Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerintetek...

Keresztények! Szerintetek azokkal a kisbabákkal, akik csecsemőkorukban meghalnak, azokkal mi lesz?

Figyelt kérdés
Hogy alakul ki a személyiségük? Azon a bizonyos "túlvilágban"
2015. júl. 25. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Sehogy.


A személyiség a nefes/psziché "tartozéka", a psziché viszont a halál beálltával elenyészik, akárcsak a test.


A ruah/pneuma örökéletű, ez kerül a mennybe, ennek viszont nincsenek földi érelemben vett személyiségjegyei.

2015. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ebből sokat megértettem.

Akkor a kisbabák csak úgy feküdni fognak a Föld alatt??

Erre amúgy nem jön válasz, minek jönne? 😂😂😂😂

2015. júl. 25. 21:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Az üdvösségről és a túlvilági létről csak megközelítőleges ismereteink lehetnek. Nem csak azért, mert onnan még senki sem jött vissza, hanem azért is, mert az emberi elme és felfogóképesség véges.


Az biztos, hogy sok minden másképp van ott, mint ezen a világon, a túlvilági létben például nincsenek biológiai szükségletei sem az üdvözülteknek.

2015. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Roland G. ***** válasza:

A szellemi lények nem semmisülnek meg,az ember pedig szellem,van lelke és testben él.

A csecsemők szerintem a krisztusi korban élnek tovább a túlvilágon.

2015. júl. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4


A földi életben megszokott biológiai életkor sem értelmezhető a túlvilágon. A lélek (ruah/pneuma) örök, tehát kortalan. :)

2015. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Roland G. ***** válasza:

5#


Igen,csak arra akartam célozni,hogy nem csecsemő szinten fognak létezni.

2015. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Isten minden embert szeret, onnantól kezdve, hogy megfogan. Ezért vigyáz rájuk, de ettől még előfordulhat, hogy nem születik meg (mert pl. az anyja elveteti, vagy felelőtlen, és elütik az utcán, stb.) De, mivel a gyereknek nincsenek vétkei - mert ugye még nem is tudna vétkezni, hiszen csecsemő -, elvileg a "Mennybe" jut. (Ez természetesen nem az eget jelenti, hanem egy másik "világot", létsíkot, egy olyat, ahol csak szellemi lények élnek: Isten, angyalok és az emberi lelkek)

A gyerek teste valóban csak "fekszik a föld alatt", a lelkük viszont átkerül abba a másik "világba". (A test és a lélek csak átmenetileg válik el, a feltámadáskor újra test és lélek lesz, de a teste teljesen más lesz, mint amilyen most.)

Azt nem tudom, mi lesz a személyiségükkel. Szerintem ott már nem lesz neki személyisége, csak létezni fog, nyugodt és hihetetlenül boldog lesz. Mivel ott csak a lelke lesz, így nem fog kelleni cselekednie - gondolom én -, és talán emiatt nem is lesz szüksége személyiségre. De a személyiség nagy része az emberrel együtt születik, lehet, hogy ezeket a vonásokat megtartja.


Ugye nem azért kérdezted, mert a te vagy egyik ismerősöd babája meghalt?

2015. júl. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! 🙏🏼❤️ Szeri


#7: dehogy, Nem.

2015. júl. 26. 00:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha meg voltak keresztelve, akkor, mivel bűntelenek, ezért üdvözülnek, és a mennyországba jutnak.
2015. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem a kereszteléstöl füg !!! Mivel minden ember mar ugy születik h bünős !! A tudatlanság idelyét elnézi Isten ! Az az még a gyerek nm képes felfogi mi a jó és mi a rossz azt Isten él nézi !!!Az ilyen gyerekek Istenhez mennek !!! Nem kell ahoz meg legyen keresztelve !!!
2015. júl. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!