Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te szimptizálsz a J. T tanítás...

Te szimptizálsz a J. T tanításaival, semleges vagy, vagy pedig ellenzed a tanításaikat?

Figyelt kérdés

Meg tudjuk ezt válaszolni?

Persze senkinek sem kötelező válaszolni, de azért szerintem nem árt tudni, hogy kb hány ember pro,kontra, vagy semleges.

Én magam kontra vagyok.

De ezt csak azért írtam le mert nem szeretném kivonni magam én se a kérdés alol.


Nagyon köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 22. 13:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

leegyszerűsítem a dolgodat:


0,0001% pro, 99,999% kontra.


ugyanis 8 millió ember tanú a 8 milliárdból.


Jézus pedig ugye ezt mondta:


Aki nincs az én oldalamon, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, szétszór.

máté 12:30


és ezzel nem azt akarom alátámasztani, hogy Jézus a tanúkkal lenne...

2015. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 r.sentinel ***** válasza:

Kedves Kzitus !!


Mint ahogyan megvalaszoltam az ugy van rendjen es meg is indokoltam. A pozitiv es negativ hatas talalkozasa szamodra milyen vegeredmenyt adna, szerintem eggyertelmu :)

2015. júl. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A kérdés jó! Bár számomra nehéz megválaszolni. Mert pro és kontra is. Meg van személyes kötödésem is a tanúk felé. De nem rokoni kapcsolat!


Ha mennyiségileg nézzük akkor a legtöbb tanítással még egyet is tudok érteni.

De amelyekkel szemben erős fenntartásom van azok sajnos nagyon is meghatározó szerepet töltenek be a tanúk életében így pedig a kontra felé billen a mérleg nyelve.

De ami tény tudok pozitívumokat is mondani a tanúkról. De ahhoz hogy az ember tényleg képet kapjon róluk és a tanításaikról hosszabb időt kell köztük eltölteni.

2015. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm Vidiripi!


Le tudnád írni melyek azok a tanítások amelyekkel nem érzel rokonszenvet?

Persze leegyszerűsítve.

Én amivel nem értek egyet a Jézus személyével való visszafogotság a társulat részéről.

Úgy gondolom, hogy ez a legfontosabb amivel nem tudok egyetérteni.

2015. júl. 25. 15:52
 15/21 anonim ***** válasza:

Egyértelműen kontra.


Nem más, mint a többi szekta, ahogy elnézem, csak kiszipolyozni akarják a szerencsétlen balga híveiket. Az ilyeneket - szabadság ide, vagy oda - be kéne tiltani.


Szorri, hogy őszinte voltam.

2015. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Mindig öszintének kell lenni, még akkor is ha az fáj. :)


Köszi a választ!

2015. júl. 26. 12:30
 17/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Igen az egyik ilyen az Jézus személye!

A Társulat vagy nem tud vagy nem akar mit kezdeni Jézussal!

A 144000 még nem telt be! Honnét lehet ezt tudni?

Vannak a felkentek de ők még sem értelmezhetnek az kizárólag a HBR kiváltsága! Érdekes dolog ez!

Főleg akkor ha azt is hozzáadjuk hogy a Vezető Testület tagjai között vannak felkentek és más juhok képviselői is. Na most akkor ez hogy is van?

Kérdés az hogy amikor a tanításokról döntenek akkor mindenkit a szellem vezérel avagy sem! Mert ha mindenkit a szellem vezérel akkor mi szükség van a felkentekre? Viszont ha csak a felkenteket akkor hogyan lehetnek a Vezető testületben más juhok?

2015. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem, mindig mérlegelni kell, néha kis füllentés azért jobbat tesz!


De ez esetben mit lehet mondani? Sokan mondják, hogy csak azért nem lépnek ki, vagy léptek ki onnan sokára, mert féltek a terrortól, ami alatt voltak. Az ilyen szervezetek károsak.

2015. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egyikőtök sem írta le, hogy konkrétan mi a problémátok azzal, amit Jézus személyéről tanítunk, így ebben sajnos nem tudok segíteni.


"A 144000 még nem telt be! Honnét lehet ezt tudni?"


Na ez már egy konkrétum Vidiripitől.


