Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt Jehova tanúin...

Pelgrim kérdése:

Vannak itt Jehova tanúin kívül mások is?

Figyelt kérdés
Gondolok itt felekezettől, vagy fanatikus ateizmustól független őszinte kutatókra, a vallások tanításainak igazságtartalma iránt érdeklődőkre. Olyan emberekre akik akár a legszilárdabb meggyőződésiket is hajlandók feladni cserébe az igazságért.
2015. júl. 27. 10:05
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én pogány vagyok.
2015. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, vannak itt mások is.


A kérdésed második felét viszont nem igazán értem. Az embernek persze lehetnek kételyei, legyenek is.

De egy életkor fölött azért elvárható, mondhatnám hogy a felnőttség jele az, hogy az ember szilárd meggyőződése az igazságban és nem hamisságokban gyökerezik... Vagy nem így gondolod? Akkor pedig miért is kéne elvetni?

2015. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

most miért vagy ilyen? csak azért, mert egy zártkörűen működő részvénytársaság tagjainak keresztelkedtek meg, és mert olyan szervezethez tartoznak, akik már 5 alkalommal meghírdették a világvégét?

CSAK EZÉRT???


vagy mert nincs olyan tanításuk, amin ne változtattak volna már legalább kétszer?


vagy mert emberi Vezetőik vannak?


vagy mert inkább maradnak a szervezetben, miután rájöttek, hol is vannak, semhogy elveszítsék a barátaikat, családtagjaikat?


bizony, a tanúk mindenüket feladják az igazságért:


nem mennek felsőoktatásba, nem vállalnak hosszú munkaórákat, nem néznek semmi olyat, amit tilt a bibl... akarom mondani a zrt


nem választanak más Jézus hívőt párjuknak, csak aki tanú,


nem fogadnak el vért, inkább meghalnak.


nem köszönnek rokonaiknak, barátaiknak, családtagjaiknak, ha azok nem értenek egyett mondjuk azzal, hogy 1914-ben elkezdődött Isten királysága


szabadidejükben házról házra járnak, hogy minél több óráttudjanak leadni a nevükkel ellátott papírlapon Jéz... nem Jeho... NEM, a véneknek.


nem mondhatod, hogy nem adnak fel sok mindent cserébe... emberek ideiglenes véleményéért.

2015. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Mint látod vannak mások is:-)

2015. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

miért, szerinted én nem tanú vagyok?


kicsit ítélkezős hangulatban vagy ma, zitus...


elítéled a testvéred, aki CSAK TÉNYEKET ÍRT...


cáfold meg, ha valami nem helyes, és én, ha tévedtem, elnézést kérek.

2015. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vannak mások is, én pl. római katolikus vagyok.
2015. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Itt vagyok reformátusként.
2015. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

# 2 «De egy életkor fölött azért elvárható, mondhatnám hogy a felnőttség jele az, hogy az ember szilárd meggyőződése az igazságban és nem hamisságokban gyökerezik... Vagy nem így gondolod?»


Őszintén szólva nem, vannak, és bizony elég nagy számmal, akiknek szilárd meggyőződése tévedésekben, hamisságokban gyökerezik. Szerintem inkább a meggyőződés szilárdsága, mint azok igazságban gyökerezettsége jellemző a 'felnőtt' korra.


«Akkor pedig miért is kéne elvetni?»


Van valami igazság a közmondásban: „a jó pap holtig tanul”

2015. júl. 27. 12:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
ortodox vagyok, tudok még 3 másik ortodoxról, legaláb 4 katolikusról, pár reformátusról, 1-2 neoprotestáns felekezet tagjáról, több hitgyülisről, 3 muzulmánról, néhány buddhistáról, elvétve írogatnak magukat sátánistának mondók, nagy ritkán idetéved 1-2 ateista aki nem beszólni hanem kérdezni akar, vagy értelmes kritikát megfogalmazni szőrszálhasogatás vagy "a biblia hazudik" "minven vallásos ember csicska" helyett
2015. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ateistaként látogatok ide majd' minden nap.

Szinte sosem írok, csak olvasgatok.

2015. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!