Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg léteznek gonosz,...

Tényleg léteznek gonosz, megtévesztő szellemek (Sátán, ördög, démonok. )?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de el tudom képzelni, hogy létezik Isten ill. szellemvilág. De ezeket én segítő/közömbös szellemeknek tudom elképzelni, vagy leginkább Isten különböző megnyilvánulási formáinak. Ebbe a világképbe nemigen fér bele az ártó szellemek léte. Azt tartom valószínűnek, hogy az ember a saját gonoszságát akarja áthárítani, ezért találta ki a Sátánt/démonokat.


Viszont ahogy a vallásokat tanulmányozom, szinte mindegyikben van gonosz szellemekről szóló tanítás. A kereszténység (amelyben régebben hittem) azt tartja, hogy az összes többi vallás démonok műve, főleg amelyik mágiát/okkultizmust tartalmaz. Ez a világkép valahogy logikus lenne, de pont ez az, amit semmiképp sem tudok elfogadni -ha létezik Isten, akkor szerintem sokkal nagyobb a hatalma, mint hogy ezt eltűrje.

De még a nem-keresztény, pogány vallásokban, amelyek egyébként a világ egységét tanítják, hogy minden Isten megnyilvánulása -ezekben is szerepelnek gonosz erők, akik harcolnak a "jók" ellen.

Akkor most mi az igazság? Teljesen össze vagyok zavarodva. Mindenféle vallásos/spirituális közösség van, de szinte nincs olyan, amelyikről egy másik csoport ne állítaná, hogy valójában démonokat követnek. Hogy tudnék meggyőződni róla, hogy léteznek-e ilyenek?


Kérlek, ne azt írd, hogy benne van a Bibliában -ezt én is tudom, de nem hiszek abban, hogy a Biblia lenne az egyedüli szentírás.



2013. aug. 8. 13:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
44%

Alapíts egy új vallást/szektát, amiben nincsenek gonosz erők és kész.

Viszont nem biztos, hogy akkora sikere lesz, mert minden mesébe kell egy antihős.

2013. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
14%

Hát pedig a Biblia az egyedüli igaz Szentírás!

Démonok vannak és pont az ilyen ember tetszik nekik mint te vagy! Miért??

Mert szeretik magukat álcázni,hogy ne ismerjék fel őket,vagy hogy azt hidd,hogy ők nem léteznek!

Az is igaz,hogy az összes többi vallás a démonok műve.

De ha mind ezt nem hiszed ,járj utána!!!!!!!!!!Üdv.

2013. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
38%
Nem léteznek.
2013. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
35%

Szia !


Ebben a témában az alapokat a Biblia adja ezenkívül lehetnek olyan gyakorlati kijelentések, instrukciók, tapasztalatok amiket a Szent Szellem megmutat.

A spirituális világ valóság egyik igazsága, hogy Istentől elszakadt gonosz angyalok, és démonok bizony ártó személyek akik nem közömbösek az ember felé hanem gyűlölik őt ugyanis az egyik nagy szellemi konfliktus a természetfeletti világban az ezek a személyeket Isten elvetette a jelenlétéből az embert meg megmentette és visszavezeti újra az ő jelenlétébe.

A Biblián kívül ha mást olvasgatsz vagy hallgatsz ebben a témában más forrásból bizony saját magadnak ártasz.

A szellemvilág valóságosabb mint a teremtett világ mert a látható világ abból a világból állott elő ezért alacsonyabb életszintű és kiszolgáltatott a negatív erőknek amik be tudtak jönni az Ádám rossz döntése után ez az állapot kb 6000 éve tart Istennek megvan vele a célja, és programja mikor lesz lezárva a történelem mert Ő tartja magát az elhatározásaihoz ebben a dologban.

Az, hogy a vallásokat tanulmányozod és spirituálisan beengeded az életedben abból is egy kicsi a másikból is egy kicsi a jó dolgokat kiszemezgeted máris

beengeded az életedben a MEGTÉVESZTÉS SZELLEMÉT !!! ami ma is működőképes negatív erő a te életedben is látható a munkája mert össze vagy zavarodva és a megfelelő Istenképet is eltorzítja benned.

Ráadásul még a Biblia igazságait is kikezdte benned, ez nagyon nagyon kártékony lesz az életedbe.

Azt tudom javasolni élj a Biblia Igazságaival a vallások tanulmányozása helyett hosszabb távon csak ez lesz áldásos, gyümölcsöző ezen van és lesz Isten áldása segítsége.



Üdv: Alex

2013. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
39%

Veletlen kattintottam vagy erintettem ebbe a kategoriaba, de ebbe bele kell, hogy szóljak én is :-)

1) vajon isten műve, hogy ezt nekem latnon kellett? Lehet, de nem hiszek istenben, szal szerintem nem létezik. Egy veletlen történt :-D Mindig azt szoktam mondani, hogy minden csak nézőpont kérdése és ilyen egyszerű.