"Harsány hangon ezt kiáltották: »Legfőbb Úr, te szent és igaz, meddig tartod még vissza magad az ítélkezéstől és attól, hogy bosszút állj a vérünkért azokon, akik a földön laknak?«”


Mi történik ezután?


„Egy fehér köntöst kaptak mindnyájan, és azt mondták nekik, hogy még egy kis ideig nyugodjanak, míg be nem telik rabszolgatársaik és testvéreik száma is, akiket még meg fognak ölni, miként őket is megölték” (Jelenések 6:10, 11


Itt a 144 ezerről van szó. A Biblia két feltámadásról beszél, az első feltámadás csak a felkentekre vonatkozik, s ennek még Armageddon előtt le kell zajlani. A fellapozzuk a Jelenések 17. fejezetét, itt az áll, hogy „Nagy Babilon” elpusztítása után a Bárány legyőzi a nemzeteket. A vers így folytatódik: „és vele együtt azok is, akik elhívottak, választottak és hűségesek” ( Jelenések 17:5, 14 ). Ha az „elhívottak, választottak és hűségesek” Jézussal vannak Sátán világának végső megsemmisítésekor, az azt jelenti, hogy addigra fel kellett hogy támadjanak.


A Jelenések 20:4-6 is ezt támasztja alá:


,,És láttam trónokat, és ott voltak azok, akik leültek rájuk, és hatalmat kaptak az ítélkezésre. Igen, láttam azoknak lelkét, akiket bárddal végeztek ki a tanúság miatt, melyet Jézus mellett tettek, és az Istenről való beszéd miatt, és ők azok, akik nem imádták a vadállatot, sem annak képmását, és akik nem fogadták el a jelet a homlokukra és a kezükre. És életre keltek, és királyokként uralkodtak a Krisztussal ezer évig. 5 A többi halott nem kelt életre addig, míg véget nem ért az ezer év. Ez az első feltámadás. 6 Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban; ezek fölött nincs hatalma a második halálnak, hanem az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt."


Mint láthatod, itt is csak a felkentekről lehet szó, hiszen Ők azok, akik fölött már nem lesz hatalma a második halálnak, mivek Ők égi reménységűek, akik halhatatlan mennyei életre lettek feltámasztva, a Sátán pedig a földön lesz újra elengedve, tehát akik a földön fognak élni, azoknak még egy próbán át kell majd esniük (az ezer év végén).


Tehát a válasz röviden: onnan, hogy még vannak felkentek közöttünk. Ha betelik a számuk, az Armageddon kezdetét fogja majd jelenteni, de mivel még nem kezdődött el, ezért a számuk sem telhetett be.


Azt viszont nem lehet tudni, hogy meddig fog még Isten égi reménységre elhívni embereket.


"Vannak a felkentek de ők még sem értelmezhetnek az kizárólag a HBR kiváltsága! Érdekes dolog ez! Főleg akkor ha azt is hozzáadjuk hogy a Vezető Testület tagjai között vannak felkentek és más juhok képviselői is. Na most akkor ez hogy is van?"


Egy szóval sem írja a Biblia, hogy a vezető szerepet betöltő keresztények csak is felkentekből állhatnak, bár az apostolok azok voltak, ez tény.


"Kérdés az hogy amikor a tanításokról döntenek akkor mindenkit a szellem vezérel avagy sem! Mert ha mindenkit a szellem vezérel akkor mi szükség van a felkentekre?"


Hogy érted, hogy mi szükség rájuk? Ugyanaz, mint ezelőtt nagyjából 2000 évvel az elsőszázadiak között...

2015. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

inkább kontra.

mert miattam higgyenek, amiben akarnak, de rohadt idegesítő, hogy ha ötödször küldöm el őket hatodszorra is visszajönnek, és betelepednének hozzám vasárnap tanítani (mert én ugye, unatkozom, mit is kezdhetnék én a vasárnapjaimmal).


aztán nem értek egyet ezzel a véradás, meg szervadás ellenzésével sem. olyat is hallottam, hogy nem sminkelhetnek, öltözhetnek fel szépen, nem tudom, ez igaz-e, de ez is elég hülyeség.

2015. szept. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!