Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek szélsőségesek...

Szerintetek szélsőségesek Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés

2015. júl. 29. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ honnan nézzük.

Ha a szeretetlen szabályaikat nézzük, akkor igen.

Ha azt nézzük, hogy Istent annyira sem tartják, hogy képes igazat szólni a Bibliában, akár a Teremtésnél, akár az Újszövetségben és mindenre azt mondják, hogy jaj hát az csak szemléltetés, akkor hitetlenek. Vagy még annál is rosszabbak.

2015. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kösz.Mindenkinek megy a lájk!
2015. júl. 29. 14:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Válaszom:


Ahogy én a jehova tanúit "tapasztaltam" ,tapasztalataim alapján elmondhatom ,hogy elégé.

2015. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nagyobb a bűne annak, aki félrevezeti őket.


tudod, a fejétől bűzlik a hal. egyszerű, szeretetteljes emberek, akiknek UTASÍTÁSRA KELL GYŰLÖLNIÜK, szeretniük, tapsolniuk, mosolyogniuk.


az biztos, hogy mára szélsőségesebbé váltak, mint a katolikusok, akik már többször elnézést kértek a múltbeli tetteikért.


ilyet a tanúktól nem hallottam még.


abban a legszélsőségesebbek, amit más vallásokra mondanak, de önmagukon nem veszik észre:


a kezükben van a biblia, de emberi tanításokat követnek.


ha megjelenne Jézus a gyülekezetükben, kedvesen rámosojognának, üdvözölnék, mondanák neki, hogy a kisteremben foglaljon helyet, és megvető pillantásokkal illetnék ezt a szoknyás, szakállas hajléktalant...


aztán felajánlanának neki egy bibliatanulmányozást.


a mit tanít könyvből, persze.

2015. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

sok szempontból azok sok szempontból nem


a "szekta" kifejezés jelentését tökéletesen lehet magyarázni velük, ugyan akkor társadalmilag különösebben nem veszélyesek


egyénekre lebontva meglehetősen változó találkoztam már igazi vadállattal is, de olyannal is akiről el tudom képzelni hogyh a jobban ismernénk egymást barátok lennénk

2015. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Tanúk becsapott áldozatok, csak ők pont fordítva értelmezik ezt sajnos.


Eléggé azok!

2015. júl. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz megállapitani.Ők felsőbb utasitásra tesznek mindent.Ha holnap a hű és értelmes rabszolgaosztály azt mondaná,hogy létezik a pokol,ők holnapután azt fogják prédikálni
2015. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a hű és értelmes rabszolga szerint nem tudom, hogy létezik-e, de a 7 műsorvezető-testületi tag szerint van pokol, ezért a tanúk már évtizedek óta ezt prédikálják...
2015. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen,bizonyos értelemben.Én is egyetértek vele,hogy fejétől bűzlik a hal,a vezetőségük bármit képes velük elhitetni,annyira,hogy vannak esetek,amikor a tanúk még akkor is hazudnak kifelé és maguknak is,ha tudják,hogy ezzel a környezetük is tisztában van.Ez a totális kontroll,amit a vezetőség gyakorol felettük,mint egy mágnes,ami mindig visszahúzza őket a fanatizmushoz,bármitől függetlenül.

Tehát ebben szélsőségesek,egyébként én nem találkoztam még agresszívval közülük,sztem alapvetően jó emberek,csak rájuk adták a szemellenzőt.

2015. júl. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Dehogy is, végül is tök hihető, hogy az elragadtatás során ők majd egyik napról a másikra ZSUPSZ köddé válnak...
2015. aug. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!