Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Akik külföldön éltek: ti...

Akik külföldön éltek: ti használjátok pl. aláíráskor az ékezetet a nevednél? Pl. Kovácsként írsz alá, vagy Kovacs?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 15:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Persze hogy használom, mivel az aláírás nem függ attól hogy épp melyik országban vagy. Annak mindíg úgy kell kinéznie ahogy eredetileg is használod.
2013. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én eleinte kiraktam, de leszoktam róla mert csak galibát csinált. Több "á" is van a nevemben és ezekből "aa" lett, ezt utáltam. A példánál maradva Kovaacs Balaazs. (USA)
2013. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Félreolvastam a kérdést. Ige, az aláírásban én is használom, de azt meg úgyse tudja senki kisilabizálni. Amit az előbb írtam, az nem aláírásra vonatkozik, hanem név megadására.
2013. aug. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Aláírásnál mikor lesz utána belőle akármi is?

Te szerintem arra gondolsz amikor egy hivatalos nyomtatványon nyomtatott betűkkel kell kiírni a nevet, ott valóban nem használjuk az ékezetet, mivel az adott országban ez a betű nem létezik.

Aláírásnál viszont használható, hiszen eredetiséget igazol, azaz ha összevetik az útleveleddel akkor annak stimmelnie kell.

2013. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnél a pont!

Édesanyám írásszakértő is, itt ül mellettem és ugyanazt mondja mint Digo!

2013. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ehhez mondjuk nem kell írásszakértőnek lenni, csak tisztában kell lenni vele hogy mi is az aláírás, miért van rá szükség.
2013. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Írtam is rögtön utána, hogy "félreolvastam a kérdést", helyesbítettem is.
2013. aug. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

nem, nem használom.


amúgy szerintem nem kell mindig megegyezni az aláírásnak, nekem van vagy 5 féle és össze vissza használom őket, senkit nem érdekel.

2013. aug. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, az egy dolog hogy te hogy használod és az egy másik hogy hogy kéne. Persze hogy nem érdekel senkit addig a pontig míg pl egy bankban nincs valami gáz és nem vetik össze valamelyik okmányoddal. Akkor aztán magyarázd majd el hogy hát neked 5 féle aláírásod van és te úgy gondolod hogy mind a tiéd.

Vagy egy komolyabb üzletembernek próbáld majd előadni hogy az aláírásod a szerződésen azért nem stimmel mert te ha akarod japán betűket használsz.

2013. aug. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

8-as vagyok, nem kell túldramatizálni az egészet. nem az aláírás az egyetlen, amivel a személyiséged tudod igazolni.

de ha már itt tartunk úgy sem fog minden egyes aláírásunk ugyan úgy kinézni, úgy hogy ha valaki kételkedik hívnak egy grafológust, aki viszont meg már akkor is meg tudja mondani, hogy egy ember írta-e alá a dokumentumot, ha japán betűkkel írtad volna azt alá.

ahogy haladunk a korral millió más módszer van a személyiség azonosítására.

2013. aug. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!