2) Láttam egy videót, amiben arról volt szó, hogy az emberek egymást fosztogatták, a szegényeket meg verték a nőket meg eroszakolták... stb... Nem tudom, hogy hol is volt ez, már nem emlexem, de volt egy koma, aki elkezdte hirdetní, hogy ha rosz vagy, akkor demon vagy és a gonoszt nem szabad térhez juttatni. Így szinte megszűnt az erőszak. Nagyon sok ilyesmit irt le egy könyvbe és a bibliara azt mondta, hogy az csak másik emberek kapaszkodoja és nem szabad hazugnak tartani semilyen szent írást...

Tudom, hogy nagyon össze-vissza irtam le, de azt akatom ki hozni az egészből, hogy ezek a nagy tanitasok valószínűleg azért vannak, mert az emberek egymást ölnék még mindig, ha nem lenne pl a biblia. Olyan lenne mint pl a sanandreas :-) Persze vannak a torvenyek, de kell valami ami az elmét is irányítja.

A keresztény válásról csak annyit, hogy rá van eroltetve a népre. Nem attól vagy hívó, hogy hány miatyankot meg isten baranyat tudsz elmondani, hanem inkább csak arra kell gondolni, hogy honnan is jött a biblia és mi is volt a célja.

Voltam én is hívó, de rájöttem, hogy csak azért mentem templomba meg hittanra, mert a tobbi is... Nem szidni akarom a válást, hanem csak én igy látom.

2013. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
60%

Győződj meg róla a saját szemeddel:

Kenneth Hagin and The Spirit of The Serpent

http://www.youtube.com/watch?v=jdzSseghu58


False spirits invade the church-1

http://www.youtube.com/watch?v=eBpw2oQrvMM


A jó hír: ha nem keresed a kapcsolatot szellemekkel módosult tudatállapotok útján, nem kerülsz velük kapcsolatba. Egy fontos írás:

Erdélyi Judit: Lelki immunológia (on-line)


Miért nem hiszel már a kereszténységben?

2013. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
24%

Igen vannak.

Azt írod, ne írjam azt, hogy a biblia az egyedüli szent írás.


Hát kedves Kérdező, Jézus azt mondta pedig, hogy az egyedül abszolút igazság az Isten szava a Biblia.

Még egy könyvre nem mondta ugyan ezt, ezért ha mást mondanék, akkor a megváltómmal szállnék szembe.


Katy Weaver

2013. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1: Ez nem lenne túl jó ötlet -állandóan azon rágódhatnék, h vajon nem egy démon vezetett-e meg.. ;)


#2: Ezt jól megmondtad, kár, hogy nem magyaráztad meg! Mire alapozod, hogy a Biblia az egyedül igaz szentírás?? Tényleg szeretném tudni! Nekem sajnos magas, hogy hihetik el egyes emberek, hogy egy Könyvre kell alapozniuk az életüket. Főleg, mert régebben én is elhittem, de aztán elkezdtem gondolkozni, és most nem győzök csodálkozni magamon... Viszont ha valaki értelmes érveket tud felhozni, hajlandó vagyok újra elgondolkodni a kérdésen.


"De ha mind ezt nem hiszed ,járj utána!!!!!!" -hát éppen ez az! Azt szeretném megtudni, hogy tudnék utánajárni!!!!!!


#3: Ezt esetleg kifejthetnéd bővebben...

2013. aug. 8. 23:17
 9/36 A kérdező kommentje:

Alex:


Sajnos a válaszod már rosszul kezdődik: "Ebben a témában az alapokat a Biblia adja" -lásd fentebb...


"A Biblián kívül ha mást olvasgatsz vagy hallgatsz ebben a témában más forrásból bizony saját magadnak ártasz." -na az ilyen kijelentéseket egyszerűen "imádom". Nem tudom elképzelni, hogy Isten az ilyen tömény korlátoltságnak örülne -újabb bizonyíték a kereszténység ellen?

Azért köszönöm a válaszod, tudom, hogy segítő szándék vezérelt. De könyörgök, azért gondolkozz is!!

2013. aug. 8. 23:35
 10/36 A kérdező kommentje:

"undorító féreg" (:D)


Összefoglalva: szerinted nincs se Isten, se démon, ezek emberi találmányok, amelyek hasznosak az emberiség erkölcsre nevelése szempontjából. (?)


Nem értek egyet (mert hazugságot hirdetni szerintem semmiképp sem elfogadható), de hát ez is egy elmélet...

2013. aug. 8. 23:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!