Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateistáknak mi a véleménye...

Az ateistáknak mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés

Erről a cikkről lenne szó: [link]


Szerintem szépen megfogalmazza, majd cáfolja a Bibliával kapcsolatos támadásaitok nagyrészét.


Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akik elolvasták legalább egy jelentős részét a cikknek! Köszönöm.


2015. júl. 23. 10:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóhoz se jutunk...
2015. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nagyfokú ismerethiány, ennyit tudok mondani az irományra.

Most linkelek én is egy cikket, melyben pedig sok igényesen megfogalmazott állítás van egy másik szentírásról. Melyet tudósok, és a mai világ is igazol.

Akkor ezek szerint az lenne az igaz hit? Úgy vélem nem, holott mennyire meggyőzőnek látszik.


[link]

2015. júl. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, gyorsan átfutottam ezt az írásfélet...

Az eleje egy rendkívül hosszú, filozófiai-teológiai eszmefuttatás, semmi köze Darwinhoz, evolúcióhoz.

Az ilyen dolgok olyanok, hogy mindenki maga választja meg, mit akar.

Aztán jön egy igen rövid rész, mely gyakorlatilag az intelligens tervezéssel foglalkozik. Azt pedig órákon keresztül lehetne sorolni, hogy miért nem érhet még csak az evolúció közelébe se.

Aztán jön megint vallásfilozófia, meg ilyenek, azt már csak végigpörgettem.


A felvetéseddel kapcsolatban:

"szépen megfogalmazza, majd cáfolja a Bibliával kapcsolatos támadásaitok nagyrészét"


Leget, hogy a felületes olvasás miatt, de nem találtam ezekkel kapcsolatos felvetéseket, márpedig ezek a legproblémásabb dolgok:


TEREMTÉS

- A Biblia már rögtön az elején (sokak szerint látszólagos) ellentmondásokba keveredik, mert 2 teremtéssztorival is előáll, melyek nem teljesen fednek át. Nem láttam ezen ellentmondások feloldására utaló részeket

- a 6+1 napos teremtés során van egy rakat probléma, például hogy nap nélkül hogy volt világosság, nameg az 1 nap mérésére alkalmas dolog, ezekről szem beszélnek

- mi a helyzet a tudományos kormeghatározási módszerekkel?


NOÉ BÁRKÁJA

- hol az a sok víz, ami a Himalája csúcsáig elérne?

- mi a helyzet a dínókkal?

- hogy kerültek az állatok a mai élőhelyükre úgy, hogy az ahhoz szükséges vándorlási útvonalaikon nincsenek maradványaik?

- honnan származnak a rasszok?

- hogy tudott maroknyi ember akkora bárkát építeni, amekkorát a legnagyobb hajógyárak korszerű eszközökkel, tengernyi munkással SEM TUDTAK még megépíteni?

- ha egy prizmával szivárványt csinálok, az is Isten jóakaratának a jele?


És még reggelig sorolhatnám a problémákat, melyek a Világ, a Föld, az emberiség származásával kapcsolatban a Biblia nem tud megválaszolni, max bólogatni meg hümmögni tudnak ilyenkor, míg a természettudományok ésszerű (ha nem is valós) magyarázatokat adnak (melyek korrigálhatóak, szemben a Biblia "kőbe vésett" soraival).

2015. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 álomvilág ***** válasza:
Ez egy akkora baromság,mint az egész hatalmas táguló univerzumunk!Nincsenek konkrét érvei!Egyrészt!Ha ádám és éva volt,és lett két fiuk,akkor hogyan fojtatódik a sztori?Homoszexualitás,vagy vér fertőzés?
2016. júl. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!