Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem mennek Jehova tanúi lakásokra hirdetni Jézust és a kegyelmet hetente kétszer legalább és lehetőleg szieszta időben?

Figyelt kérdés
2015. aug. 6. 22:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert a keresztény - Hogy Josep Ratzinger atyát, egykori Benedek Pápát idézzem- evangelizál, amely tettekkel történik, és ha nagyon-nagyon muszáj, akkor használunk szavakat is. A katolikus egyház szilárd, világos társadalmi tanítással bír, ezért szerepével elsősorban a közéletet célozza, míg a Jehova Tanúi egyik alapvetése az, hogy a közéletben szervezeti szinten nem vesznek részt, és magánszemélyként is igyekeznek ezt a lehető legminimálisabbra szorítani, ezért ők a személyes kapocslatteremtést tekintik elsődlegesnek. Tehát a két egyház társadalomfilozófiája nagymértékben eltér.
2015. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nyúl, a társadalomfilozófián felül fontosabb az eltérés: a JT -k Nem tartják Jézust,a Krisztust a megtestesült Logosznak, a megtestesült Istennek, Isten Szavának, Nevének, és valami rejtélyes módon mégis keresztényeknek tartják magukat. A kérdésre: A terjesztést viszont fontosnak tartják, a kicsit ellustult keresztényekkel ellentétben..
2015. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy hirdetni nem zaklatva kell, hanem az életünkkel, beszédünkkel, tetteinkkel. De ugyanakkor igazságos lenne, ha vissza kapnák azt a zaklatást, amit ők művelnek.
2015. aug. 6. 22:30
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem tisztem a JT-k védése, de elég sok zaklatást kapnak. Többek közt a koncentrációs táborokba is vitték őket, és ezért ők soha nem kaptak "kártérítést", bocsánatkérést semmit. Mostanában csendesen álldogálnak az újságtartójuk mellett, nem zaklatnak szerintem. Ha téged igen, kérd meg, hogy ne zavarjanak, nem értesz velük egyet.
2015. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
mert nincs vezető testület és többi gyülekezeti tag aki folyamatosan szívja a vérüket, és szankcionálja őket ha nem teszik ezt az "önkéntes" munkát
2015. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nagyon sok nem-zsidót vittek koncentrációs táborba, akik ugyancsak nem kaptak kártérítést. Nem azért vitték be őket, mert keresztények, ahogy állítják, hanem mert megtagadták a katonai szolgálatot, viszont ugyanezt nem csak tanúk tették!

Hozzám többször jöttek már, mindig tanúságot tettem Jézusról és mint akit bolha csípett úgy siettek el. De újra és újra jönnek, mindig mások, így mindegy hogy szólok e vagy sem.

2015. aug. 6. 22:52
 7/17 anonim ***** válasza:
Határozottan mondd, nem akarsz velük beszélgetni. Szerintem nem lehet velük vitatkozni erős szektavonásuk miatt, vagy nem érdemes, mert nem fogják felülvizsgálni érveid hatására a nézetüket.
2015. aug. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

1. A Jehova Tanui keresztények, csak kicsit másképp. Keresztény az, aki magát Krisztus tanítványának és követőjének tartja és szentírásként ismeri el a tanításait tartalmazó (illetve általa is akként tisztelt) ó- és újszövetségi szentírásokat.

A Kereszténységet nem szabad összekeverni, (illetve leszűkíteni) a nicea-konstantinápolyi alapokon nyugvó ún. történelmi kereszténységgel (illetve -re), mert Krisztus és apostolai életében az nem létezett, hanem kb 300 évvel későbbi római birodalmi politika terméke. Az eredeti, apostoli őskereszténység rendkívül színes, sok irányzatot magában hordozó, teológiai-dogmatikai felépítményt mai értelemben még nem hordozó mozgalom volt.


2. A misszionáriusi lelkület az eredeti őskeresztény, apostoli egyház jellemvonása. Az apostolok jellemzően kettesével járták az akkori világot és kb. úgy működtek mint ma a térítő egyházak. Felszólaltak zsinagógákban, athéni főtereken, de bekopogtak magánházakhoz is, megszólítottak embereket utcákon is. Ez a kereszténység alapműködése.

A nicea-konstantinápolyi típusú politikai kereszténység már eltávolodott ettől az attitűdtől, mert célja nem Krisztus Evangéliumának hirdetése, hanem a társadalmi-politikai befolyásgyakorlás, hatalomszerzés, állami források elnyerése. Ez Niceában alapozódott meg, amikor az akkori sem keresztény sem zsidó római császár (Nagy Konstantin Kr. u 325-ben) úgy ítélte meg, hogy a nép körében népszerű kereszténység alkalmas eszköz lesz politikai hatalmának megszilárdítására és az "Imperium Romanum" hatalmának egybentartására.


3. Egyébként engem is zavarnak az alkalmatlan időben csöngető misszionáriusok, de hát a keresztény ember legyen toleráns, így általában 1-2 perc udvarias beszélgetés után diszkréten lekoptatom őket. Titkon bízom benne, hogy őket is felkeresik más egyházak misszionáriusai és felnyitják szemüket arra, hogy más vallásokban (buddhizmus, iszlám, brahmanizmus, judaizmus, történelmi kereszténység, mormonizmus stb.) is sok szép és értékes dolog van.

2015. aug. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Keresztény az, aki befogadta Krisztust és követi őt, nem pedig utánozza. Röviden, tömören. Pláne nem keresztény az, aki tagadja Krisztus Istenségét.

Hogy melyik vallásban milyen szépség van, az teljesen mindegy, mert nem ad egyik sem üdvösséget, így az teljesen értéktelen. Emberi kitalációk, amik nem visznek vissza a Teremtőhöz.

2015. aug. 7. 07:03
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdező


azért mert a rendőrség nem nézi jó szemmel a betörést. ugyanis ilyenkor ők nincsennek otthon, épp hozzád tartanak... A tanúkat éjjel kellene felhívni, amikor tuti otthon vannak. Lehetne egy telefonszámgyűjteményed, amit random módon felhívogattok. szerintem a blogon mindenki tudna írni minimum 10-et, de szerintem többet is. tuti, hogy minden aktív vén telefonszáma meglenne... hajrá.

2015. aug. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!