Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikusok miért hívják a...

A Katolikusok miért hívják a papot Atyának?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a Katolikusok miért hívják a papot Atyának, miközben a Bibliában Isten egyértelműen megparancsolja, hogy Ő rajta kívül senkit nem szabad Atyának szólítani? A kérdésemet nem provokációnak szánom, egyszerűen csak érdekel. Leginkább Katolikus testvérek véleménye érdekelne erről.
2015. aug. 19. 16:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
37%
Jó kérdés! Miért hívnak valakit atyának, aki a hosszú szoknyája, és éneklő hangja alapján sokkal jobban hasonlít egy anyára?
2015. aug. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

6-nak.A Máte 23:9-13 olvasd el a szövegkörnyezetet es meglátod,hogy a földi emberől,földi atyárol beszélt,mert azt mondja a 11 vers "aki nagyobb akar lenni köztetek legyen a ti szolgátok".Egyik "legyen a ti szolgátok"hol van ez a gyakorlat,amikor a fentiekben a hozzászóló azt mondja a papnak egy magasztos megszólítása(hol itt a szolga),hát nem egy különleges tétel mint Jézus idejében tették a papok.

-Timóteus hányszor szólította Pált atyának (szent atyának),szolgatársnak hívta,atyámfianak ami testvérre utal.

Jézus sok helyen testvéreinek mondaja a követőit.

Ugy,hogy nem kell a magyarázkodás kisbetű vagy nagybetűs ha TESTVÉRNEK MONDOD HELYES HA ATYÁNAK az nem helyes.

Nem kell a rizsa ,Isten elrendezését nem kell javítgatni a saját kedvünkre.

2016. márc. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 szp72 ***** válasza:

#12-nek


Nem nagyon értem, hogy mit magyarázol, én nem beszéltem se kisbetűs, se nagybetűs atyáról, de Isten esetében nagybetűvel szoktuk írni: Atya, emberek esetében kicsivel: atya.


Pál, Péter, János apostol többször "fiamnak", "fiaimnak", "gyermekeimnek" nevezi a saját tanítványait, vagyis atyának tartották magukat, mert csak egy atyának vannak fiai:


"Fiaim, újra a szülés fájdalmait szenvedem értetek, amíg Krisztus ki nem alakul bennetek." (Gal 4,19)

"Köszöntelek titeket, akik Babilonban, mint ti, kiválasztottak, fiammal, Márkkal együtt." (1Pét 5,13)

"Gyermekeim! Ezeket azért írom, hogy ne kövessetek el bűnt." (1Ján 2,1)


Pál apostol kifejezetten is írja, hogy atyának tartja magát:


"Ha számtalan tanítótok volna is Krisztusban, atyátok nincs sok. Az evangélium által én adtam nektek életet Krisztus Jézusban." (1Kor 4,15)


Továbbá Jézus parancsa ellenére Pál és István mégis használja az atya meszólítást:


"Erre válaszul így beszélt: Testvérek és atyák! Hallgassatok meg!" (ApCsel 7,2)

"Testvérek, férfiak és atyák! Hallgassátok meg védekező szavaimat, amelyet most elétek tárok!" (ApCsel 22,1)


Jézus azt parancsolta, hogy ne szólítsunk senkit se atyának, még csak ne is tartsuk magunkat annak, mert egy Atyánk van az Isten.

Nos látható tehát, hogy az apostolok nem tartották meg Jézus parancsát szó szerint. Maguk is atyának tartották magukat, és maguk is használták az atya megszólítást. Nehezen képzelhető, hogy az apostolok "fiai" ne szólították volna "atyának" az atyjukat. Az mindenesetre nagy hülyeség lenne, ha nem szólíthatnánk atyának azt, akit annak tartunk.


Jézus szeretett sarkosan túlozva fogalmazni, például: "aki kér annak adj" vagy "ha a szemed megbotránkoztat, vájd ki!". Ezek a parancsok egyáltalán nem szó szerint köteleznek hanem a mögöttük levő szellemiségük szerint. Jézus egyáltalán nem az apostolok és tanítványaik között kialakult bensőséges lelki atya-fiú kapcsolat ellent beszélt, hanem a farizeusok képmutató felfuvalkodottsága és rangkórsága ellen. Teljesen mindegy, hogy milyen szavakkal jelöljük a vezető pozíciókat, ha valakit ez gőgössé tesz, akkor pont neki szólnak Jézus szavai.

2016. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
10-es:Akkor te nem vagy hivő ha ezt mondod.
2016. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"10-es:Akkor te nem vagy hivő ha ezt mondod."


Azt csak Te tudod, 14-es, hogy mi én vagyok szerinted.


Hogy ki vagyok én, az pedig csak a Jóisten tudja.

2016. márc. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
*Azt csak Te tudod, 14-es, hogy én mi vagyok szerinted.
2016. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!