Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan zajlik egy muszlim...

Hogyan zajlik egy muszlim házasságkötés a mecsetben?

Figyelt kérdés
Mik a szokások Magyarországon egy magyar mecsetben? Milyen előírások vannak? Mik a szabályok?

2015. márc. 22. 21:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja erről jut eszembe, még a kérdéshez (csak naivan nem tettem fel) : idióták kíméljenek!
2015. márc. 23. 16:20
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

én úgy tudom, hogy ahhoz , hogy hivatalos legyen ahhoz nem kell ceremónia.Nagyjából olyan mintha elmennél a házaságkötő terembe. Az imám mindkettőtöknek feltesz kérdéseket, ugye, hogy mi a célotok a házassággal, milyen volt az "előéletetek" pl.lefeküdtetek e korábban stb.Ha kicsit modernebb felfogású imámot fogtok ki akkor mesél majd lehetőségekről erre az esetre.Ad tanácsokat is, mindent elmagyará, ha kéred.

Aztán aláírtok egy papírt és lényegében ennyi azt hiszem, de ezt is csak úgy tudom, hogy barátnőm férjhez ment egy arab férfihoz és náluk is így volt.

Több mint valószínű, hogy kihagytam valamit, de egyébként ha felmész az www.iszlam.com ra akkor ott utánakereshetsz, írhatsz levelet az imámnak, de a legjobb, ha magad elmész a mecsetbe és ott kérdezel az imámtól.

Remélem tudtam azért valamit segíteni.

2015. márc. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kérdés kiírásakor arra gondoltam - eleve elvetélt ötlet volt már látom, eleve kiírni ezt, azt vártam, hogy TAPASZTALATBÓL hátha ír valaki. Nem az internetes iszlam.com leírások kellenek, hanem az, ha valaki ezt tényleg megélte. És nem, nem akarok én elmenni a mecsetbe és ha " kicsit modernebb felfogású imámot fogtok ki akkor mesél majd lehetőségekről" - ez miylen már, hogy modern felfogású imám? Tehát vannak olyan imámok, akik Allah szavát kiforgatják és kiskapukat használnak a paráznák összeadására?? Nem is tudtam de nem is akarok erről többet tudni.

Csak egy egyszerű kérdésre vártam tapasztalati válaszokat. :)

De azért köszönöm hogy írtál.

2015. ápr. 3. 10:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért örülök, hogy ilyen lesajnálóan tudsz beszélni egy olyan emberről akit nem is ismersz.

Én az unokatestvérem esetét írtam le neked.

Modernebb felfogású imám alatt pedig olyat értek aki nem fog azonnal megköveztetni, xsak azért mert nem szűzen akarsz férjhez menni.De csak, hogy örülj akkor. Azok a házasságok amikre te gondolsz élvezeti házasságok.Ha nincs nagy családi körben megtartott szertartás akkor az pont annyit ér,mint a papír amire írták, mert az kell első sorban, hogy a kettőtök családja közösen fogadja el a jelenlétével a házasságotokat.

Nem akarsz elmenni a mecsetbe?Akkor mit érdekel téged?Akkor mi közöd hozzá?Kötelező jelleggel be kell menned ugyanis kicsi az esélye, hogy az imám az első pillanatban már úgy is látja, hogy igen nektek jó lesz ez a házasság.

Nem használnak kiskapukat a paráznák összeadására és nem forgatják ki Allah szavát.Örülök, hogy ezek szerint te eddig egyetlen imámmal sem találkoztál, ha budapesti mecsetben jársz akkor legalább biztos, hogy értelme lesz az első találkozásnak.

Elég szomorú, hogy így lenézel olyanokat akiknek nincs tudomásod a múltjukról.

Miért lenne parázna valaki, ha pl ahhoz akarna hozzámenni akivel valóban lefeküdt, de soha senki mással.Vagy akkor szerinted azok is paráznák akiket megerőszakolnak?Vagy azok szerinted nem muszlimok akik később térnek meg Allahhoz é esetleg előtte csináltak buta dolgokat?Akkor pl ők már nem érdemelnék meg, hogy házasságot kössenek?

Nem is baj, ha nem akarsz elmenni a mecsetbe...

2015. ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Már-már vicces kategória, hogy így elbeszélünk egymás mellett. :)

Köszönöm a választ. Nem hinném, hogy ezen idegeskedni kellene.

2015. ápr. 3. 18:46
 6/6 anonim válasza:
95%
Kell ket tanu(Muszlim) meg a nonek egy Mahram (gyàm) . Ha van olyan ferfi rokon ( apa, testver) aki muszlim akkor kozuluk valaki ha nem a mecsetben elvallalja valaki. Azert szukseges mert a no nem adhatja magat ferjhez es a Mahram felel azert hogy a volegeny atadja a szerzodesben foglalt jegyajandakot es a jovoben tartsa be a szerzodest. En beleirtam mennyit fizet valas eseten vagy ha esetleg kedve tamadna masik feleseghez (ami valo ok lenne) akarmit beleirhatsz hazassagi feltetelnek. Valo an felteszik a kerdeseket mi a vallasod, elfogadod e a hazassagot. Ha elfogadod a Mahram kezet fog a ferjeddel es hozzaad. Ekkor kell at adni az ajandekot vegen pedig papirmunka. Alairas es megvagytok. Nem kerdeznek sokat de ha azt mondod nincs vallasod nem adnak ossze mert Muszlim ferfi csak zsido Muszlim v kereszteny not vehet el.
2015. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!