltött "ideje" miatt nem tudta telejesíteni a 840 órát. ha az építkezésen töltött "ideje" együtt 840 óra, csakis akkor.

2015. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

aha. tehát akkor a nem mégis igen. nos, ez jól jellemzi, milyen is a zrt tanítása. ugyanez a KETTŐS MÉRCE szinte mindenűtt tetten érhető.


köszönöm, hogy vetted a fáradságot, és válaszoltál, ez becsülendő dolog.

2015. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mégis mi a probléma a válasszal?
2015. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mégis melyik válasszal?
2015. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A négyessel. Mindenre reagált, nem értem, hogy ez miért kettős mérce? Ez miért egy igenis-meg-nem-is felfogás?
2015. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
aha. az utolsó válaszában, és az előtte lévő válaszában van kettős mérce. egy hirnök NEM számíthatja be ugyanazt, amit egy űttörő beszámíthat. a válaszoló kifejti, hogy az nem szent szolgálat, de egy úttörő mégis beszámíthatja azt szent szolgálatnak, amit egy hírnök nem. ez a kettős mérce.
2015. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves utolsó!


Elhiszem,hogy nem érted.

De hidd el, nincs kettős mérce. Senki sem számolhatja be az épitkezesen töltött időt! Érted?


Az úttörő CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AKKOR- És NEM MÁS OKBÓL!!! számolhatja el az építkezésen töltött idejét, ha az miatt nem tudja teljesíteni a vállalt (Önként vállalt ) őraszámot. Csakis akkor. De ez kivételes eset, erre nem lehet alapozni!!! (És az úttörők nem is teszik, mondom, én is voltam úttörő) Érted már?

2015. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!