Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vallás, hogy tekint...

Az iszlám vallás, hogy tekint azokra akik keresztényből, vagy pogányból lettek muszlimok?

Figyelt kérdés

Gondolkodom, hogy mi lesz itt 40-50 év múlva, sajnos elkerülhetetlen a világ (ezáltal Magyarország) iszlamizálódása.

Mivel nekem teljesen mindegy, hogy mi a vallásom, az életemet, és a családom életét megvédvén, ha arra kerül a sor, hogy mi keresztények/pogányok kisebbség leszünk 40-50 év múlva, akkor szívesen áttérek a muszlim vallásra (ha kell előbb is), kérdés az, hogy érnék-e ezzel valamit? Vagy ugyanúgy egy hitetlen lennék a szemükben, aki utólag lett muszlim? Valaki tud erre válaszolni?



2015. júl. 17. 07:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
jó kérdés mennyire fogadnak el ha csak azért térsz be, a tapasztalat azt mutatja nem igazán, inkább lehetőségeidhez mérten tegyél azért, hogy ne legyünk iszlám "köztársaság" pl szavazz úgy
2015. júl. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

és annyit, hogy ha meg kell halni akkor meg csak egy kérdés marad, emelt fővel halsz meg vagy mint egy kutya?


de ha nagy befolyása lesz is az Iszlámnak Magyarországon, szerintem kb olyan lesz mint Törökország(ahol ugye nincs sariah, és széles társadalmi küzdenek a kényszer-iszlám fellazításán)

2015. júl. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
59%

Tudod mi a helyzet veled kérdező?

Az, hogy te világ életedben egy gyáva voltál, és nem mered felválalni önmagad, nincs hited, nincs önbecsülésed, igen ezek a te erényeid!

Azt hiszed, hogy jobb ha keresztény vagy, vagy ha éppen iszlám leszel!?

Nem! Semmivel sem jobb!

Tudod eszembe jutott egy mese olvsava a soraidat, nem emlékszem már az egész mesére de a vége nyomot hagyott bennem és még mindig látom benne az élet realitását.

Megosztom veled is.

A medve az egyszarvu és az oroszlán egy szűk barlangba kerülnek már csak ők 3 maradtak szabadok az állatvilágból.

De a gonosz király csapatai csak nyomulnak előre, hogy őket is leigázzák és az oroszlánt megőljék.

De mivel a barlang szája szűk, így ném tudnak támadni nagy erővel csak egyenként, és ilyen formában az oroszlán a medve és az egyszervu meg tudják védeni magukat és megölni azoka akik az életüket akarják.

A végén a gonosz király beküld egy küldöttet a következő üzenettel.

Ti ketten, medve és egyszarvu adjátok ki nekünk az oroszlánt és ti életben maradtok, persze az egyszarvúnak levágjuk a szarvát és kocsi elé fogjuk, a medvére láncot teszünk és cirkuszban mutogatjuk, de életben hagyjuk.

Az oroszlán társai felé fordul és megkérdi őket.

Nos, hogy döntötök rabszolga élet, vagy halál.

Ők ketten erre ezt válaszolják;

Ha az összes halál közűl választani tudnánk, mi nem választanánk mást csak ezt.


Nos kérdező, ha te feladod azt az oroszlánt, mi lesz veled!?

Én soha nem adom fel azt az oroszlánt, mert az az oroszlán se adott fel engem mikor a keresztet a vállaira tették.

Add csak fel, a halál úgyis utolér azt nem kerülheted el.

A többit majd meglátod.

2015. júl. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Számomra teljesen mindegy, hogy hogyan halok meg. A halál az halál, ott már nincs becsület, minden halál ronda.
2015. júl. 17. 09:42
 15/26 A kérdező kommentje:
Sajnálom, én ilyen vagyok, minél tovább szeretnék élni. Nincs olyan dolog ami miatt meghalnék.
2015. júl. 17. 09:43
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
"a legjobb dolog valami olyanért élni amiért meghalni is érdemes" ;)
2015. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Szerintem semmiért nem érdemes meghalni, az életedből csak egy van. Inkább éljünk valamiért, ami megszépíti az életünket, aminek van értelme :-) Ha meghalunk, hogyan élvezzük tovább? Én félek a haláltól, féltem a szaros kis életemet, ez az igazság. Gyáva vagyok? Igen, nyilván sokak szemében, viszont 100 éves koromig akarok élni.
2015. júl. 17. 10:10
 18/26 anonim ***** válasza:
77%

A kérdező egyértelműen materialista álláspontot képvisel, akinek a vallási hovatartozás csak egy címke.


Ez azért sem jó, mert az iszlámok nem olyan toleránsak a hobbyvallásosok irányába. Kíváncsi lennék, hogy ha kemény saria lenne, akkor a kérdező hajlandó volna-e MINDENben eleget tenni az iszlám vallási szabályoknak? Amiket szerintem nem is ismer még igazán.

Ezt pedig nem néznék el úgy, ahogyan azt a hobbykeresztényeknek elnézik a "keresztények".

Nekik a belső meggyőződésed is kell, nemcsak a címke lecserélése/felvétele.

2015. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem tudom, hogy hogy viselkednék, vagy hogy sikerülne... De megpróbálnám.
2015. júl. 17. 11:07
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Én muszlim vagyok. Még ha 40-50 év múlva Magyarországon muszlim többség lesz, akkor sem fog téged senki sem kényszeriteni arra hogy áttérj az iszlámra vagy bántani mert nem vagy muszlim. Csak ugy lehetsz muszlim ha saját akaratodből önként döntesz igy. Ma is sok iszlám országban élnek keresztény vagy zsidó kissebségek és senki nem bántja őket, és az igy van sokszáz éve. Az ISIS-nek és hasonlóknak semmi közük az iszlámhoz.
2015. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!