Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, ti hogyan tartját...

Katolikusok, ti hogyan tartjátok be a pénteki bűnbánati napot?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdtem rendszeresen gyónni, akkoriban tudtam meg, hogy minden pénteken bűnbánatot kell tartani. Ilyenkor elvileg hústilalom van, de azt más jó cselekedettel is lehet helyettesíteni (pl. keresztút). Én erről nem nagyon mertem beszélni a családomnak, mert ők nem igazán vallásosak. Azt is furcsának tartották, hogy a nagyböjti időszakot meg akartam tartani. Szerintem anya elég furcsán nézne rám (és talán az Egyházra is), ha azt mondanám, hogy péntekenként nem fogok húst enni.

Ti mivel szoktátok ezt helyettesíteni?



2015. aug. 22. 15:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
42%
Bibliát mennyit olvasol?
2015. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%

kétnevű, mi van, ha kedden vétkezel? Mi van, ha szombaton? Szíved joga, hogy ne egyél húst, de ez miért lenne bűnbánat, vagy bőjt???


Komolyan érdekelne a véleményed.

2015. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Én is ilyen dolgokra gondoltam egyből, azért kérdeztem, hogy Bibliát vajon mennyit olvas?

Szabályok tömkeleg, pedig Jézus pont ezek ellen szólalt fel.

2015. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Van, amikor szinte naponta, de mostanában csak nagyon ritkán olvasom a Bibliát.

Én úgy tudom, azért pont a pénteki napokon kell bűnbánatot tartani, mert Jézus egy pénteki napon halt meg.


[link]

2015. aug. 22. 16:26
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
kétnevű, Jézus minden napon velünk van. És nem áldozatot, hanem irgalmat kér töllünk. Azt a húst, amit megtagadsz magadtól, add oda olyannak, akit hozzád vezérel azon a napon, és máris értelme van annak, amit csinálsz. :-)
2015. aug. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy mit szeretnél mondani. Tudom, hogy Jézus mindig velünk van. És azt is, hogy a katolikus és a protestáns vallások között sok különbség van. De én nem csak a lelki dolgokban szeretnék Hozzá tartozni, hanem szeretném a katolikus szokásokat is betartani.
2015. aug. 22. 16:33
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

"De én nem csak a lelki dolgokban szeretnék Hozzá tartozni, hanem szeretném a katolikus szokásokat is betartani."


Szívemből szóltál!


Egy római katolikus

2015. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
és a katolikusok mióta írhatják felül a bibliát? Ki hatalmazta fel őket, hogy túlmenjenek az írásokon?
2015. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

#8


A katolikus tanok alapja:

Biblia ÉS Szent hagyomány.


Ezt vagy elfogadod, vagy nem. Ennyi.

Egyébként a reformátusok és evangélikusok is a tanítóik magyarázatát fogadják el, nem kizárólagosan a Bibliát. Csak ők szeretik a sola Scriptura elvet kihangsúlyozni, viszont ha jobban a mélyére nézünk, náluk sem csak a Biblia van, hanem annak értelmezése is, ami már szintén "csak" emberi.


Egy római katolikus

2015. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk nincs szenthagyomány és a Biblia sem említi, azt viszont igen, hogy Jézus elítélte az ember által kitalált szokásokat, amikkel tényleg felülírják a szavát.

Miért nem akkor tartasz bűnbánatot, amikor bűnt követtél el? Miért nem adod oda a húst egy éhezőnek? Miért hiszed azt, hogy Istennek az tetszik, hogy te hogy sanyargatod magad, miközben ő teljes szabadságra hívott el?

Én már gyerekként láttam a katolikus visszásságokat és pár éve, mikor megtértem, akkor Istent kértem, hogy vigyen el abba a gyülekezetbe, ahol őt tudom szolgálni. Hát nem katolikus volt, hanem olyan közösség, ahol a megtérés nem csak duma, ahol a Biblia nem poros és ahol a mások felé kötelező szeretetet meg tudom élni. Ennyi. És még nem is szekta.

Én biblikusan alámerítkeztem. És te kérdező?

2015. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!