Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindig ilyenek a jehovák?

Mindig ilyenek a jehovák?

Figyelt kérdés

Az egyik piac mellett állt két jehova tanúja őrtorony nyomtatványok mellett. Egy öltönyös férfi és egy szoknyás nő.

Kíváncsiságból odamentem, a nő nem mozdult, nem szólt egy szót sem, csak a szeme mozgott, azzal követte minden mozdulatomat. Olyan volt, mint a nő a Terminator 3-ból.

A férfi behízelgő stílussal fogadott, nézzem meg a nyomtatványokat, adott egy kis pár oldalas papírt jól fésült jézussal az elején, majd mondta, hogy kérésre házhon is mennek. Erre mondtam, hogy kösz, nem kérek ebből az egészből, erre hetykén hátat fordított.


Minden jehova ilyen?



2015. aug. 2. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Minden ember ilyen. Mondtad, hogy nem érdekel, amit mondani akar (ráadásul te mentél oda), én is elfordultam volna akkor. Pedig nem is vagyok vallásos.
2015. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Hát, szerintem ez személyenként változó. Vannak köztük maguknak valók, undokok, csak az jó, amit ők képviselnek, viszont vannak nyitottak, normálisak is.

Én átlagban elég furcsának találom őket, nálunk a városban például az a hír járja, hogy "Tapogatóest"-eket tartanak. Ez röviden annyiból áll, hogy egy-egy este fogják magukat, lekapcsolnak minden villanyt, majd végigtapiznak minden jelenlévőt.

Bár ez szerintem csak valami kitalált dolog, de na, minden kitalációnak van valami igazságalapja. :D

2015. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, hátborzongatóan sterilek.
2015. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

nem, vannak sokkal bunkóbbak és sokkal kedvesebbek is, nyilván már 600 ember aznap elküldte őket a fenébe és ez csak az adott nap, magasról tesz rá h mit szól a 601-edik ha elfordul, amúgy valójában nem is igazán önként vannak kint.


biztos azt érezte, hogy ő csak kedves akar lenni, erre elküldöd :D ő csak megjegyezte h ha érdekes ami a szórólapján van, és akarsz valakivel beszélni róla akkor szívesen küldenek valakit akár házhoz is


gondolj bele, odajön hozzád valaki ad egy szórólapot valami termékről, pl biztosításról, és megjegzi h ha érdekel akkor tudnak munkatársat küldeni aki elmondja a részleteket, ere elküldöd a francba, nyilván rosszul esik neki :D a jehova tanúi meg mégcsak nem is azért mentek oda h pénzt keressenek rajtad, hanem mert azt hiszik neked ezzel jót tesznek

2015. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Jehova csak egy van, És engem sem Jehovának hívnak.

Ennél fogva mondhatnám, hogy rosszul nevezed meg a mondani valódat

ez olyan mint ha az apukádat is többes számban neveznék, mert nem csak egy gyermeke, vagy ismerőse van.

Pedig az apukád csak egy személy.


Ezt a kérdésedet pedig ahogy valaki írta is, szerintem azért tetted ide, hogy bemutasd az irántunk érzett szeretetedet.

ha pedig a Testvér "nyomult volna" akkor azt használtad volna fel mondván, "milyen erőszakosak a Tanúk"

2015. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4-es válaszolónak:


Nos tévedsz, mert személy szerint Én is Önként megyek ki, nem kötelez, sem nem kényszerít senki,

Isten iránt érzett szeretetem, hálám és megváltóm iránt érzett szeretetem és hálám az ami erre indít, és ez nem kényszer,

Sem Jézus, sem a tanítványok nem kaptak ezért fizetést, mert ez a keresztény élet egyik alapja,és hozzá tartozik az Istennek járó imádat bemutatásához, mint másoknak a Templomba járás.

2015. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

2-es válaszoló.


nincs tapogató est, ezt valamikor az 50'-es években találta ki egy pihent elméjű, akkor tiltott volt Jehova Tanújának lenni,és ezért jöttek titokban össze a testvérek magán otthonokban.

S ha így volna akkor ez kimerítené a paráznaság, és házasság törés fogalmát, amit egyébként is szigorúan veszünk, és némelyeknek ez sem tetszik. ezért kiközösítés jár,


ahogy Jézus idejébe sem volt jó semmi az embereknek a hitet illetően,

nem volt jó a Farizeusok hozzá állása, utána keresztelő Jánosé sem, Na meg Jézusé sem.

Isten nem tud az emberek kedvében járni...

De nem is kötelessége.

2015. aug. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet tudni hogy mindegyik ilyen képmutató e, de mivel ők saját maguk akarnak megváltozni, ezért vesznek fel egy álarcot, hogy úgy látszódjon sikerült nekik, pedig Isten az aki megigazít és nem lenne szükség képmutatásra, mert így ők nem szabadok, hanem még mindig rabok. Az Utánzás rabjai, Mivel azt hiszik hogy Jézust utánozni kell.
2015. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

jajjaj, milyen butaságot írsz


egyáltalán nincs álarcom, és nem érzem magam olyan rabságban, sőt Szabad vagyok, szabad a világ dolgaitól

mert mindenki valakinek a szolgája.

S inkább szolgálom rabként Istenemet életadómat, mint a világot és az uralkodóját.

2015. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

fehér galamb


ha nem érzed magad jehovának, miért reagálsz a kérdésre?


bezzeg a VILÁGI jelzőt oly szívesen alkalmazod, ami egy RASSZISTA megnyílvánulás. szóval, te, aki ítélsz, ugyanazt gyakorlod, sőt, ez KETTŐS MÉRCE, mert másokra rászólsz, de neked szabad.

2015. aug. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!