Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vallás, hogy tekint...

Az iszlám vallás, hogy tekint azokra akik keresztényből, vagy pogányból lettek muszlimok?

Figyelt kérdés

Gondolkodom, hogy mi lesz itt 40-50 év múlva, sajnos elkerülhetetlen a világ (ezáltal Magyarország) iszlamizálódása.

Mivel nekem teljesen mindegy, hogy mi a vallásom, az életemet, és a családom életét megvédvén, ha arra kerül a sor, hogy mi keresztények/pogányok kisebbség leszünk 40-50 év múlva, akkor szívesen áttérek a muszlim vallásra (ha kell előbb is), kérdés az, hogy érnék-e ezzel valamit? Vagy ugyanúgy egy hitetlen lennék a szemükben, aki utólag lett muszlim? Valaki tud erre válaszolni?



2015. júl. 17. 07:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%
Máté 10:28 Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában."
2015. júl. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem bibliai idézetet szeretnék, hanem konkrét választ. Köszi!
2015. júl. 17. 07:48
 3/26 anonim ***** válasza:
30%
Isten szavát tolmácsoltam. Ha meg is véded NÉLKÜLE a családod testét, a lelküket hogy fogod?
2015. júl. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hagyjál már a hülyeségeddel, nem vallási fanatizmusra voltam kíváncsi, meg Isten szavára, hanem valami értelmes válaszra. Kérlek, ha nem tudsz normálisan válaszolni, akkor ne írj többet.
2015. júl. 17. 08:08
 5/26 anonim ***** válasza:
72%

alapvetően jó szemmel néznik, de nagyon függ attól milyen lesz az iszlamizálódás, ha most térsz át, még nagyon jó szemmel nézik, de ázsiában ahol az áttérés gyakorlatilag kényszer ahogy írtad, kíméletlenül ki szokták végezni az ilyen embereket, mondván belülről megrontják az iszlámot, hisz csak formailag vették fel


kicsit olyan mint a spanyol inkvizíció volt (más, modernebb, de nem kevésbé brutális módszerekkel) persze ez országtól is függ, Jordániában pl nem sokan csesztetnek ha ateista vagy keresztény vagy, Törökországban ha nagyvárosban laksz sem


kb mint nálunk a zsidók, sok beszólogatás, hamis vád, történelemhamisítás van, antiszemitizmus, de ez tetlegességbe viszonylag ritkán fordul át

2015. júl. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

5: Köszönöm a korrekt választ!

Az a baj, hogy sehogy nem jó... Mint írod: Ha akkor térek át, amikor már szorul a hurok, akkor kivégeznek. Ha viszont pl. most térnék át, akkor meg a honfitársaim köpködnének rám, mondván, hogy "mocskos muszlim". Semelyik megoldás nem jó... :(

2015. júl. 17. 08:40
 7/26 anonim ***** válasza:
6%

a honfitársaid nem köpnek rád :D


a szélsőjöbb iszlám-b**i, a többi meg a tolerancia jegyében tiszteli őket


szerintem egyszerűen kövesd a saját meggyőződésedet(ami persze megváltozhat esetenként) nem tudhatod, milyen világ lesz, lehet hogy az iszlámot belőlről szétbomlasztják majd a beszivárgó keresztény illetve demokratikus(tehát keresztény-demokrata, nem kerszténydemokrata, nem kdnp...) nézetek (már most is látszik ez sok országban)


lehet elkergetik majd őket Európából és csak az maradhat aki tud a többiekkel együtt élni, stb


a 20. században sem az járt jól aki köpönyegforgató volt, ez itt kelet-európa, itt sok a fordulat ezért érdemes hűségesnek maradni az elveidhez, mert bármikor kerülhetsz a trónszékből a börtönbe majd onnan újra trónra

2015. júl. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
7-es, neked is igazad van... Igazából jobb lenne kimaradni mindenből (világ életemben semleges voltam minden politikai, vallási irányzattól), viszont sajnos valószínűleg mindenkinek eljön az idő az életében, hogy döntenie kell, valamelyik oldalra állnia kell. Kérdés, hogy mi lesz a jó döntés? Mi az ami nem a biztos halál?
2015. júl. 17. 09:13
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

Áttért muszlim vagyok.

Azok,akik bárkit kényszeríteni akarnak az iszlám felvételére,a vallás egyik alap tanítását tagadják meg.

Mohamed próféta ugyanis azt mondta,nincs kényszer a vallásban.Semmi megkülönböztetést nem tapasztaltam azokhoz képest,akik született muszlimok.Aki megismeri ezt a vallást igazán,rájön,hogy békés és tiszta.

2015. júl. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

9-es, nem a kényszerítés a lényeg.

Annyi, hogy ha pl. 40 év múlva iszlám köztársaság lesz Magyarország, akkor nekem adót kell fizetnem, ha nem vagyok muszlim, és a saría szerint kevesebb jog illet meg, mint egy muszlimot. Ezért térnék át, át, hogy teljes értékű tagja legyek a társadalomnak újra.

2015. júl. 17. 09:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!