Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házsságon kívül bűnnek számít...

Házsságon kívül bűnnek számít sok emberrel csókolózni (vagy szexuális kapcsolatot létesíteni)? Ha igen, mi benne a bűn? Többi lent!

Figyelt kérdés

Az eredeti kérdésem az lett volna, hogy bűnnek számít-e megkostolni más embereknek a nyálát vagy egyéb "tiltott" dolgát?


Tehát a nyállal vagy egyéb folyadékokkal való érintkezés számít bűnnek, a szándék vagy egyéb?

Mi és miért?



2015. júl. 26. 23:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen vallás szerint. És hogy te milyen vallást fogadsz el, ez a te dolgod. Ha elfogadsz egy vallást, nyilván azt is tudod, miért teszed és miért jó vagy nem jó, ha betartod.


Normálisabb vallás nem hiszem, hogy támogatja más emberek nyálának kóstolgatását, mert lehet, nem testnedvet kéne gyűjteni (kivéve, ha valaki tudományos célból teszi), amikor pl. tele van a világ éhezőkkel és mindenféle emberekkel, akin segíteni lehetne.

2015. júl. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Most nem perverzióra gondoltam kivételesen.

Hanem kíváncsiságra gondoltam. Jobban érezni, hogy milyen a másik ember, miben más vagy hasonló. Egyébként meg pl. a sperma állítólag inkább jótékony hatású, mint rossz.

Vagy nem jól tudom?

2015. júl. 26. 23:59
 3/20 A kérdező kommentje:
Vagy ott vannak a filmek, amikor a kutya nyalogatja a gazda száját. Az baj?
2015. júl. 27. 00:13
 4/20 anonim ***** válasza:

a mögöttes tartalmat keresd, persze mindig lehet belemagyarázni, tudod mint a "ez még nem megcsalás végülis" dologba, de akkor is a mögöttes szándék a lényeg, pl ha újraélesztesz valakit nyilván nem ugyan az mintha random emberekkel egy szórakozóhelyen smárolnál, ez a két szélsőség :D


a lényeg hogy ne az egzakt mechanizmusban meghúzható lehelletvékony határt keresd

2015. júl. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De akkor most a bűn tulajdonképpen a szexuális vágy kiélése?
2015. júl. 27. 00:17
 6/20 A kérdező kommentje:

Sokan mondanák, hogy képzeljem el, hogy Jézus mit tenne, megcsinálná-e.

Ha elképzelem, bűn? (akkor is, ha azonnal démoni gondolatnak nevezem és kitörlöm?).

Vagy gondolni bármit lehet?

2015. júl. 27. 00:21
 7/20 A kérdező kommentje:

Az is érdekelne, hogy szerintetek az ember miért nem szerelmes az anyjába vagy pajába, illetve miért nem érez iránta szexuális vágyat, ha mondjuk minimális a kor különbség? Vagy a testvérei iránt?

Ezt szintén nem perverzióból, hanem pszichológia miatt kérdezem. Hiszen, mostoha szülőknél és testvéreknél szintén ez a jelenség tapasztalható, nem?

2015. júl. 27. 00:43
 8/20 rozunlan válasza:
Református vagyok és 7.-ben jártam hittanórára. A 10 parancsolat egyike a "Ne paráználkodj!", gondolom te ennek a pontosítására vagy kíváncsi. Nálunk a lelkész azt mondta, hogy ez a házasságtörésre vonatkozik, azaz ne csald meg a feleséged/férjed. De ez a katolikusoknál más, ugye ott alapból a szeretkezés már bűn és mivel a gyerek ebből születik, ő az "eredendő bűn" áldozata (ha jól hiszem, ezzel annyira nem vagyok tisztában).
2015. júl. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 rozunlan válasza:
Az utóbbi kérdést megválaszolva a szülő felé mutatott szerelmet nem tudom, de testvérek között (sajnos) volt már példa a világban, az ebből (pontosítva rokoni kapcsolatból) születhet gyermek is, ez a vérfertőzés, ilyenkor nagy az esélye, hogy a gyerek károsult lesz. Elvileg minimum hatod unokatestvérek kellenek, hogy legyenek a pár tagjai ahoz, hogy egészséges gyermek születhessen a kapcsolatból.
2015. júl. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 rozunlan válasza:
Bár utólag nézve a nevedet elég fura, hogy erről írtam, nem hinném, hogy a vallásos dolgokra vagy kíváncsi.....
2015. júl. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!