Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szemében bűn, ha hazugsá...

Isten szemében bűn, ha hazugság veszi körül az életemet?

Figyelt kérdés
Részletekbe nem mennék bele, az igazság az hogy körbevett a hazugság és nem is tudok tőle megszabadulni. Egy egész hazugságra épül az életem.
2015. júl. 26. 09:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kedves Barátom.


Vegyük az elejétől.

Tedd fel a kérdést magadnak:

Ki volt az első aki hazudott?

s mi lett a következménye?


Jézus elmondta, hogy aki hazudik, az az első hazudozót utánozza, aki miatt az emberiség jelenleg is bajban van, és szenved.

hazugságával azt érte el, hogy az emberek megismerték a halál fogalmát, és jelenleg is ezen büntetés miatt az emberek meghalnak vagy így vagy úgy.


ezek után szerinted, hogy tekint Isten a hazugságra?

2015. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

megismerjék a halál fogalmáááát?


na ne már! szerinted egy állat sem halt meg a paradicsomban?


a halálról Istentől halott először ádám, nem? ha esztek a fárol, meghaltok.


ha ádám nem tudta volna mit jelent ez: meghalni, akkor valójában Isten lenne a felelős azért, hogy nem tájékoztatta teljesen ádámot, hogy mi is történik akkor, ha esznek a fáról...

2015. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat, lehet hogy nem jól irtam az értelmezést.

arra gondoltam, hogy az ember esetébe is bejött a halál, nem úgy értettem, hogy nem tudták mi az.

2015. júl. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
így teljesen helyes a válaszod. :-)
2015. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
miért pont white dove?
2015. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

:D)

Mert szeretem ezt a márkát, és ezt nem reklámnak szántam.

a Fehér pedig a tisztaság jelképe

2015. júl. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Felmerül akkor az a kérdés is, mi számít hazugságnak?


Egyébként egy másik kérdésem is lenne - úgy látom sok itt a tapasztalt - Isten a földet képviseli, vagy a földöntúli élet is istenhez tartozik? Tudom kicsit buta kérdés de a mai NASA anyagok már bebizonyították hogy molekuláris élet mindenképpen van a földön kivül...


Viszont a biblia pl. csak a földdel összehasonlítható dolog. Vagyis nem említ mást a földön kivül.

2015. júl. 27. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!