Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem ünneplik a jehovák...

Miért nem ünneplik a jehovák a születésnapot?

Figyelt kérdés
Bűnt volt nekik megszületni? Lényegre törő választ szeretnék, nem bibliai sablon idézetet.

2014. nov. 1. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
6%

Nem "jehovák", hanem Jehova Tanúi.


Okosodjál: [link]

2014. nov. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok! Amúgy van egy igevers, de remélem nem ezzel szeretnék magyarázni, mert akkor valamit nagyon félreértettek: "Újholdjaitokat és ünnepeiteket gyűlölöm én, terhemre vannak, fáraszt elviselni." Ézsaiás 1,14
2014. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Ez csak egy szekta, mindenfélét kitalálnak a jehovások.
2014. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 KZitus ***** válasza:
26%

Szervusz


Jehova, az a Teremtő neve:-), mi pedig csak a tanúi vagyunk.

Azért nem ünnepeljük a születésnapot, mert nagyon szretjük Istenünket, Jehovát, éss figyelembee vesszük az Ő nézetétt ebben a kérdésben.

Előrebocsátom, hogy nem sszületett nagyobb ember a födre, mint Krisztus, és mégsem engedte meg Isten, hogy a születésnapját ünnepeljük. Valószínűleg ezért nincsen leírva a születésének napja a Bibliában.

1Móz 40:20–22: „ A harmadik napon születésnapja volt a fáraónak, és lakomát rendezett . . . Főpohárnokát visszahelyezte pohárnoki hivatalába . . . A fősütőmestert azonban felakasztatta.”


Máté 14:6–10: „Mikor pedig Heródes születésnapját ünnepelték, Heródiás leánya táncolt ott, és annyira kedvére volt Heródesnek, hogy esküvel ígérte, bármit kér is, megadja neki. Az pedig, ahogy anyja kitanította, ezt mondta: »Add ide nekem egy tálcán Keresztelő János fejét.« A király . . . elküldött valakit, és lefejeztette Jánost a börtönben.”


A Bibliában mindent okkal írtak le (2Tim 3:16, 17). Jehova Tanúi tudatában vannak, hogy Isten Szava nem nyilatkozik kedvezően a születésnapi ünnepségekről, s ezért nem tartanak ilyen ünnepségeket.


Azt írtad " nem bibliai sablon idézetet." Nem lehet erről másként írni, mivel minden, amit teszünk, és ahogyan élünk, bibliai alapja van.


Ezt hogyan lehet érteni?: "Bűnt volt nekik megszületni?" - leírnád?

2014. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
üdv. azért, mert ez egy kényszerünnep, csakúgy, mint a hellowen, vagy a karácsony. valószínű, felköszöntik a születésnaposat, pl mondják neki, hogy Isten éltessen, de nem ajándékozzák meg, nem mennek el berugni, és tortát sem kap, legalábbis ezen a napon. a biblia szerint ne tegyünk kényszerből semmit, márpedig a születésnapi ajándékozás igenis kötelező, azaz kényszer, társadalmi elvárás. csakúgy, mint a többi kereszténynek mondott ünnepen való részvétel.úgy gondolom, joguk van eldönteni azt, hogy megtartják-e,vagy sem.
2014. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Teremtésnapot ünneplik.
2014. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Zitus: Az idézetek alapján, nem egészen világos, hogy miért rossz dolog a születésnap megünneplése. Nekem ez inkább amolyan belemagyarázásnak tűnik.

Ha karácsonykor megölnek pár ember, vagy bármi rossz történik, akkor az ünnep csak azért rossz lesz? Attól, hogy a Bibliában is bizonyos emberek rosszat követtek el a születésnapjukon, még magával az ünneppel semmi baj..Túlságosan leragadtok a részletekben.

2014. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Jób családja is megünnepelte mindenki születésnapját. Ők vajon rossz emberek voltak-e?

Továbbá: Ne fürödj, mivel a pogányok is fürödnek, így a fürdés egy ősi pogány szokás.

Előző, a példád rossz, mert ők a karácsonyt is elutasítják, mondván, azt nem kapták parancsba.

2014. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 sandor76 ***** válasza:
22%

En nem tartom.

Aki szeretne tartani tegye meg.

2014. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hoppá, na ott a pont!!

"Nem lehet erről másként írni, mivel minden, amit teszünk, és ahogyan élünk, bibliai alapja van."


Ezt akartam hallani. Ez a magyarázat arra, amit a vallásosok csinálnak. Hogy nem tudnak máshogy választ adni a kérdésekre, mert egy olyan életet élnek a vallásuk által, ami nem is az övék.


Amúgy az meg nem érdekel, hogy hogy hívják, engem szimplán csak irritál, hogy mennyire meg tudják vezetni ezek már a kicsit elesett, de okos embereket is.

Konkrétan a másik emberre erőltetik az amúgy is hiteltelen vallásukat. És komolyan azért nem ünnepeltek születésnapot, mert valaki, akivel sose találkoztatok, gyakorlatilag sose létezett, nincs rá kézzel fogható bizonyíték, hívhatnám mesebelei lénynek is, szóval azért, mert egy ilyen ÍGY AKARJA.

...

2014. nov. 2. 01:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!